Brzydal czyli Kamov A7-3a (Orlik 1/2005)

1. Kurt 2017-06-18 23:18:32

Witam

Tym razem postanowiłem zbudować coś zbliżonego do śmigłowca. Zbliżonego bo ma wirnik u góry, który napędzany jest tylko w czasie startu maszyny a potem o już działa w autorotacji. Wynalazek ten nazwano wiatrakowcem. Rozwiązanie to jakoś się nie przyjęło i nie jest zbyt popularne. Podczas budowy będę opierał się na tym co mam w wycinance bo w internecie to jakoś za dużo nie udało mi się znaleźć zdjęć i innych przydatnych informacji (może słabo szukałem). Modelu sklejonego na żywo jeszcze nie widziałem a i na relację udało mi się trafić tylko jedną i niestety nie dokończoną. Mam nadzieję że nie porywam się z motyką na Słońce.

Co do wycinanki jest dość ładnie detalizowana. Można wykonać cylindry silnika z pojedynczych krążków. Wszelkie powierzchnie sterowe zaprojektowane jako oddzielne i ruchome więc będzie ciekawie.

Wnętrze kabiny pilota i strzelca. Tu uplastyczniłem końcówki dźwigni przerobiłem siedzisko strzelca tak na marginesie to takim zydlu to miał niezłą jazdę.

1. AndDi 2017-06-19 09:40:57

Bardzo ciekawy modelik budujesz, podoba mi się.

1. Wojok 2017-06-20 05:45:05

Rozwiązanie to jakoś się nie przyjęło i nie jest zbyt popularne. 

Hmm, popularne nie jest, ale u Ruskich się raczej przyjęło. Wrócili do niego w Jaku 38 ( w wersji odrzutowej oczywiście ), i chyba z nie najgorszym skutkiem 

1. beata 2017-06-20 20:46:32

Popularne czy nie, to warto obejrzeć takiego cudaka.

1. Kurt 2017-06-24 20:39:03

Kolejny odcinek zmagań z "Brzydalem". Skompletowałem kabiny, pilot to jak zasiądzie na iście dziadkowym fotelu to może poczuć się jak w domu :). Oklejenie pierwszymi segmentami kadłuba sporo kłopotów odpowiednio spozycjonować pierwszy segment czyli ten pomiędzy kabinami (tak podaje instrukcja). Ja złapałem najpierw oba elementy poszycia razem a następnie dopiero oba segmenty nakleiłem na szkielet. W moim przypadku obie oklejki okazały się o jakieś 1,5 za długie lecz to nie problem szybki ruch skalpela i po sprawie. Już się boje oprofilowania kabiny strzelca.

1. Jacek-KP 2017-06-25 16:51:26

Dobrze idzie, nie desperuj. Problemy są po to, aby je rozwiązywać.

1. beata 2017-06-26 21:08:47

To niesprawiedliwe. Jeden siedział na zydlu, a drugi miał w posiadaniu fotel bujany.

1. AndDi 2017-06-26 21:25:06

Kurt nie obiecywał, że będzie sprawiedliwie. Samo życie

1. negrolakes 2017-07-02 13:10:16

Kurt jak zawsze po mistrzowsku za robote się bierze:)

1. Kurt 2017-07-02 20:45:43

Beata no w tej maszynie to raczej piloci nie byli rozpiszczani. Mimo, że mam wakacje to coś tam dłubie. Dołożyłem parę segmentom i oprofilowanie kabiny strzelca. Poszycie pasuje dość dobrze do siebie jednak szkielet z wręg laserowych jest ciut przy mały i tu dylemat co robic. Czy docinać poszycie czy "pogrubiać". Ja wybrałem to drugie bo się obawiałem że potem będą problemy z dopasowaniem poszycia. 

Oprofilowanie kabiny strzelca mogłoby być lepiej zrobione i trochę się zastanawiam czy te moje wakacyjne pracę nie potraktować jako poligonu i po powrocie nie zrobić tego jeszcze raz.

Zdjęcia niestety robione tym co pod ręką więc proszę o wyrozumiałość.

P.s  Pomocy nie mam pojęcia jak wstawić zdjęcia za pomocą androidowej przeglądarki

1. Wojok 2017-07-03 00:40:40

P.s  Pomocy nie mam pojęcia jak wstawić zdjęcia za pomocą androidowej przeglądarki

Kurt

Chyba się nie da - kupę czasu z tym walczyłem i nic z tego. I to niezależnie od przeglądarki :-(  A teraz to mi zafajdany Android umarł na śmierć i mam bardzo ograniczony dostęp do Kartonówek. To jest ból :'(  

1. szaman 2017-07-03 06:53:04

No to pooglądamy sobie Kamova. Brzydal to faktycznie okrótny, ale takie też latały. Co do wstawiania fotek: Nie ma to jak "normalny system".Teraz to w ogóle będą ze wszystkim problemy, bo np. O ile win7 czy 8 da się przeważnie zmusić do otwierania starszych programów z pod XP, to 10 już nie bardzo, dlatego ludzie klną bo mając jakiś starszy ulubiony soft, nie mogą z niego skorzystać. Sam kupiłem kilka programów graficznych i montażu video, z których jednego nie udaje sie uruchomic nawet na 7 Moją forsę zeżarło, a znany producent  oprogramowania  ma to w d.....Dlatego nigdy nie przejdę na 10, raczej wrócę do XP.

1. Kurt 2017-07-03 10:20:06

No niestety inaczej nie potrafię w okolicznościach jakich się znajduję.

Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3 Zdjęcie 4 Zdjęcie 5

1. szaman 2017-07-03 11:40:45

Też można i tak. Przed chwila w kafeterii opisałem nieco inny sposób na tego typu problemy.

1. Kurt 2017-07-13 21:24:38

Szaman spróbuję skorzystać z Twojego poradnika.

To tak jakby to powiedzieć no nie do końca podobało mi się to co zrobiłem więc w przypływie szaleństwa obdarłem Brzydala ze skóry. W nowym poszyciu pobawiłem się i dukam nity natłaczając każdego osobna. Jest trochę zabawy ale warto. Dodatkowo zrobiłem też ruchomą część statecznika poziomego. W związku z tym że jest to element pokryty płótnem starałem się trochę przetłoczyć tak aby to uwydatnić. Na żywo to widać a na zdjęciach to trochę słabo bo światło się odbija. Poszycia nie będę już zmieniał bo nie mam……..;)

1. AndDi 2017-07-14 16:03:49

Krzysztofie,

chyba nity wyciskałeś z nie z tej strony, przynajmniej tak to wygląda na fotkach. Ale gratuluję mega cierpliwości, wyciskać pojedynczo, to mozolna robota. Ja w Horusie zastosowałem trybik od zegarka, zamontowany na dużej pęsecie. Wygląda to trochę jak przyrząd do mierzenia odległości drogi hamowania, używany przez policję

1. Wojok 2017-07-15 17:05:09

Hmm, no jest trochę zabawy z tym nakłuwaniem ale wygląda spoko  Mimo, że nakłuwane chyba rzeczywiście z niewłaściwej strony. Ale czy w samolotach te nity tak sterczały jak w tankach ? Co do przetłoczeń na sterach wysokości, to nie bój nic - widać je...i wyglądają super 

1. Kurt 2017-07-16 08:38:06

Wytłaczając nity tak a nie inaczej zrobiłem to z pełną świadomością i premedytacja. Dlaczego już tłumaczę po pierwsze w rzeczywistości są one tak mało wystające że po przeskalowaniu to już ho ho z mikroskopem szukać. Po drugie na załączonym obrazku dla mnie stwarzają wrażenie "zapadniętych". Po trzecie w wycinance są nadrukowane i graniczyło by z cudem trafieniem w odpowiednie miejsca wytłaczając je z drugiej strony. A po czwarte tak mi się bardziej podoba. Mam nadzieję że się wystarczająco  wytłumaczyłem.

1. AndDi 2017-07-16 18:50:09

Po trzecie w wycinance są nadrukowane i graniczyło by z cudem trafieniem w odpowiednie miejsca wytłaczając je z drugiej strony. A po czwarte tak mi się bardziej podoba. Mam nadzieję że się wystarczająco  wytłumaczyłem.

Kurt

No faktycznie jak był nadruk nitów, to nijak nie dało by się trafić od spodu. No chyba że kalka kopiująca i najpierw odciskamy delikatnie na spodzie, a później dopiero wyciskanie od tyłu. I tak miałeś kupę roboty, a tak byś miał dwa razy więcej

A po za tym tak Ci się podoba i to najważniejsze.

1. anber 2017-07-16 23:41:56

W tytule napisane że brzydal. Więc jak brzydal, to brzydal. Tak trzymaj.

Rezultaty 0 - 20 z 21 pozycji
Udostępnij temat: