Cant - Mały Modelarz

  1. Petrov 2020-12-30 15:38:39

    Dlaczego nie ma jeszcze info o najnowszym wypuście legendarnego wydawnictwa??? Toć minęło już kilka godzin... Otóż, jest i on, długo wyczekiwany. Nie miałem jeszcze w rękach, ale model może być sporym wyzwaniem.

     

    http://lok.org.pl/aktualnosci/maly-modelarz-10-11-122015

     

     

  1. Wojok 2020-12-30 20:45:20

    Jak to nie ma ? Jest w temacie poniżej, i to z fotkami arkuszy

  1. Petrov 2021-01-08 13:06:11

    Pardon, myślałem że każda nowość ma tu osobny temat...

  1. Wojok 2021-01-08 16:54:18

    Pardon, myślałem że każda nowość ma tu osobny temat...

    Petrov


    Spoko, nie ma reguły. A widać, tu jednak ten model nie był tak wyczekiwany

  1. Popeczek25 2021-01-11 10:06:52

    A kupiłem :-) a co:-P sporo kasy jak za MMa ale trzeba wspierać i docenić, że nareszcie nowy temat a nie odgrzewany kotlet :-) nie powiem, bo trudny jest, choć ładny ten srebrny kolor. 

    Kiesys nie kupiłem Do 17 i później zalowalem bo model po zniknięciu że sklepów tylko zyskał na wartości.  

  1. Wojok 2021-01-11 21:36:23

    Mały Modelarz jako lokata kapitału ? Coś nowego Ale wiesz, że na Konradusie już padły propozycje wydania w innych, podobno bardziej atrakcyjnych malowaniach ? Jak za tą propozycją odgrzeją kotleta, to odnotujesz straty

  1. Popeczek25 2021-01-12 09:25:07

    Hehe :-) nie o zarabianie mi chodziło :-) tylko o to, że była możliwość kupienia taniej a ja przeoczyłem :-) w sumie na archiwalnych MMach raczej słabo można zarobić,  to fakt :-) ale myślę, że gdyby Cant wyszedł ten sam,  ale we włoskim malowaniu, to też bym go kupił.  Ten srebrny jest fajny bo przedstawia jedyny egzemplarz, który zdołał dotrzeć do Polski, gdyby tylko udało mi się go poskładać, to byłby na prawdę taki unikat. Zagatką pozostaje, czy Cant jest sklejalny, bo z MMami nigdy nie wiadomo.  Dorniera chciałbym posklejac ale te egzemplarze,  które są dostępne w necie, są dużo droższe niż pierwotna cena sklepowa, co w MMach nieczęsto się zdarza.  Ostatnio zauważyłem, że np Karas jest droższy od Mitchella gdyby chcieć kupić od wydawcy. Dziwne to bo obydwa są sklejalne, choć trudne, to na Mitchella poszło więcej materiału niż na Karasia. A jednak Karas jest dychę droższy. Może chodzi o nakład,  Karasi pewnie druknęli mniej, przez co ma większą wartość :-)

  1. RebelMike 2021-01-13 20:28:18

    Cześć,

    Na okładce MM jest rok 2015 co sugeruje reprint. Oglądałem ten ten model w kiosku i wydruk wygląda bardzo zachęcająco. Ten samolot zawsze bardzo mi się podobał, i chciałem go mieć zrobionego w polskich barwach, dlatego zastanawiam się nad jego zakupem na przyszłość ;-) Ale ponieważ cena nie jest też taka mała to zadam pytanie, czy ktoś już wcześniej go sklejał i może się wypowiedzieć w temacie jego dokładności, a może bardziej "sklejalności"?

    dziękuję

    Michał

  1. Wojok 2021-01-13 21:24:46

    To nie reprint, tylko nowość. Gdzieś tam w czeluściach facebooka podobno parę relacji wystartowało, ale na konkretne wnioski trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Jeżeli zależy Ci na tym modelu, to sugerowałbym kupić. Choć z drugiej strony paniki nie ma - ludzie się obkupili, więc niedługo będą do kupienia z drugiej ręki

  1. Popeczek25 2021-01-13 22:05:24

    Dokładnie tak. Ten Cant jest pierwszy raz wydany w MMie, na pewno będzie do kupienia z drugiej ręki, pytanie tylko, za ile:-P jeśli jest sklejalny,  dobrze opracowany, to po zniknięciu że sklepów bedzue droższy jak np B-17 czy Do-17,  jeśli okaże się bublem,  to kupisz go za grosze jak np He-111 czy Halifaxa. Wielka niewiadomą. Ja kupiłem bo też bardzo mi się podoba ten samolot, ale z budową czekam aż ktoś bardziej ogarnięty w temacie strzeli relację na necie :-P taki cwaniak że mnie :-)  swoją drogą, ciekawe czy Lok wyda lasery do Canta. Bardzo by się przydały bo jest trochę dłubaniny z wregami 

  1. Jacek-KP 2021-01-14 20:59:48

    Cześć. Włączam się w dyskusję, gdyż też nabyłem CANTa made bt Roman Staszałek. Model z dużą ilością części i na pewno skomplikowany. Śpieszę z informacją, że wręgi będą do nabycia w wydawnictwie MM od poniedziałku 18.01.2021. Cena dosyć wysoka: 60 zł. Wiadomość z pierwszej ręki - rozmawiałem dzisiaj z Re.Naczelnym panem Z.Gontarzem.

  1. Popeczek25 2021-01-14 22:06:19

    Dzięki Jacku za wiadomość. Moim zdaniem 6 dych za wregi to przegięcie :-/ 4 dychy to jeszcze rozumiem, sporo tego jest jednak, ale redakcja MMa przegięła trochę.  Albo trzeba będzie poczekać aż będą tańsze albo rzeźbic samemu. 

  1. Jacek-KP 2021-01-15 09:43:51

    Zapytam znajomego, który ma laser, za ile by zrobił te wręgi. Musiałbym je przenieść do jednego pliku. Jak coś będę wiedział, to dam znać.
    ***

    Zapytałem - opracowanie tylu kartek z wręgami do obróbki laserowej to koszt jednorazowy 120-150 zł. Wycięcie 30 zł + karton 15 zł. Gdym miał gotowe rozrysowane szablony elementów do wycięcia, to koszt kompletu wyniósłby 45 zł. Przy założeniu, że samodzielnie ktoś opracowuje szablon do wycięcia mamy jeszcze do podziału te 150 zł na wszystkich, którzy by zamówili wręgi. Policzyłem, że jest prawie 10 stron z wręgami, może 8 jeśli się dobrze upakuje elementy. Koszt oferowany przez MM nie jest zatem mocno zawyżony.

  1. Popeczek25 2021-01-15 14:07:23

    Hmmm... nie wiedziałem , że to takie drogie sprawy w produkcji są :-/ a w sumie wydawnictwo też musi a czymś zarobić . W takim razie trzeba będzie szarpnąć się i zamówić wręgi , jak tylko będą dostępne. Przy okazji zamówię też do Łosia , tylko ściemę jakąś puszczę dziewczynie, żeby znowu nie grzmiała  :-P 

  1. Wojok 2021-01-15 14:16:07

    Czemu ściemę ? Pokaż Jej kosztorys Jacka, a ze dwa dni później pokaż jaką fajną ofertę w MM - ie trafiłeś. Sama Cię namówi żebyś z okazji skorzystał

  1. Popeczek25 2021-01-17 15:54:13

    Niestety, moja tego nie zrozumie :-) jest zatwardziałą pacyfistką i nie może patrzeć, jak jaram się miniaturami przedstawiającymi " machiny śmierci" :-) 

  1. Wojok 2021-01-18 18:57:15

    Niestety, moja tego nie zrozumie :-) jest zatwardziałą pacyfistką i nie może patrzeć, jak jaram się miniaturami przedstawiającymi " machiny śmierci" :-) 

    Popeczek25

    No to musisz Jej wytłumaczyć, że to nie "maszyny śmierci". Paradoksalnie, w tak pokręconym świecie, nie ma nic bardziej pacyfistycznego od uzbrojenia - na tyle silnego, aby odstraszyć potencjalnych agresorów. Kwiatek w dup .... eeeee, w lufie, to za mało

  1. Rumak 2021-03-18 19:07:10

    O czym zapewne już wiecie - dla miłośników lotnictwa w kioskach Ruchu ukazał się w Małym Modelarzu nr: 10-11-12/2015  wodnosamolot CANT Z-506 B "Airone" w opracowaniu Romana Staszałka cenie 48 zł. Model jedynego trójsilnikowego samolotu jaki krótko posiadała Polska w czasie II Wojny Światowej. Model opracowany w skali 1:33  Wymiary modelu:

    Rozpiętość - 80 cm

    Długość - 58 cm

    Wysokość - 23 cm.

    Model posiada opracowanie w standardzie jak również z wyposażeniem wewnętrznym i elementami ruchomymi. Elementy kadłuba, gondoli, skrzydeł i pływaków pokryte srebrną farbą. 

     

     

    ---

    Temat był już poruszany daltego przeniosłem ten post tutaj; Wojtek.

Rezultaty 0 - 18 z 18 pozycji
Udostępnij temat: