Drukarka / skaner

  1. marecuki 2017-10-24 01:25:46

    Witam

    Po przejrzeniu roznych relacji z budowy zauwazylem, ze dosc popularna praktyka jest wydrukowanie kopii czesci do eksperymentowania, stad moje pytania: jakie drukarki ze skanerami sie do tego nadaja i jakich formatow plikow uzywac zeby uniknac znieksztalcen? Nie planuje edycji kamuflazu czy oznaczen bo to nie moja liga.

    Mam zle doswiadczenia z Epsonem ale wylacznie z powodu problemow jakie mialy z kartridzami, druk byl bardzo dobry - na cienkim kartonie lub papierze foto - jednak wtedy nie mialo dla mnie znaczenia ewentualne przeskalowanie w stosunku do oryginalu.

    Bylbym wdzieczny za polecenie czegos wyprobowanego i dostepnego jeszcze na rynku oraz krotki opis jesli moje obawy co do utraty skali sa uzasadnione.

  1. noker 2017-11-16 20:25:38

    Ja używam Brothera DCP j-315W drukarka, skaner, tanie tusze, oddzielne kolory, kupuje tusze Dulin po pare złoty.

  1. Jacek-KP 2017-11-18 15:37:03

    U mnie też pracuje Brother DCP-J105 bezprzewodowa drukarka (WiFi) o bardzo dobrej jakości wydruku. Tanie tusze dają satysfakcję z używania jej w domu. Koszt w granicach 570 zł. Taka sama bez WiFi DCP-J100 do kupienia poniżej 500 zł. drukuje na każdym papierze do 180 gram włącznie. Z grubszym nie próbowałem.

  1. marecuki 2017-12-06 15:08:09

    Dziekuje bardzo! Brother jakos nie przyszedl mi do glowy - widuje je tylko jako zakurzone mono laserowki. Cena tuszu, a szczegolnie zamiennikow tez cieszy. Trzeba bedzie kupic pod choinke ;)

  1. pt82 2017-12-12 21:25:10

    Wszystko co drukuje pliki Post Script bez obcinania marginesów. Ja prywatnie używam HP DeskJet od 1220C ( A3+) aż po kombajny Xeroxa.Scaner kup sobie osobno - Mustek lub Canon, reszta to szmelc. Kombajnów w cenach budżetowych nie polecam. Sprzedawca może sobie zachwalać że ma to cóś rozdzielczość pow. 1200 DPI ale optyka i mechanizmy ma ustawione poniżej 300 DPI i tylko będziesz się wkurzał - że linie konturu za grube albo druk się "ścieśnia" bądź rozjeżdża. Zresztą po pierwszym teście struny będziesz zdziwiony jak kwadrat 10*10 mm - na wydruku jest prostokątem 97*11,2 mm.

  1. chilar 2021-03-19 18:50:06

    Temat o drukowaniu, także się zapytam. Pewnie wstyd że nie wiem , ale dopiero zbieram doświadczenie. Co to znaczy że w danym numerze wydawnictwa (modelu) napisane jest, druk jest offsetowy. I drugie pytanie przy okazji. Co to znaczy że dany model jest opracowany komputerowo? Przychodzi mi do głowy moźliwość że na etapie projektu nie było surówki modelu, ale nie wiem czy dobrze kombinuję.

  1. Jacek-KP 2021-03-20 09:45:57

    Powtórzę moją informację, bo ceny się zmieniły. Drukarka nowszej generacji BROTHER DCP-510W format A4 z Wi-Fi kosztuje już około 1 tys. zł. Tusz kupuje się w pojemnikach i samemu dolewa. 100ml kosztuje 24-25 zł. Kupiłem rok temu, ale jeszcze nie dolewałem. Drukuję codziennie po kilka kartek. Również w kolorze. Wydrukowałem przez rok ponad 2 tys. stron w tym kilkadziesiąt full color. Mam jeszcze połowę atramentu w zbiornikach! Oczywiście, gdybym drukował modele cało-stronicowo codziennie, to tusz by się dawno skończył. Polecam też większą drukarkę BROTHER w formacie A3. Kosztuje dużo więcej, bo około o1,5 tys. zł, ale drukowanie kopii starych modeli daje bardzo ładne efekty. Mam kilka modeli formatu A3 z FlyModel i papier jest bardzo słaby. Chciałbym sobie wydrukować kopie na wszelki wypadek, ale niestety kupiłem za małą drukarkę. Teraz żałuję.

Rezultaty 0 - 7 z 7 pozycji
Udostępnij temat: