Samochód osobowy z przyczepą kempingową ANSWER 1:25

  1. Karol1985 2018-10-17 16:51:09

    Cześć. 

     

    Dziś udało mi się wstępnie złożyć jedną stronę..... Przetłoczenie zrobiłem z dwóch warstw części wyciętej w barwionym kartonie. W realu nie ma tak dużej różnicy w kolorystyce jaka wyszła na zdjęciach. Mi osobiście uzyskany efekt bardzo się podoba. A jak to wygląda oceńcie sami.....

  1. AndDi 2018-10-17 17:13:59

    Całkiem fajnie wygląda ten boczek.

  1. Karol1985 2018-10-18 22:06:08

    To czas pokazać i drugi :) boczek. Ciężka materia..... :/ 

    Mankamenty dopiero wychodzą. Przede wszystkim mam nadzieje, że "drobnica" zakryje optycznie łączenia burt z przodem i tyłem samochodu. 

     

    P.s. Następnym razem postaram się o lepsze zdjęcia. Mam słabe oświetlenie pokoju i wieczorem ciężko mi dobrze ustawić drugie źródło światła, żeby zdjęcia były należyte.

     

  1. Zygfryd 2018-10-18 22:50:15

    Eee no ładnie się Poldżazir zaczyna prezentować :D

  1. Karol1985 2018-10-19 23:17:49

    Mówi rdza do rdzy: "Czas się wziąć za Poloneza......" 

    Mankamentów ciąg dalszy. Wychodzi wcześniejsze niespasowanie części z wręgami. Poki co nie wiele, ale zaczynam się bać co będzie dalej. Maska, która z zasady miała być postym elementem poszła jak ciężka kłoda pod stromą górę. .... krawędzie poki co zaspawane CA i czekają do wyschnięcia ... 

    Zastanawiam się jak to jest, że pojazdu cywilnego praktycznie ( według mnie ) nie idzie złożyć w standardzie

  1. Karol1985 2018-10-20 00:36:21

    Zamiast dać sobie spokój w dniu dzisiejszym/wczorajszym...... oczywiście sumienie przegrało i tak powstała przednia szyba. O ile na początku wszystko było och i ach, o tyle potem je....błem dużego kleksa z CA na podszybiu i myślałem że brzydkich słów mi nie wystarczy. 

    Niestety, ale Scopions-ie jednak przez te szyby będzie w hu.... widać.... :) :D 

  1. Skorpion 2018-10-20 11:54:07

    Fakt , bedzie , ale jak przyjdzie dach , to stosunkowo ciemno bedzie w srodku. W kazdym razie , ja jutro ze swoim startuje od nowa

  1. Karol1985 2018-10-20 12:24:56

    To jak już jesteś. Pytanie: Z czego robiłeś klosze lamp przednich. Zakładam, że z blistra od tabletek?? 

    Problem w tym, że to co mam w domowej apteczce i tak jest za duże :/ aktualnie coś kombinuję, ale co z tego wyjdzie to nie wiem. Poza tym zapomniałem wyciąć otwory na reflektory w przedniej wrędze i teraz dodatkowo kombinuję. 

     

    Mimo dachu i tak wydaje mi się, że powierzchnie szyb są na tyle duże, że "sprawne oko" jak będzie chciało to i tak zajrzy do środka :) 

    Ja czekam na drugą wycinankę, żeby móc dokończyć wnętrze, a póki co robię co się da z zewnątrz. 

  1. Karol1985 2018-10-20 15:18:55

    Dzisiaj, atrapa i lampy. 

    Chyba nie wyszło najgorzej.... 

  1. Skorpion 2018-10-20 21:04:05

    Klosze lamp , praktycznie we wszystkich modelach robię z takich tabletek. Od tej białej części odcinam tyle ile mi potrzeba i przyklejam.

  1. Karol1985 2018-10-21 14:27:27

    Scorpions-ie - Bardzo dziękuję za podpowiedź. Trzeba będzie się zaopatrzyć w coś podobnego. 

    U mnie dzisiaj frontu ciąg dalszy:

     

     

     

  1. Karol1985 2018-11-07 21:25:20

    Dawno się nic nie działo to może jakiś obecny stan.....

     

    Dla oglądających w zdjęciach zagadka.... kto ma "sokole oko" ten ma ode mnie przynajmniej 4-pak :) 

    Do dzieła. Daje po trzy szanse :D 

     

     

  1. Zygfryd 2018-11-08 21:34:58

    Na pewno doszła tylna klapa bagażnika i chyba kolor się zmienił :)

  1. Karol1985 2018-11-09 23:39:38

    Sokole oko - :) to gdzie ten czteropak ?? 

    Faktycznie model zmienił kolor :)

  1. Zygfryd 2018-11-10 14:38:06

    Z czteropakiem zapraszam do Wyszkowa, podzielę się i z chęcią podyskutuję nad piwem z innym modelarzem :D

  1. Karol1985 2018-11-27 01:25:40

    Zygfryd - Do Wyszkowa to czeka mnie nie lada "przygoda" chociaż za niedługo będę w Stolicy ..... :D 

    Jako, że nerwy zjadam ostatnio przez "kino" dzisiaj "wrzuciłem luzz...." i musiałem sie oderwać. 

    Nie mam pojęcia czy będzie widać cokolwiek, ale wnętrze bez pasów mi jakoś nie grało.....

    Te zapożyczyłem z Fiata 125p 'Milicja" od ŚzK....

    Dodatkowo postanowiłem pójść krok dalej i zrobić "kotwy"/czy jak to się tam nazywa ....... 

    Na razie jedna storna. Czy się podoba czy nie....... jak najbardziej ZAPRASZAM !! :) 

    A że pojawił się ostatnio dawca części doszła kanapa i fotel pasażera...... oj ten drugi musiał być na tyle ciężki, że połamał sprężyny siedziska i cały fotel się przekrzywił....

    Doszły też nadkola,...... Niestety te z przodu są dobre, z tyłu im brakuje..... 

     

    Ocenicie sami.....

  1. Zbyszek001 2018-11-27 07:48:31

    Fotel powinien być wydarty od strony drzwi. I koniecznie jeśli nie będziesz go malował to błyszczący lakier kilka warstw. Jak założysz dach i tak 80% zniknie, ale robić tak dla siebie to sztuka, moim zdaniem jest OK.

  1. Karol1985 2018-12-12 13:15:38

    Elllllloooooo,

    Część wpisu miała być wcześniej, ale się nie udało ( nie wiem czy można dodawać zdjęcia z cegłofonu...... ).

    W każdym razie.......

    1. próbowałem nałożyć "bezbarwny" na siedziska...... i niestety poległem. próbowałem na szczęście na kawałku "zapasu".... nie poszło 

    2. Nie mogłem się ostatnio przełamać z pójściem dalej....., bądź co bądź szczegół nie szczegół, ale jest. Można zobaczyć co i jak z tyłu...

    3. Za ciosem poszła od razu podsufitka.......

    4. Potem przyszło mi rzeźbić dach..... oj działo się i było ciężko.... Niestety, najgorsze łączenie wyszło na tyle modelu, ale z tym jeszcze powalczę..... Wydaję mi się, że w przypadku "cywili" nadwozie powinno składać się z jednej siatki. Inaczej "standard" to "mistrzostwo".....

     

    A jak wyszło ocenicie sami......

  1. Karol1985 2018-12-17 17:50:16

    Aktualizacja... o ile można to tak nazwać.

     

    Jest pierwsze z czterech. Mistrzem świata to ja w tym temacie nie byłem i chyba jeszcze długo nie będę.....

    W każdym razie powstało z tego co było na kartce w wycinane. 

  1. Zygfryd 2018-12-17 19:53:46

    Nabiera kształtów Poldek :) Koła nawet Ci wyszły, chociaż wydaje mi się, że za płytki ciut bieżnik i za bardzo błyszczy opona. Zerknij na moje koła do Jaguara. Pomalowałem je zwykłą farbą plakatową i nawet nie wiesz jak mi się te koła teraz podobają! Mają fajną fakturę i nie błyszczą

Rezultaty 40 - 60 z 322 pozycji
Udostępnij temat: