budowa modelu m/s

1. Wojok 2016-04-15 00:59:37

Hmm,wszystko pięknie ładnie,ale podstawkę jakąś przewidujesz ? Mam nadzieję,że tak.

1. Jerry K 2016-04-15 18:34:30

Szkoda że nie Robisz fotek-zbliżeń na elementy o których Piszesz i które ostatnio Skleiłeś. Na zdjęciach ogólnych trudno dostrzec i przypatrzyć się opisywanym detalom.

1. LukaszTrn 2016-04-15 21:42:07

pomocy -
    ostatnia b. cienka, nić modelarska "poszła" na skomplikowane olinowanie i odciągi masztów i dźwigów/ramion ładunkowych, zabrakło mi na olinowanie główne (między masztowe, maszt dziób 2x, maszt -rufa)i przewody elektr. -     czy komuś z Forumowiczów zostało trochę takiej nici ?

1. LukaszTrn 2016-04-19 13:37:57

Ale niezłe to "Forum".  Ani odpowiedzi i czekanie całymi dniami na chodź jedną,   ani żeby komuś zostało trochę nici modelarskiej. Relacja zakończona, a i Prezentacji końcowej też nie warto tu wstawiać, model dopracowuję i kończę "dla siebie"  .

1. primo 2016-04-19 17:15:17

Czy poza nicią może być żyłka wędkarska?

1. dzeja 2016-04-20 12:23:22

LukaszTrn
    pomocy -
    ostatnia b. cienka, nić modelarska "poszła" na skomplikowane olinowanie i odciągi masztów i dźwigów/ramion ładunkowych, zabrakło mi na olinowanie główne (między masztowe, maszt dziób 2x, maszt -rufa)i przewody elektr. -     czy komuś z Forumowiczów zostało trochę takiej nici ?
    Spokojnie,  ktoś odpowie np. - czy ta którą Ci podesłałem była dobra ? jeśli tak to mam jej więcej.pozdrawiam Andrzej

1. Jerry K 2016-04-22 22:27:36

Jeśli ta którą oferuje Ci Andrzej będzie nieodpowiednia, to myślę że warto też poszukać w sklepach internetowych. Tak "na szybko" znalazłem to;

http://sklep.gpm.pl/akcesoria/lancuchy-nici-linki/nic-elastyczna-200-m

https://www.swiatmodeli.eu/pl/c/Nici-i-zylki-modelarskie/168

1. Wojok 2016-04-23 11:25:23

Jerry,czy ta nić jest rzeczywiście taka dobra ? Nie naciąga się z czasem ?

1. Jerry K 2016-04-23 18:42:09

Wojok - nie wiem, do tej pory nie stosowałem. Mój tzw. "warsztat modelarski" bardziej przypomina kuźnię kowalską niż zakłady doświadczalne NASA:))) Na moje potrzeby, do antenek samolotowych, wystarczy żyłka wędkarska. Ale Autor relacji szuka, jak wywnioskowałem z postu, profesjonalnej nitki modelarskiej, dlatego wczoraj poszukałem jej w necie. Szczególnie ta, ze sklepu GMP, jest reklamowana w opisie jako doskonała do olinowania stałego, ruchomego i anten statkowych.

1. Wojok 2016-04-23 20:15:33

Jerry K
    Szczególnie ta, ze sklepu GMP, jest reklamowana w opisie jako doskonała do olinowania stałego, ruchomego i anten statkowych.
    Dzięki,ta właśnie mnie zainteresowała.Myślałem,że już jej używałeś.Do tej pory używałem szewskiej nici.Jest prawie ok,bo nie ma cićków,ale z czasem jednak się luzuje :-( A jak,albo jeśli dotrę do etapu olinowania,chciałbym użyć czegoś konkretnego,bez zabawy z klejami,farbami,naciąganiem itd,itp.

1. dzeja 2016-04-24 14:06:06

Nici, które  przekazałem to syntetyk bezbarwny w odcieniu ciemnego brązu, jednolite jak żyłka wędkarska, nie naciągają się, nie są sztywne, grubość 0,15mm. Do dostania w pasmanterii. Me doświadczenie z olinowaniem opisałem w:http://www.kartonowki.pl/index.php?mA=theMenu&wM=3&forA=theArticle&forI=2824Więc aby nie zagracać relacji z modelu Transatlantyka tylko przypomnienie.Łukasz, gdy  pojawia się problem pytasz, ale szukaj też odpowiedzi w działach „Technika modelarska” i „Narzędzia i akcesoria”.

1. dzeja 2016-06-17 17:02:24

Cóż słychać na dzisiaj w stoczni Toruń. Wiem że działałeś wiele. Pozdrawiam. Andrzej.

Rezultaty 100 - 112 z 112 pozycji
Udostępnij temat: