Wklejanie poszycia do wręg

  1. Mazurro92 2023-04-09 16:56:30

    Witam, tak jak w temacie, chciałbym się zapytać czym wklejacie poszycie do wręg? Próbowałem  już wiele klejów, od butaprenu po polimerowe, po wikolowe ale Żadnym z tych klejów mi nie wychodzi. Fałduje mi papier albo model jest brudny model. Chciałbym się dowiedzieć jak wy wklejacie poszycie do wręg i jakimi klejami? Proszę o radę. Pozdrawiam 

  1. AndDi 2023-04-09 20:31:35

    Ja przyklejam klejem Magic i nie mam żadnych problemów.

  1. Mazurro92 2023-04-09 21:05:01

    Próbowałem tym kleić ale fałduje mi się papier jest jakaś technika sposób żeby tak się nie robiło ?

  1. Wojok 2023-04-09 21:55:02

    ...jest jakaś technika sposób żeby tak się nie robiło ?

    Mazurro92

    Jest jedna, kardynalna zasada: klej dobrze trzyma, gdy go nie ma.

    Jeżeli będziesz postępował zgodnie z tą zasadą, dasz radę przykleić elegancko poszycie każdym klejem.

    Z tego co piszesz, że Ci się fałduje lub brudzi, ewidentnie wynika, że dajesz zbyt dużo kleju

    Spróbuj rzadkim polimerowym, i nie smaruj od razu całego elementu, tylko etapami.

    Z czasem zacznie wychodzić.

  1. Mazurro92 2023-04-10 16:57:56

    Punktowo to znaczy jak bo nie za bardzo rozumiem jak mogę dość dużą część wkleić  etapami i czy nakładasz klej na poszycie czy na wręgi ?  No i czym rozcieńczanie klej polimerowy lub wikol.

  1. tulipan740i 2023-04-10 18:13:31

    Punktowo to znaczy jak bo nie za bardzo rozumiem jak mogę dość dużą część wkleić  etapami i czy nakładasz klej na poszycie czy na wręgi ?  No i czym rozcieńczanie klej polimerowy lub wikol.

    Mazurro92


    Duże części poszycia łatwiej skleisz etapami, ponieważ masz większą możliwość korygowania właśnie tak dużej części. Jak posmarujesz klejem na raz to potem trzeba dużo szybciej wszystko do siebie pasować. Taka części też nie jest wstępnie przyklejona podczas pierwszego etapu i może Ci "jeździć" na kleju. Klej wikol rozcieńczaj po prostu wodą, ale skoro to klej wodny to będzie miał większe tendencje do fałdowania papieru. Klej polimerowy rozcieńcza się bezbarwnym denaturatem, ale też z umiarem. 

  1. Wojok 2023-04-10 18:17:48

    Nie punktowo, tylko etapami. Smaruję elementy poszycia. Smaruję brzeg ( lub brzegi ), który przykładam do sąsiedniego elementu, żeby go nie zbrudzić, a potem czymś płaskim i cienkim dawkuję etapami klej pod resztę elementu. Wikol na razie odstaw, bo on jest na bazie wody, więc łatwo Ci sfałduje papier. Kleju polimerowego jeszcze nie rozcieńczałem. Zawsze do tego brałem świeży, więc był ok. Ale czym go rozcieńczyć, to spokojnie znajdziesz na necie, albo ktoś podpowie.

  1. Mazurro92 2023-04-15 19:58:12

    Mam teraz inny problem, maianowice  jak mam skrócić  poszycie jak już jest przyklejony do wręg a wystaje o jakieś 1cm więcej nożyczki raczej odpadają macie na to jakiś patent?.

  1. Wojok 2023-04-16 01:18:49

    Ostry nożyk, skalpel, itp.

    Ale na przyszłość to korzystaj z kolejnej zasady: trzy razy przymierz, raz przyklej

  1. Mazurro92 2023-04-16 11:16:55

    Tylko jak to równo wyciąć to jest problem jak w to robocie? .

  1. tulipan740i 2023-04-16 14:02:12

    Tylko jak to równo wyciąć to jest problem jak w to robocie? .

    Mazurro92
    Jak to jeszcze nie końcowy segment to weź kolejny segment i ustaw go poprawnie względem tylnej jego wręgi a na zakładkę z tym za długim już przyklejonym. Wtedy ołówkiem możesz sobie odrysować linię łączenia segmentów odrysowując od tego nieprzyklejonego na przyklejonym. Jeżeli to końcowy segment to tylko ładnie przyciąć.

     

Rezultaty 0 - 11 z 11 pozycji
Udostępnij temat: