Westland Sea King Mk.41

1. Memphis 2012-02-13 09:23:24

Witam wszystkich, jestem tutaj nowy. Niedawno zacząłem zabawe z modelami z kartonu.

Wybrałem na początek śmigłowiec taki jak pisze w temacie. Jestem na etapie wykańczania wnętrza kokpitu i jak na pierwszą kartonówke w moim życiu to nie jest tak tragicznie. Do klejenia używam Butaprenu. Dzisiaj wieczorem postaram się wrzucić kilka fotek.

pozdrawiam

1. picolo 2012-02-13 22:57:26

Witaj w gronie kartonomaniaków. Jak na pierwszy model to zawiesiłeś sobie bardzo wysoko poprzeczke. W dziale pracownia jest relacja z budowy tego wiatrakowca prowadzona przez KURTA. Mam nadzieje że się nie załamiesz i doprowadzisz budowe do końca. W razie jakiś problemów pytaj postaramy się pomóc.

1. Memphis 2012-02-14 17:16:18

Szczerze sam wiedziałem że łatwo nie będzie ale wystarczy dużo cierpliwości a rezultaty stają się zdumiewające. Jak narazie nie mam większych problemów z klejeniem. Czasem tylko ciężko jest stwierdzić czy coś wyciąć czy nie i jest chwila zawachania. Jak narazie bardzo mi się podoba kokpit który musze jeszcze zretuszować i będzie "miodzio".Zdjęcia będe wstawiał w miare możliwości jak większe postępy będą. A z poradnika skorzystam napewno.

1. Kurt 2012-02-17 07:24:46

Witam wśród braci modelarskiej. Model który wybrałeś nie jest łatwy ale za to dobrze opracowany. Pokaż co już zrobiłeś to będziemy pomagać. A jak byś potrzebował zapasu koloru lub całych części to daj znać bo mi zostało po budowie sporo niewykorzystanych części około pół wycinanki. Powodzenia.

1. Memphis 2012-02-22 10:55:53

Witam po kilku dniach nieobecności.

Wczoraj przykleiłem pasy bezpieczeństwa na fotele, dokończyłem drugi segment i wziąłem się za oklejanie spodu kabiny. Oj nie było łatwo z tym spodem, ale jak na pierwszy model to chyba jest nawet dobrze. Dzisiaj o ile czas pozwoli zamontuje oszklenie które przyznam troche mnie przeraża. Chyba ciężko będzie wyprofilować dolne lewe i prawe okno?

Co do zdjęć to narazie nie wrzuce żadnego bo telefonem musze robić a jakość jest bardzo słaba. Nie widać wyraźnie szczegółów. W ostateczności moge je pokazać ale niewiele tam widać.

Próbowałem wrzucić zdjęcie ale coś nie zapisuje go i wychodzi post bez zdjęć.

1. beata 2012-02-22 11:20:56

Fotkę trzeba "obrobić" w programie graficznym.Należy ją zmniejszyć do formatu 800x600 lub podobnego i odchudzić do wagi nie większej jak 149KB.Inaczej zdjęcie Ci nie wejdzie na serwer.

Dawaj jakieś dowody zbrodni,bo tu wszyscy siedzą jak na jeżu!!!!!!!!!!!!

1. Memphis 2012-02-22 18:07:58

Oto moje wypociny :D .. Troche nie wyraźne, ale na sam początek wystarczy.

1. beata 2012-02-22 19:23:12

Jakbyś nam zaoszczędził jeszcze łamania kręgosłupów i obracania monitorów,to byłoby extra lux.

Fotki kiepskie,ale widać,że radzisz sobie wyśmienicie.

1. Ijon 2012-02-22 20:09:09

Proponowalbym robić fotki w trybie makro, albo z troszke większej odległości, bo ciężko sie w tym rozeznać. Pozatym całkiem nieźle.

1. Memphis 2012-02-24 18:20:19

W ramach poprawy zrobiłem nowe zdjęcia innym telefonem. Chyba różnica jest dosyć spora.

Wczoraj zająłem się "wstawianiem szyb" w ramy. Rezultaty uwidoczniłem na fotkach. Ktoś kiedyś na forum opisywał jak wygrzewać w miare wypukłe i kuliste formy z folijek, skorzystałem z dobrej rady i wyszło naprawde dobrze.

Dzisiaj możliwe, że zakleje cały kokpit.

1. primo 2012-02-25 19:22:09

Cyba miałeś jakieś projekty testowe, bo radzisz sobie jak na nowicjusza dobrze :). Na spodzie pod kabiną masz małą szparkę, ale Tobie może wyjść ;). Się wybaczy ;). Natomiast zdjęcia musisz robić czymś bardziej zaawansowanym, albo poszperaj z telefonie za opcją makro. Jak sam widzisz wszystko jest ostre oprócz tego co trzeba... Aha, podstawa to dobre światło. Na ciemnych zdjęciach nic nie da się dostrzec.

POZdro ☺ ☺.

1. Memphis 2012-02-25 22:13:06

[quot]Wojtek93:

Cyba miałeś jakieś projekty testowe, bo radzisz sobie jak na nowicjusza dobrze :).

[/quot]

To pierwszy model bez wcześniejszych prób. Poprostu siedze w necie i szukam pomysłów. A praca Kurta to wielka pomoc :D

Dziś już okleiłem cały kokpit i zaczynam kleić kolejny segment.

Pozdrawiam.

1. Memphis 2012-03-12 19:20:08

Sorki za dosyć spory przestój w opisywaniu pracy nad modelem. To oczywiście nie oznacza że nic przez ten czas nie zrobiłem. Na dzień dzisiejszy zrobiony jest korpus bez siedzeń do segmentu gdzie kończą się otwierane boczne drzwi. Zdjęcia zrobie w najbliższym czasie.

Jak narazie nie jest aż tak źle, chociaż czuje że ciężko będzie ładnie posklejać ze sobą poszczególne segmenty korpusu. Ale do tego momentu jeszcze jest troche czasu. Teraz zastanawiam się jak zrobić szkielet siedzeń, bez lutowania, może wystarczyłoby kawałki drutu wyciąć i tak je ze sobą połączyć zaginając żeby wyszedł szkielet jaki powinien być naprawde. Jak myślicie?

Pozdrawiam

1. Kurt 2012-03-13 07:27:10

Dobrze że dalej walczysz. Postaraj się zrobić dobre zdjęcia bo i nawet telefonem można.

1. Memphis 2012-03-17 17:42:19

Porobiłem zdjęcia także zobaczcie i oceńcie czy coś trzeba poprawić lub zmienić. Napewno będzie mi ciężko skleić ze sobą segmenty tak aby wszystko równo się zeszło. W razie jak wyjdą jakieś minimalne ubytki (maksymalnie milimetrowe chociaż z tego co sprawdzałem może tak być dosłownie w dwóch lub trzech miejscach) to co można najlepiej tam wstawić/wkleić?

Dzisiaj zacząłem z ciekawości robić siedzenia z papieru według wzoru MM. No i nawet nie wyszło tak tragicznie, tylko strasznie długo trzeba się nad nimi namęczyć. W sumie wole tak niż próbować lutować druty.

Apropo segmentu w którym jest wypukła kulista szyba, zdecydowałem że zrobie zwykłą i płaską. Dużo się zastanawiałem i nie mam pomysłu jak zrobić coś takiego. No, dwie łyżeczki raczej nie poradzą sobie z czymś takim:)

1. SERGIO-75 2012-03-17 19:50:14

Witam!--dwa miesiące temu skleiłem ten śmigłowiec i powiem ci że bardzo fajnie sie go kleiło,a jeżeli chodzi o półkolistą szybkę,to ja wykonałem ją w następujący sposób:--na początek wyciąłem kawałek płyty(takiej z mebli MDF-może być i deseczka),następnie w tym kawałku płyty wywierciłem na środku otwór odpowiadajacy średnicy wypukłej szybki. Na płytkę z otworem położyłem folię,a na nią w czterech rogach przybiłem deseczki,po to aby w momencie docisku żarówką, folia się nie zwichrowała.Następnie do gorącej wody włożyłem płytke z folią i poprzez wciśnięcie wspomnianej już takiej... jajowatej żarówki przez folię w otwór -ukształtowałem półkolistą szybkę.Szkoda że nie mam aparatu bo bym ci to zobrazował na zdięciu.Metoda jest bardzo prosta i efektywna.   Jeżeli chodzi o siedzenia,to użyłem do tego skaju który się dobrze formował.Ale z tego co widzę na zdięciach to bardzo dobrze ci to wychodzi---Pozdrawiam...

1. Memphis 2012-03-17 20:16:39

Potrafie to sobie wyobrazić, tylko akurat nie mam warunków żeby coś takiego wykombinować:) Trudno, większość i tak nie zauważy że tam powinny być inne szyby niż są:)

Nad fotelikami już cały dzień siedzę i nawet połowy nie zrobiłem:) Ale biore się do pracy, może jutro je skończe:)

1. primo 2012-03-17 20:23:25

[quot]Memphis:

Apropo segmentu w którym jest wypukła kulista szyba, zdecydowałem że zrobie zwykłą i płaską.

[/quot]

Popatrz jak to zrobił Kurt w swojej relacji tego modelu. Postaraj się jednak o wypukłe, bo to różnica jest. Ważne żeby spróbować ;).

Nie wyszły Ci tylko wlewy - przykleiłeś je odwrotnie.

POZdro :D:D:D.

1. Memphis 2012-03-17 22:16:56

Aaa, dopiero teraz to zauwazyłem. Trochę się zastanawiałem o co chodzi z tymi wlewami i jakoś nie mogłem nic innego wymyśleć a nie było na czym się wzorować:) ehhh no trudno:) Na przyszłość będe już pamietał:)

Pozdro

1. beata 2012-03-17 23:10:13

Wystarczy poprosić wujka google i z pewnością coś wyszuka.W naszej galerii jest bodajże 2 lub 3 te smigłowce.Bardzo dobrze sobie radzisz,tylko fotki nadal kiepskie.

Rezultaty 0 - 20 z 22 pozycji
Udostępnij temat: