PODSUMOWANIE PROJEKTU GRUPOWEGO Wojna na Pacyfiku 1941-1945

1. Wojtek93 2013-09-02 15:24:08

Wtorek, 14 sierpnia 1945 r., Tokio

Fragment przemówienia radiowego cesarza Hirohito do narodu japońskiego:

Do naszych dobrych i wiernych poddanych! Po głębokim namyśle nad ogólnym biegiem rzeczy i nad obecną sytuacją Naszego państwa postanowiliśmy dziś zakończyć nadzwyczajnym krokiem obecną sytuację. Poinstruowaliśmy Nasz rząd, aby zawiadomił rządy Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Chin i Związku Radzieckiego, że Nasze państwo przyjmuje warunki ich wspólnej proklamacji...”

.

.

.

„W niedzielę, 2 września 1945 r., dzień pochmurny i deszczowy, o godz. 10.30 (czasu lokalnego) minister spraw zagranicznych Shigemitsu, szef japońskiego Sztabu Generalnego Umezu, generał MacArthur i przedstawiciele państw alianckich podpisują na pokładzie stojącego w Zatoce Tokijskiej amerykańskiego pancernika „Missouri” akt bezwarunkowej kapitulacji.

Nastąpiło to dokładnie w sześć lat i jeden dzień po tym, jak niemieckie stukasy ruszyły do ataku na Polskę.”

Janusz Piekałkiewicz „Wojna w powietrzu 1939-1945”

Pora podsumować kolejny projekt grupowy. Jego celem miało być przedstawienie stron konfliktu panującego na Dalekim Wschodzie w latach 1941 – 1945. Do projektu zapisało się 12. Klubowiczów, którzy w sumie zgłosili 28. różnorodnych modeli z tamtego okresu. Ukończonych z nich zostało 11., a 6. kolejnych było w bardziej lub mniej zaawansowanym stopniu budowy.

Wszystkim, którzy zechcieli wziąć udział w Projekcie Grupowym szczerze dziękuję. A byli to: Ijon, DarkDevil80, Paulek, Tatasam, Szaman, Lobo, SeniorElCid, Lotnik1939, Felipe987, Ohotka, Hawkblizyce oraz Wojok. Ci którzy ukończyli swoje modele, lub byli w trakcie ich budowy pokazali wysoki poziom swoich warsztatów. Myślę, że udało Wam się uczcić pamięć walczących, a oglądającym Wasze zmagania przyniosły wiele radości.

Relacje, które zostały rozpoczęte, ale nie udało się ich doprowadzić do końca zostaną przeniesione do Pracowni. Natomiast te, które nie doczekały się rozpoczęcia zostaną usunięte.

1. Wojok 2013-09-03 23:45:34

Hmm,dlaczemu wydawało mi się,że jest czas do końca września...? 8-/

1. Ohotka 2013-10-15 09:14:59

Bardzo miło Mi nie powiem :) ehwiesz co widać juz oficjalne podziękowania za P Grupowy,, to chyba czas pomyśleć o nowym projekcie :) ??? co mówicie?

1. Wojtek93 2013-10-16 15:38:21

Coś myślałem w tej sprawie. Doszedłem do wniosku, że bodźcem do większego zainteresowania Projektami mogą być nagrody. Pozostaje tylko pytanie skąd wziąć, nie tyle nagrody, co sponsora. Bo jak sponsor będzie to odpowiednie nagrody do tematyki Projektów się znajdą.

Wraz z wejściem w życie nowej odsłony serwisu powstanie dział "konkursy", wtedy może będzie łatwiej. Tak czy siak cały czas z Krzyśkiem o tym myślimy.

1. Ohotka 2013-10-18 07:42:34

pewnie ze chętnych będzie więcej nawet wtedy jeśli będą symboliczne nagrody ale oczywiście modele będą najfajniejszą nagrodą .. zbliża sie okres zimowy więc sprzyja on katonówką nie czekajmy do nowego roku jeśli to możliwemoże warto organizować nowy konkurs zanim sie rozpocznie itp to upłynie trochę czasu,,, to może czas cos pomyśleć  idzie nowy miesiąc wiec może rozpocznijmy konkurs i głosujmy już na nowy PG

Rezultaty 0 - 5 z 5 pozycji
Udostępnij temat: