PRZEWÓZ PRACOWNIKÓW po nowemu, czyli... Boeing Ryanair'a

  1. szaman 2021-01-07 20:28:45

    A po piate i tak specjalnie na złośc wymaluję nowego porządnie na opracowaniu PDF W skali 1do 150, Bo mam sam do siebie pretensje, że nie zauwazyłem tych okien. Tak własnie robia. Mała skala, nałozy napis i heja!.a okna zostają pod spodem. Moja wina, że tez nie zwróciłem uwagi. tak czy siak zrobię tego Ryanaira, czy bedziesz chciał czy nie. najwyżej sam sobie skleję... Pozdrawiam i najlepszego w Nowym Roku.

    Popraw w nazwie relacji Boening na Boeing. Walnąłeś byka!

  1. Wojok 2021-01-07 20:48:22

    No tak, ale lama, już zmieniam

    No to jak go robisz tak, czy inaczej, to poczekam. Ale wolałbym w 1:100, a najlepiej 1:72. Tak jak Ił 62 z MM -a

  1. AndDi 2021-01-07 21:35:04

    No i Ci Szaman rozwiązał zagadkę z błędem , nie ma to jak pomoc usłużnego przyjaciela

    A odnośnie "po nowemu", to brzmi i wygląda bardzo dobrze

    Adamie jak masz powiększony model, to od razu zakładaj, że trzeba dodać wręgi. No chyba, że czymś go wypełnisz

  1. Wojok 2021-01-07 21:50:10

    No, wypełnię go, powietrzem

  1. AndDi 2021-01-07 22:22:15

    Jakże oryginalnie i nietypowo. 

  1. Wojok 2021-01-07 23:20:26

    Robi wrażenie, nie ?

  1. szaman 2021-01-08 08:13:48

    Adaś, robię od nowa, ale w skali 1 do 100. Raz, że takie gotowce są i bedzie łatwiej, a dwa, że w skali 1 do 72 nie wejdzie na A4. Dlatego wszystkie pasażery opracowują w skali 1 do 100. Takie wojskowe są mniejsze i są opracowania w 1 do 72. Tylko jak napisałAndrzej. Dorób dodatkowe wręgi przynajmniej po jednej na segment. Nie musi być na poczatku lub końcu., ale nawet w środku, co usztywni kadłub.

    Adam ma rację co do wypełniania. Kazdy samolot jest wypełniony powietrzem i raczej cięzko by się oddychało pianką..Poza tym drukuj na bloku technicznym , nie na kredze 190G/m2. Pryśnij akrylem 2 razy po stronie nadruku i wystarczy. Najwyżej gotowy model mozesz jeszcze kilka razy prysnąć jak chcesz mieć połysk. Biore się do roboty...

  1. AndDi 2021-01-08 11:26:14

    Adamie, a jak byś tak wyciął te okna, podkleił folią i na folię nakleił byś czarny papier (oczywiście od środka ), to okna by były mega wypasione.

  1. Wojok 2021-01-08 11:30:40

    Spoko, szaman, 1:100 też będzie ok

    Wręgi dodam - tutaj główna rura dostała cztery dodatkowe. Kredy już na pewno nie zastosuję. Widzę, że to nie dla mnie Ale malował go na pewno nie będę.

     

  1. szaman 2021-01-09 10:38:46

    Hejka!. Mam już prawie gotowy, bo nie dawało mi spokoju. Starałem się jak najbardziej upodobnić do oryginału, ale opracowania są wszystkie jednakowe . To paper-replika.com. Jedno opracowanie, tylko inne malowania. Innych 737 nie ma, oprócz takich 1 do 300 co Ci przerabiałem. Myślę jednak, że ten będzie lepszy. Zrobiłem dodatkowy arkusz z zapasami koloru, gdybyś potrzebował coś dorobić, np. Klapy głównego podwozia, bo są , ale coś mi nie pasują. Najbardziej jednak obawiam się o zgranie malowania na granicy białe i niebieskie. Żaden z dostępnych 737 nie ma takiego malowania spodu i musiałem sam próbować.  

    Do głównego segmentu daj wręgi na przód i koniec, bo w środku wchodzi do wnęki element mocowania skrzydeł. To jest na rysunkach instrukcji.

    Faktycznie okienka może dało by się wyciąć , jakimś wybijakiem i podkleić folią, a na folię czarny pasek od środka i wtedy by się błyszczały. Gorzej z kabiną pilotów. Ja nie widzę sensu. Jak go pryśniesz po sklejeniu to i tak będzie się błyszczało. 

    Zresztą Ty nie takie rzeczy sklejałeś i sam sobie zrobisz jak będziesz uważał. 

    Ja nigdy nie kleiłem 737 z tego opracowania. Mam wydrukowany 737 S-7 Airlines/ taki zielony z 7 na ogonie/, ale czeka na razie.

    Zrobiłem jeden arkusz testowy przodu i Chciałbym, żebys najpierw skleił prowizorycznie te elementy to sprawdzisz jak się zgrają kolory. Jak coś bedzie nie tak, to rozbierz to na czynniki pierwsze , połóż na kartce A4 i zrób ksero. Później mi wyslij to będe miał łatwo to poprawić. Możesz druknąć na czarno-biało, bo i tak będzie znać pasowanie, a zaoszczędzisz na kolorze.  O ten fragment się najbardziej boje. Reszta powinna być OK. Sam tego nie mam jak sprawdzić, bo na razie mam "warsztat" zarekwirowany i jeszce musze poczekać co najmniej do 20-go.

    Wysyłam Ci całośc na maila.

    PS. Ten arkusz testowy jest nieaktualny. Wydrukowałem i sprawdziłem. Wyglada , że jest dobrze, więc możesz całość drukować i kleić.

    Średnicę wręg głównej rury oblicz sobie ze wzoru r= Obw. : 2Pi,  dopasuj.

  1. szaman 2021-01-09 14:21:37

    Dzięki Koledze Andrzejowi udało się znaleźć jeszcze kilka bobolków, na które zwrócił mi uwagę Andrzej.i które zostały poprawione. And Di poprawił łuk niebieskiego na przodzie pod kabiną., więc wyślę Ci jeszcze jedną ostateczną wersję i fotki podwozia, do wykonania we własnym zakresie/ modernizacja tego co jest/.

    Na arkuszu zaznaczyłem czerwoną linia elementy, które warto pomalować na srebrno /najlepiej takim srebrnym do felg, albo chromem. Dużo zyskasz na wygladzie.

    Pod spodem kilka fotek Ryanaira, które zrobiłem na przelocie. Ten bez smug był na 5000m i schodził do Rzeszowa. 2 pozostałe na 11000m. Ciężko sie go foci bo przez to malowanie brzucha jest mały kontrast z niebem...

  1. Wojok 2021-01-09 20:54:59

    Hejka szaman, dzięki

    Miał być prosty, odpoczynkowy model, a tu się rozpędzamy

    Dobrze, dobrze, na odpoczynek trafiło co innego, a ten model się lekko podkręci i będzie konkretna maszyna

    Do poprawki jeszcze okna i widzę żółty pasek na rurze głównej ma jakąś obsuwę. Ale to już kosmetyka

  1. szaman 2021-01-10 07:56:22

    Dobra. Przyglądnę się jeszcze raz temu. Z oknami to taka sprawa, że nakładałem napis z oknami na istniejące okna i musiałem go dopasować. na napisie wyszły trochę większe, ale za to drzwi się zgadzały. Powalczę jeszcze z ta kartka, skoro jest chwila zanim zaczniesz kleić. Coś się jeszcze poprawi. Tak jak pisałem, to dość trudny wbrew pozorom model do namalowania ze względu właśnie na ten podział kolorów na górze i dole , do tego z paskiem rozdzielającym.

    Jeszcze sobie przypomniałem i juz Cię ostrzegam żebyś pamiętał.. Należy obciążyć przedni segment / może być ten z podwoziem/ bo model siądzie na d...pie

  1. szaman 2021-01-10 17:50:37

    Udało mi się poprawić wszystkie zauważone błędy. Okna tez na całym samolocie. Do tego dodałem 2-ga wersję silników / moim zdaniem bardziej prawdziwą, od MP. Będzie do wyboru. Teraz mam zamiar sam zabrać się za ten model, wiec będziesz miał podgląd co się dzieje. Nie będę zakładał relacji, tylko jak pozwolisz to będę wrzucał fotki tutaj... Zanim zaczniesz budowę wszystko wyjdzie.

  1. Wojok 2021-01-10 19:43:12

    Spoko szaman, wrzucaj fotki tutaj, jak najbardziej. Z tym, że może wrzucaj fotki do jednego posta, żeby to nie wyglądało jak ciągnięcie relacji przez Ciebie A ja odwieszę relację, gdy sam wrócę do klejenia tego modelu

     

  1. szaman 2021-01-11 06:52:16

    Jasne. Tak zrobię. Poprawiłem już wszystko i są 2 opcje silników i podwozia. do wyboru. Tamto co Ci wysłłem wywal, a zostaw tylko instrukcję. Resztę Ci podeślę.

  1. szaman 2021-01-12 09:45:21

    Siadłem za tego Ryanaira bo nie dawało mi spokoju jak to malowanie się zgra. ... Jestem w szoku, bo nie spodziewałem się, że będzie dobrze. Wszystko pasuje na kadłubie, a to było największe zmartwienie. Wrzucam fotki z produkcji kadłuba. Szczegóły wykonania będą później bo wręgi i tak trzeba robić samemu. Ja nawet paski łączące robiłem swoje.

    Następnie przetestuję 2 rodzaje silników. Zobaczę, który będzie lepszy.

    ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     

    Kolejne fotki z ukończenia kadłuba. Silniki testowałem 2 rodzaje, ale ten co wydawał się fajniejszy to po wykonaniu wygląda jak silnik od 737 MAX, a to inna parafia, więc trochę zmodernizowałem te z wycinanki i jest OK. Wykonałem też 1 skrzydło kompletne. Drugie będzie tak samo. Okazało się, że winglety są za małe u podstawy. Powiększyłem na oryginale. W modelu juz zostanie tak jak jest. Oczywiście poprawiłem na arkuszach wszystko na co natrafiłem , a co było nie tak. Na silnikach też paski żółte nie siadły dobrze, więc ustawiłem od zewnątrz dobrze, a od srodka sa różnice- poprawiłem. Na razie tyle. Pozostanie podwozie i anteny.

    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Dorzucam kolejne fotki do wątku. Dorobione 2 skrzydło. Dodałem światła pozycyjne i reflektory obok kadłuba. Myślę, że na zdjęciach wszystko widac jak to robiłem. Mam jeszcze zamiar dokleić uchylone sloty do skrzydeł. Mam juz przygotowane....zobaczę, ale chyba dodam.

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

     To juz ostatnia partia zdjęć z budowy. Tak jak wspomniałem dodałem uchylone sloty. Bardzo pomocna okazała się fotografia mojej znajomej, która pasjonuje sie fotografia lotnicza i własnie złapała Ryanaira w idealnej pozycji, gdzie mozna zobaczyć i sloty i podwozie.. Teraz psuje zrobić kilka fotek "gotowca" i do galerii. Adaś ma juz wszystkie możliwe materiały i moze zbudować swoja wersję.

    Dodałem jednak te sloty na skrzydłach. Wydaje mi się, że jest lepiej. Poza tym dołozyłem od spodu paski maskujące przy skrzydłach i kadłubie.. Teraz podwozie. Jednak bardzo fajnie sie to klei , przynajmniej dla mnie i podoba mi się...

     

     

     

  1. Wojok 2021-01-12 11:18:02

    No, ładnie spasowało. Tylko tę gondolę podkadłubową trzeba lekko przedłużyć.

  1. szaman 2021-01-12 13:52:38

    Dlaczego tak sądzisz? , a jeżeli , to w która stronę. Według mnie jest OK. W opracowaniu wszystko pasuje...a poza tym, kto to będzie mierzył?... Fotki sa makro i wszystko jest wieksze. W rzeczywistosci tam od przodu jest różnica 1 mm od linii. Moge przedłuzyć środkowy segment, albo usunać linię, ale to wszystko zalezy od dopasowania tego elementu do wycięcia w kadłubie. 

    W tym segmencie wręgi są jakby całkiem z innej bajki i trzeba je indywidualnie dopasować. Ja zrobiłem to dość ciasno i już nie mozna było przesunąć elementu do przodu...

  1. Wojok 2021-01-12 16:05:11

    Na zdjęciu ósmym widać linię przerywaną. Wydaje mi się, że dobrze by było wydłużyć lekko do przodu część trzynastą.

    Hmm, tylko wtedy wyjdzie linia przerywana określająca położenie płatów. To też by trzeba przesunąć

    To chyba najlepiej by było usunąć linię przerywaną na kadłubie. Albo ją przesunąć w tył

Rezultaty 20 - 40 z 135 pozycji
Udostępnij temat: