Ciekawostka i pancerny "walk around" za razem.

  1. Limaks 2023-11-21 21:34:19

    Witajcie. Dziś będąc na ćwiczeniach miałem okazję porobić parę fotek pojazdów, które skończyły już swój żywot i są eksponatami potrzebnymi do ćwiczeń. 

    T72 to wiadoma sprawa ale pojazd na podwoziu T72 ze szklarnią zamiast wierzy to już dla mnie ciekawostka. Znawcy niech wskażą mi prawidłową nazwę. 

    Podobnie pojazd podobny do rosomaka, bo widzę że ewidentnie pochodzi z czasów PRL ale nazwa nie jest mi znana. Pomóżcie mi w identyfikacji jako rozwiązanie mojej zagwozdki.

    Dodatkowo w ramach pomocy Szwagrowi dam trochę fotek jako Walk Around T72 oraz dla zainteresowanych trochę fotek BWP1.

    Szwagier - mam nadzieję że choć trochę pomogę w budowie Twojego T 72

  1. tulipan740i 2023-11-21 21:51:00

    No co Ty Kamil Skota nie poznajesz?  Masa tego była w WP. 

    Ta szklana budka na kadłubie T-72 to jakiś pojazd ćwiczebny, może do szkolenia kierowców. 

    Edit:

    W necie chyba znalazłem nazwę BESKID 2M/K . To faktycznie pojazd służący do szkolenia kierowców. 

     

  1. Limaks 2023-11-21 22:01:28

    Grzesiek niezawodny jak zwykle.. dzieki

    To Scot? Kurde człowiek To ma luki w wiedzy o pojazdach.

    Czizas. Aż glupio

    Co do tego że szklarnią, to coś mi mówili że on służył do ewakuacji T72 z pola walki... 

    Coś jak Bergepanther dla panter z WWII

  1. tulipan740i 2023-11-21 22:09:26

    Niezawodny to jest Zbyszek.  Jeszcze znalazłem taką nazwę SJ-9 

  1. tulipan740i 2023-11-21 22:14:08

    Jednak źle Ci napisałem. Beskid to urządzenie stacjonarne, symulator na bazie T-72. Natomiast pojazd z foto to chyba będzie SJ-2. Ale znalazłem też nazwę SJ-9.  To szkoleniowy pojazd dla kierowców. 

  1. Limaks 2023-11-21 22:40:46

    Niezawodny to jest Zbyszek.   

    tulipan740i


    No w to nie wątpię i chętnie wysłucham i jego opinii.

    Grzesiu dziękuję za zaangażowanie. Na następnym wyjeździe błysnę wiedzą pancerną wśród logistyków.

    Teraz mogłem tylko opowiedzieć, że w T72 jest armata 125mm i była montowana także w PT91 Twardy. No i że podwozie w stosunku do T55 posiada 6 kol nośnych a nie 5, a każde z nich działa niezaleznie na drążkach skrętnych. I mam nadzieję że babola nie strzelilem

    Pancerniak ze mnie marny ale ciekawostka poszła w świat. 

    W logistyce są fani pancerki, ale nie u mnie.. mogę śmiało powiedzieć, że jestem jedynym modelarzem w batalionie oraz osobą, ktora przeważnie posiada wiedzę o jakichkolwiek pojazdach i samolotach. 

    Ale tu miałem gwoździa i mi go wyjaśniłeś. 

  1. tulipan740i 2023-11-21 23:02:24

    Teraz mogłem tylko opowiedzieć, że w T72 jest armata 125mm i była montowana także w PT91 Twardy. No i że podwozie w stosunku do T55 posiada 6 kol nośnych a nie 5, a każde z nich działa niezaleznie na drążkach skrętnych. I mam nadzieję że babola nie strzelilem

    Ale tu miałem gwoździa i mi go wyjaśniłeś. 

    Limaks


    Prawie dobrze, bo 6 par kół nośnych po jednej stronie.  Domyślam się o co Ci chodziło, więc wybaczam. 

    Z nazwą tej szklarni to z tego co zauważyłam są dwa rodzaje tych pojazdów z lufą i bez. Z lufą to chyba bardziej rozszerzony bo może  służy do szkolenia też ładowniczego i jest SJ-9. A SJ-2 z Twoich fotek nawet nie ma otworu na lufę, więc ona raczej w nim nie była żeby ją zdemontowano. Bez lufy to chyba tylko do szkolenia kierowców służy. Kiedyś gdzieś ten pojazd mi się mignął przed oczami, ale jakoś nie zainteresowałem się jego nazwa. Dzięki Tobie dzisiaj wiem troszkę więcej.. 

    Dzięki. 

  1. Limaks 2023-11-21 23:10:46

    A więc ciekawostka nie jest od taka sobie banalna cieszy mnie to, bo to niezła intelektualna przygoda.

    Dokladnie.. z jednej strony .. a tam miałem napisać "6 Par" kol nośnych.. także dobrze wyczules

    Ciekawe z tym SJ-2. 

  1. PAN-KARTON 2023-11-23 12:44:28

    Kamil poszedl na grzyby i znalazl czolg 

Rezultaty 0 - 9 z 9 pozycji
Udostępnij temat: