Nowości wydawnictwa proArte

1. Wojtek93 2019-02-15 19:29:22

Prośba o wytłumaczenie co to jest armata z lufą z maczkiem?

Panie Piotrze, a czy proArte nie chciałoby zawitać do empików? Tyle się tematów szykuje, lepszy dostęp by do nich był ;-).

[...] w skali 1/16 planowaliśmy model bez druku koloru tylko czarne linie - ale wersje max z wnetrzem - a do tego kalkomanie. I możliwość kupienia modelu z konkretnym malowaniem - ale do zrobienia samemu były by tylko kalki i ewentualnie maski. Nie wiem czy to dobry pomysł -  wy musicie mi powiedzieć. W końcu to dla was modelarzy.

proArte

Taka duża skala to też gratka. Mamy na Forum sklejonego Leoparda (a w zasadzie to kilka) w tej skali. Czy to będzie kolor czy nie to też od Pana zależy. Bo model w kamo chyba lepiej się sprzeda.

1. proArte 2019-02-15 19:37:11

Panie Wojtku

Wyżej wstawiłem obrazek  zmalowanie cołgu który będzie wydany jako pierwszy - jest to pojazd z 10 brygady Kawalerii Pancernej z Francji który ma symbol maczka na boku (mak kwiat  -  Maczek dowódca)

Co do Empiku:    
    Nasze modele musiał by kosztować o co najmniej 20-25% więcej niż teraz. Empik ma marżę 48% jak się nie mylę i 8% od zwrotów. Jeśli się tych modeli które się nie sprzedadzą nie odbierze, wypływają potem na różnych stolikach po kilka złotych. Co powoduje że wydawca traci podwójnie. Zastanawiałem się wielokrotnie nad ta formą sprzedaży ale uważam że taka marża to już przesada tym bardziej że niczego nie obiecują - płacą po sprzedaży. Sklepy modelarskie też wtedy sprzedają mniej - sami zjadamy wtedy własny ogon a zarabia na tym tak naprawdę sieciówka. Wydawcy powinni dbać o własny rynek tworząc sieć sprzedaży w sklepach branżowych a i wtedy możliwe są rabaty i różne formy korzyści dla modelarza. Empik nic nie daje. Tak uważam i dlatego sprzedaję mniej ale wcale nie mniej zarabiam jako wydawca.

1. Jacek-KP 2019-02-17 14:43:29

"PS. Panie Piotrze piszę się na R35 :-) Jak czołgista ze mnie mizerny to piękne malowanie ma. Grzech nie kupić."
    Wojtek93

O to, to ja tak samo myślę co i Wojtek!

1. Zbyszek001 2019-02-18 08:25:02

BRAWO !!!!!

Pierwszy raz krzyczę na tym forum z radości.

Do tej pory  R35 był dostępny w starym MM. A tu taka jazda. Dzięki. Czołgi to moja bajka.

Towar powinien mieć zbyt. Niestety takich zapalnych modelarzy jak tutaj nie ma wielu. Na nas kokosów pan nie zbije. Trzeba szukać popularnego rynku. A sporo ludzi skleja dla zabawy. I tutaj odpowiedź na pierwsze pytania. Im ładniej wygląda standard wydruku, im lepiej dla oka, tym towar łatwiej znajdzie nabywcę.

Zatem w kolorze z bajerami.

Kiedyś firma konkurencyjna wydała czarno biały model KV 122. Świetnie opracowany. Ale chyba kokosów na nim mnie zbili. Większość klejących szuka czegoś ładnego. 

Stąd rozsądna detalizacja. 

Wnętrze. Jeśli skala 1:16 to obowiązkowo. Jeśli skala 1:25 to już niekoniecznie. Ja sam nie buduje wnętrz w tej skali. A dla standardowego sklejacza. zawiasy za małe, drobinki za drobne. I jak się model postawi na półce, to co w środku widać. No chyba, że to jakiś transporter z masą włazów. A mnie osobiście rozkładane na drobne modele nie kręcą.

Gdyby ode mnie zależało.

1. Model z bajerami

2. kolorowy 

3 1:16 z wnętrzem, 1:25 bez wnętrza.

Na koniec. Gąsienice, w opcji, z pasków, do wycięcia paski, naklejenia grzebieni i ostróg i 90% modelarzy tak to wykona.

Opcja gąsienic wykonanych z ogniw. Bardzo zalecana.

Można ogniwa wykonać w kilku sztukach do samodzielnego wydruku. Bo takie gąski z ogniw robią doświadczeni modelarze malujący swoje modele a co najmniej umiejący malować gąski. No i można kilka ogniw zrobić w kolorze dla kolorowego ksero. Osobiście sto razy wole sam wykonać ogniwa, niż kupować lasery. Ale jestem w zdecydowanej mniejszości.

Pozwoli to na oszczędności, wydanie tańszego modelu, w niższej cenie. I bardziej dostępnego dla ogółu. Opcja laserów mile widziana jako dopłata. Sporo ludzi kupuje laserowe wręgi dla szybkości. i laserowe detale modelu. dla łatwości. Oszczędzają czas. Takie detale są już często standardem do kupienia.

Macie już we mnie kupującego i 1:16 i 1:25.

EDIT.

Czuje pod skóra, że furorę może zrobić R35 w barwach niemieckich z jednej z dywizji  Północna Francja, Jugosławia. Powstanie w Getcie Warszawskim.  Mam takie wrażenie fascynacji Niemiecką bronią pancerną, wśród niemałej rzeszy modelarzy.

1. proArte 2019-02-18 09:11:45

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.

To dla mnie bardzo ważne żeby wprowadzić produkt tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Już nie długo kolejne zajawki z budowy surówki.

1. proArte 2019-02-18 11:56:18

Witam
    z poniedziałku z rana :) przesyłam kolejne zdjęcia z budowy surówki do R35.

bardzo dziękuje za odzew

Reasumując

pancerka w 1/25:

1. model z delikatnymi efektami.
    2. w standardzie bez środka.
    3. Oczywiście w kolorze :).
    4. gąsienice w paskach.

dodatkowo:
    a. wnętrze jako zestaw dodatkowy.
    b. zestaw laserów, wręgi, ogniwa pojedyńcze jako dodatki.

wersja 1/16 - jako zestaw z wnętrzem  droższy.

Informacja dla chętnych budujących okręty.
    Poważnie  - zdobycie materiałów, planów, zdjęć - wymaga bardzo dużo czasu - jeśli ktoś zbiera takie materiały i chciałby aby taki okręt ukazał się proszę nam pomóc w zebraniu tej literatury. Wiele pomysłów rozbija sie właśnie o ich brak.

Ja celuje z modelami na okres 1830-1918  i nic młodszego - teraz projektowane są trzy okręty które mam nadzieję ujrzą światło dzienne w przyszłym roku,  Każdy kto chce nam pomóc zapraszam.

1. Jacek-KP 2019-02-18 18:10:53

A jakie okręty są na desce projektanta? Jakie modele byłyby planowane na przyszłość? Pytam pod kątem materiałów informacyjnych, pomocniczych. Spotykam się z różnymi ludźmi, nie tylko z modelarzami. Czasem można u kogoś coś wyszperać.

1. proArte 2019-03-13 18:41:04

Witam
    uruchomiona została już sprzedaż pierwszej zaplanowanej partii nowości (niestety nie wszystkich - srebro czeka jeszcze 3 tygodnie na odpowiednią farbę która jedzie z ... Japonii), a OSA została uszlachetniona za sprawą spostrzeżen kolegi RAVENa 6 który zasygnalizował pewne błędy które udało nam się dodatkowo poprawić i dołożyć. Ponieważ model będzie drukowany wraz z srebnymi modelami czeka :) choć 2 arkusze już wydrukowaliśmy (w tym silnik).  

a zatem nowości 1/33:
    MK-041 - CAUDRON CR.714C1 'I-191' - 1/33
    MK-A-002 - DB-601 silnik do Bf109E - 1/33

dodatkowo zestawy:
    MK-1016 - PZL P.24 F 'GREECE 41' + wręgi i folia - 1/33
    MK-1019 - Fiat G.55 ser.1 'blue 21' + wręgi i folia - 1/33

Nowości 1/200 i 1/350:
    MK-209 - okręt pancerny KOTETSU 1869 - 1/200 
    MK-L-209 - KOTETSU 1869 wręgi - 1/200

MK-350-07 - okręt pancerny KOTETSU 1869 - 1/350 
    MK-L-350-07 - KOTETSU 1869 wręgi - 1/350

oraz nowości 1/50 druk cyfrowy:
    MK-521 - FW-190 D-9 - 1/50
    MK-522 - Brewster 339E 'BUFFALO' Mk.I - 1/50

rozjeżdża sie trochę ten nasz plan ale jednocześnie pracujemy nad nowościami majowymi czyli jak nam to wyjdzie wszystko bedzie kolejne 3 modele na początku kwietnia i kilka kolejnych (6 planowanych) w drugiej połowie maja (w tym 4 samoloty i 2 okręty) - R35 raczej w drugiej połowie roku - wolimy mieć pewność że będzie w pełni sklejalny :)

potem początek września i listopad :)

1. Wojtek93 2019-03-13 19:01:34

Czekam czekam dalej na te nowości :-), a można prosić o zdjęcia poglądowe osy? Człowiek bardziej by się uspokoił :-).

A tak po za tym to chyba wiem komu foka spasuje ;-).

Rezultaty 100 - 109 z 109 pozycji
Udostępnij temat: