Samochód Ciężarowy Star 28

1. scorpions 2018-02-13 15:50:37

Jacek , nie przesadzaj , model jak model , żadna rewelacja.

Tymczasem powstaje skrzynia ładunkowa , i wymieniłem też tylne lampy , teraz chyba są trochę lepsze.

To do następnego

1. And Di 2018-02-13 16:05:30

Jacek nie przesadza. Jest na co popatrzeć jak robisz, a Twoje koła to już powoli legenda

1. scorpions 2018-02-14 11:31:36

Dzięki And , chociaż ja bym powiedział , że koła ja koła , ale nic to :))

Skrzynia wymalowana , z przygotowanym rusztowaniem pod plandekę.

Koniec coraz bliżej.

1. scorpions 2018-02-14 22:50:22

Witajcie !

Skrzynia gotowa , no prawie , pozostało błotniki dorobić. Od tyłu próbowałem zrobić jakieś zamknięcia na plandece , ale wszystko odpadało ( zapomniałem odtłuścić przed malowaniem ) , więc zostawiłem tak jak jest ( stąd te małe zdezelowania z tyłu ).

No i tyle - do nastepnego.

P.S. Pod tym linkiem jest mój poprzedni Star 28 , dla zainteresowanych - można sobie porównac który lepszy :)))

http://www.kartonowki.pl/forum/temat/1670,star-28-czyli-made-in-poland

1. And Di 2018-02-15 08:46:14

P.S. Pod tym linkiem jest mój poprzedni Star 28 , dla zainteresowanych - można sobie porównac który lepszy :)))
    scorpions

Ten ładniejszy, bo w kolorze . No i gumki ma lepsze, na przeglądzie nie odrzucą.

1. scorpions 2018-02-15 19:51:22

And - ja myślę , że ten obecny jest dużo lepszy , bo pomijając kolory i koła , to wydaje mi się , że samo wykonanie jest dużo lepsze :))

Tymczasem błotniki zrobione , i skrzynia założona na ramę.

To do niebawem

1. And Di 2018-02-15 20:20:10

And - ja myślę , że ten obecny jest dużo lepszy , bo pomijając kolory i koła , to wydaje mi się , że samo wykonanie jest dużo lepsze :))

scorpions

Marcinie, pewnie że lepszy. Ale jak się Ciebie chwali, to zaprzeczasz albo bagatelizujesz, więc wynika, że nie można Cię za mocno chwalić
    A tak na poważnie, to uważam, że ciężarówki, to dla ciebie nie jest ciężar, a raczej to co najlepsze i wykonanie też jedno z najlepszych.
    Tak, tak, zdarzają się wpadki (zapadnięty dach świetnie zamaskowany), ale komu się one nie przytrafiają.

Ładne te błotniki.

Pozdrawiam

1. scorpions 2018-02-15 23:45:10

Dzięki Andrzeju za miłe słowa , ustosunkowując się do nich powiem tak ; oczywiście zawsze miło sie czyta wpisy chwalące , a nauczony doświadczeniem wolę te słowa delikatnie tonowac , niż próbować obrastac w pióra. Cieszy mni oczywiście jesli model sie podoba , ja z reguły tez jestem zadowolony ( przewaznie ) z osiągnietych efektów , chociaż zawsze jest coś co można zrobić lepiej , najlepiej to widac na przykładzie tego Stara. Tego pierwszego skleiłem 6 lat temu , i wtedy też wydawał się bardzo ładny , ale przy tym obecnym wypada bardzo słabo ( moim zdaniem oczywiście. ). To , że akurat ciężarówki są mi najbliższe , to chyba wynika z racji zawodu , albo nie wiem co , ale szczerze mówiąc wolę na półkę postawić jakiś model samochodu , niż czołg czy samolot , takie widzimisię. Odnośnie dachu , to nie wiem co masz na myśli , bo w tym starze akurat dach jest idealnie prosty , bo zrobiony z polistyrenu , no a we wcześniejszych modelach trzeba było sie spojlerami ratować :))) Troche dziwnie wyglada ten star bez spojlera na tle pozostałych , no ale szkoda mi to zakrywać.

Teraz , jako dla chyba największego fana moich kółek coś specjalnie dla Ciebie :)) (można zgadywac do jakiego pojazdu to koło )

1. Wojok 2018-02-16 00:15:37

To , że akurat ciężarówki są mi najbliższe , to chyba wynika z racji zawodu , albo nie wiem co , ale szczerze mówiąc wolę na półkę postawić jakiś model samochodu , niż czołg czy samolot , takie widzimisię.

scorpions

Hmm, u mnie to działa na odwrót. Z racji wykonywanego zawodu, raczej modelu ciężarówki się nie złapię. Na autobusy zdecydowanie milszym okiem patrzę. Ale z kolei na Twoje relacje chętnie wchodzę pokibicować
    A Starciok pierwsza klasa. No, poza tym plastikowym dachem. Profanacja jakaś. Wolę krzywy karton

I od razu mówię, że w nosie mam co wolą inni

1. scorpions 2018-02-16 00:23:15

A żeś się Wojok dachu uczepił Po pomalowaniu i tak nie widać , że to plastik , a gdybym nie powiedział , to nikt by sie nie jorgnął

Autobusem nigdy nie jeździłem za kółkiem , zawsze ciężarówki i może dlatego tak wyszło:))

1. And Di 2018-02-16 08:18:20

Odnośnie dachu , to nie wiem co masz na myśli , bo w tym starze akurat dach jest idealnie prosty , bo zrobiony z polistyrenu , no a we wcześniejszych modelach trzeba było sie spojlerami ratować :))) 

Teraz , jako dla chyba największego fana moich kółek coś specjalnie dla Ciebie :)) (można zgadywac do jakiego pojazdu to koło )

scorpions

No właśnie o ten poprzedni model mi chodziło (Star 244).

Hm, od czego to może być koło? ... Wiem, od ciężarówki!!!

1. scorpions 2018-02-16 10:00:56

Hm, od czego to może być koło? ... Wiem, od ciężarówki!!!

And Di

Nie :)) Dlatego grosza położyłem obok , do ciężarówek są trochę wieksze

1. And Di 2018-02-16 10:24:42

Nie :)) Dlatego grosza położyłem obok , do ciężarówek są trochę wieksze

scorpions

Jak trochę miejsze, no to jakaś półciężarówka. Może żuk lub nysa albo przyczepa kempingowa.  I zaznaczam, że to moje ostatnie zgadywanie, bo możliwości jest ho ho ho i jeszcze trochę

1. scorpions 2018-02-16 11:45:27

Też nie , zle bliżej niż poprzednio , podpowiem , że to bedzie osobówka , ale ujawnię po skończeniu Stara :))

1. KalafiorWWA 2018-02-16 11:55:01

Powiedziałbym, że Syrena albo Warszawa ale one nie miały wykrojów (dziur) na feldze.

1. scorpions 2018-02-16 14:33:06

Już bliżej , ale to jeszcze nie to. W oryginale te felgi  , w tym konkretnym samochodzie też nie miały dziur ( przynajmniej ja takowego nie widziałem ) , ale tak autor zaprojktował , więc tak zrobiłem , zresztą otwory najłatwiej było wyciąć w takiej maliźnie :)))

1. staszek 2018-02-16 20:21:41

Ładnie to robisz i konsekwentnie ciężarowo a co do kółeczka to fiat 125p.

Pozdro.

1. scorpions 2018-02-16 21:33:03

Zagadka rozwiązana :))

1. Wojok 2018-02-16 22:12:32

A żeś się Wojok dachu uczepił Po pomalowaniu i tak nie widać , że to plastik , a gdybym nie powiedział , to nikt by sie nie jorgnął

Autobusem nigdy nie jeździłem za kółkiem , zawsze ciężarówki i może dlatego tak wyszło:))
    scorpions
    A no to trzeba się było nie wyrywać z oświadczeniami A co do autobusu, to spróbuj kiedyś, całkiem inna jazda. Oczywiście na korzyść autobusu

1. scorpions 2018-02-18 23:22:14

Cześć !

Wojok - raczej już za stary jestem , żeby sie na autobus przesiadać , po za tym nie mam prawka na autobus , a szkoda mi kasy żeby je robić , a do tego , mój zmiennik w pracy jest byłym kierowcą mpk we Wrocławiu , i po tym co on opowiada , to za jazdę z ludźmi serdecznie dziękuję :)) a że jazda inna to sie domyślam , ale to nie dla mnie :))

Tymczasem , żeby nie było tylko gadania , ostatnie elementy Stara , lusterka i tłumik. W ten oto magiczny sposób relacja dobiegła końca , galerie postaram się zrobić jutro , ew. pojutrze , a teraz siadam do kolejnego modelu , bo mnie aż korci :)))

P.S. Na ostatniej fotce rozrastająca sie flota PKS-u

Rezultaty 20 - 40 z 42 pozycji
Udostępnij temat: