Nieuport 17 |MPModel/20| + hangar

1. Wojtek93 2018-03-25 18:43:19

Dzień dobry. Dach Andrzeju będzie na corno czyli papa :-)))).

Oto aktualny stan prac nad hangarem. Zamknąłem go już na dobre i zabrałem się za konstrukcję metalową. Obramowanie to dwuteowniki, a reszta wzmocnień to teowniki mocowane na 45° do podstawy i podtrzymujące dach. Wszystko zrobione z tektury 0,75 mm i klejone BDG. Jak już będę miał wszytko gotowe to pomaluję na odpowiedni kolor.

W sumie będą dwie całe takie "bramki" i jedna niecała co by nie zasłaniała widoku do środka. Między sobą będą połączone naciągami z drutu.

Żebym tylko nie zapomniał drzwi wkleić bo potem będzie masakra się dostać .

Do następnego.

W trakcie oklejania... ... w tzw. między czasie zamocował się ''fajermur'' Tą żyletką się potnę jak się coś mi rozwali :-) i sklejone... Druga się buduje
  1. Wojtek93 2018-04-03 22:27:58

Dobry wieczór modelarze. Pokazuję mały przedsmak tego jak będzie to wyglądało. Obecnie prace są bardziej zaawansowane ponieważ wszystko pomalowałem i dzisiaj zacząłem to składać. Mam również gotowe drzwi. Następna aktualizacja prawdopodobnie w sobotę bo do tego czasu chcę się wyrobić.

POZdro.

1. Wojtek93 2018-04-06 20:28:49

Dobry wieczór. Ogłaszam wszem i wobec, że nastąpił uroczysty KONIEC.

Mam nadzieję, że jutro uda się cyknąć fotki bo w niedzielę diorama wyrusza w drogę.

POZdro.

1. And Di 2018-04-07 15:28:38

A przymierzałeś papier ścierny na papę?

Konstrukcja bardzo fajna.

1. Wojtek93 2018-04-07 19:26:08

Dziękuję.

Pomyślałem o papierze jak już przykleiłem kilka pasków, że wodny wyglądałby pewnie lepiej. Tylko, że to było wczoraj w nocy jak kończyłem, a czas mnie nie puszczał żeby to dziś ew. zmieniać. Sam sobie w sumie jestem winien, że mnie tyle czasu przytrzymało z klejeniem... życie .

Tymczasem wszystko schnie po pierwszym lakierowaniu, a jeszcze wcześniej przygotowałem kartony do transportu.

PS. Rano zrobiłem zdjęcia do Galerii, może uda się dziś wrzucić.

POZdro.

1. Wojok 2018-04-08 11:58:53

Hejka, a gdzie Ty go zamierzasz wytransportować ?

1. Wojtek93 2018-04-08 22:53:13

Nie zamierzam, ale już to uczyniłem :-). Aktualnie znajduje się u kuzynki. Miał to być prezent na parapetówę jakieś... trzy lata temu .

Chyba nawet wspominałem o tym na początku relacji ;-)))).

Chciałem wrzucić teraz galerię, ale chyba sobie daruję, bo dopiero co wróciłem z podróży. Obiecuję to zrobić jutro.

Nowa lokalizacja
  1. Wojok 2018-04-08 23:47:51

No i gitarrra - lepiej wygląda obrócony w tą stronę

Rezultaty 40 - 48 z 48 pozycji
Udostępnij temat: