GAZ 69M Modelik

  1. Zbyszek001 2018-04-09 11:02:19

    Chyba lepiej by to wyglądało jakbyś całość ramy po skończeniu, potraktował ze dwiema warstwami podkładu czarnego akrylowego w spreju.

    Koszt żaden a efekt chyba byłby lepszy. Mnie się teraz za mocno świeci.

  1. AndDi 2018-04-09 16:18:25

    A mnie się podoba. Pamiętam jak bitexem zabezpieczałem kiedyś malucha, to też się świecił na początku jak wiadomo co.

    Robota tez wygląda na ładną.

  1. plain 2018-04-22 21:43:45

    Jedziemy dalej czyli mały update. Lekko pod górkę ze względu na brak doświadczenia w kształtowaniu resorów z czego wynikają później nieścisłości. Przedni most sprawił dość sporo problemu jeśli chodzi o połączenie go z układem kierowniczym, ale jako tako udało się poskładać. Zrobiłem również most tylni, który poszedł już w miarę gładko po doświadczeniach z przodem. W kolejce czekają amortyzatory z przodu a następnie koła.  

  1. NIUNIA 2018-06-22 09:01:21

    Witam Nowego Kolegę,

    model całkiem fajny choć moim zdaniem trudny. Też w przyszłości zamierzam go skleić więc chętnie będę podpatrywać Twoją relację. Widzę, że model będzie malowany a przynajmniej rama - trochę doświadczenia zdobyłam w temacie malowania więc radzę Ci przed malowaniem przegładzić delikatnie to co masz malować papierem ściernym (ja używam gramatury 800 a potem 1500) i dopiero malować. Oczywiście farba jest za gęsta więc musisz ją rozcieńczyć i nie nakładać od razu grubej warstwy lepiej kilka razy malować po cieńszej warstwie. Farba czarna w macie czy połysku?

     

    Powodzenia i czekam na dalsze zdjęcia z relacji.      

  1. benjamin40 2018-06-22 12:57:38

    Fajnie, zważywszy ile tego jest do zrobienia , podoba mi sie ta kratownica , ale ja bym sie nie podjął takiego modelu , za wysokie progi na moje nogi:)

    Pozdrawiam Arek

  1. plain 2018-06-26 22:03:24

    Po długiej przerwie chwila czasu się znalazła to i mały updeate:

    - koła ze wstępnym przemalowaniem - pierwszy model to i pierwsze koła, idealne nie są ale w miarę jestem zadowolony
    - silnik + skrzynia + skrzynka rozdzielcza - jak na razie surówka ze względu na brak farby "aluminium" 

    Następne w kolejności są wały kardana z nieco śmiesznymi końcówkami (krzyżakami) w tym modelu. no i poskładanie tego do kupy. Zostanie jeszcze bak i wydech aby mieć kompletne podwozie...

     

     

  1. Jacek-KP 2018-06-28 23:47:56

    Dawno to nie zaglądałem, a widzę, że dużo części się poskładało razem. Niebawem doczekamy się karoserii jak sądzę.

  1. plain 2019-01-17 22:01:54

    Temat idzie bardzo powoli, ale nie zniechęcam się i kleję dalej. Jest wiele miejsc które sprawiają mi trudność. Niestety przy pierwszym modelu trzeba zapłacić frycowe. Przeszedłem do nadwozia mając już odrobinę dosyć tej ramy, ale już chyba tęsknię.
    W międzyczasie dotarły zabawki z ak interactive i dla oderwania się od samochodu zrobiłem beczkę i próbę weatheringu.
    Obecnie jestem na etapie maski samochodu i lada "chwila" będzie doklejanie do reszty. Pojawił się również mój pierwszy aerograf do nauki który czeka grzecznie w pudełku aż zjawi się kolega kompresor...

     

  1. aragorn001 2019-01-18 10:30:58

    Beczka elegancka! Ciekawa relacja, podglądam.

  1. plain 2019-07-31 21:39:09

    Mała aktualizacja. Deficyt czasu, ale nie poddam się :)

  1. plain 2021-09-29 10:52:32

    Mały updeate... nie poddałem się tylko doba za krótka na wszystko :)

     

     

  1. tulipan740i 2021-09-29 19:15:24

    Widzę, że praca idzie bardzo sprawnie. W związku z tym dwa pytania.

    Napisz czym wykonałeś zacieki na beczce. Fajnie wyglądają.

    Kolejne pytanie czemu burty są niedomalowane, czy to mają być jakieś ślady eksploatacji, czy nie chciałeś zamalowywać miejsc przyklejania kolejnych części ?

    Trochę zdeformowała się ławeczka na 2 foto. Warto to poprawić. 

    I na koniec mała rada. Wyoblenia takie jak błotniki można lepiej dopracować dokładniejsze szlifowanie) tak, żeby nie było widać listków papieru pod farbą. 

  1. plain 2021-09-29 20:01:16

    Zacieki na beczce wykonane
    AK 082 Engine Grime
    AK 083 Track Wash
    AK 084 Engine Oil

    Jeśli chodzi o niedomalowanie to zostawiłem żeby wiedzieć gdzie kleić. Nie miałem jeszcze gotowych elementów. Brak doświadczenia (pierwszy model) więc starałem się stosować kolejność wg instrukcji co niestety przy malowaniu modelu powoduje pewne konflikty :)

    Tak ławeczka jest do poprawy (podklejenia) od farby się zdeformowała. Postaram się jakoś ją podkleić.


    Co do szlifowania niestety brak doświadczenia tutaj dał o sobie znać. Zła kolejność klejenie - szlifowanie. Pokleiłem już ten mały boczny paseczek i całość do modelu a później się zabrałem za poprawki no i wyszło jak widać. Nauczka na przyszłość...

    Cholernie obawiam się reflektorów :) 


    Na dodatek PACTRA zrobiła mi psikusa. Farba A97 RLM80 która zaczynałem model malować była jako pół połysk. Obecnie farba pod tym numerem jest w macie i tylko w macie a dodatkowo ma inny odcień zieleni. Sprawdzone w 2 sklepach. W obu nawet sprzedawcy dali się nabrać i byli święcie przekonani że maja na półce pół połysk...

  1. tulipan740i 2021-09-30 07:47:03

    Dzięki za wykaz specyfików. Widocznie AK są lepsze od Mig jak chodzi o ślady oil & fuel. Mig wpada w połysk. Nawet po dłuższym wymieszaniu nie wyglada to tak jak powinno.

     

  1. plain 2021-09-30 08:09:18

    Dzięki za wykaz specyfików. Widocznie AK są lepsze od Mig jak chodzi o ślady oil & fuel. Mig wpada w połysk. Nawet po dłuższym wymieszaniu nie wyglada to tak jak powinno.

     

    tulipan740i


    Jeśli chodzi o Engine Oil z AK to on faktycznie też jest w połysku.

  1. Szwagier 2021-09-30 09:58:27

    Te listki na błotnikach możesz trochę ukryć ochlapujac je błotem. A na przyszłość przy kolejnym modelu postaraj się oszlifować takie elementy przed malowaniem. 

  1. Zbyszek001 2021-10-02 12:59:17

    Te listki na błotnikach możesz trochę ukryć ochlapujac je błotem. A na przyszłość przy kolejnym modelu postaraj się oszlifować takie elementy przed malowaniem. 

    Szwagier

     

    Nie chlap błotem , najpierw szlifuj, , szpachluj, szlifuj aż będzie ok, wtedy maluj i brudź. Brudzeniem nie dasz rady zakryć baboli, a na tym etapie dasz rade to doszlifować.

Rezultaty 20 - 37 z 37 pozycji
Udostępnij temat: