nowa PZL I-22 Iryda ;)

1. noker 2018-02-23 11:01:03

Wydawnictwo Answer na profilu Facebook zapowiedziało, że w druku właśnie wyladowało nowe wydane modelu PZL I-22 Iryda. 

Od jakiegoś czasu się zastanawiałem co by tu zacząć kleić i teraz juz wiem. No ja już piniędze mam odłożone a WY?

Model opracowany przez Marcina Straszewskiego.

YESS

Nowa Iryda
  1. Maciejesław 2018-02-23 15:19:26

Zwarty i gotowy czekam:)

1. Jacek-KP 2018-02-23 17:57:35

Świetna wiadomość, czekałem na nowe opracowanie tego modelu. Ciekawe co w środku, jaki poziom detalizacji i dopasowania?

1. Maciejesław 2018-02-23 20:24:49

O spasowanie to się nie ma co martwic. Projektant jest sprawdzony i pewny. Lipy nie robi. 

1. Wojtek93 2018-02-24 12:57:13

Zapowiedź bardzo fajna. O projektanta rzeczywiście nie ma się co bać.  Na stronie wydawnictwa pojawiła się już możliwość zakupu F-16 w tygrysim malowaniu i Su-11.

PS. Wie ktoś czym różni się ta seria Angraf od starej Angraf-Model? Poza kładką oczywiście :-).

1. Maciejesław 2018-02-24 15:25:09

Te nowe modele są zapakowane w pudełka i zawierają zestaw laserów. Reszta to samo.

1. Wojtek93 2018-02-24 17:14:17

Łoł, to poszli w coś jak plastik.

Muszę przyznać, że cena jest naprawdę atrakcyjna. Lasery razem z modelem za 75 mocno kusi. Ja musiałbym jednak widzieć co biorę, bo z ich drukarnią to różnie bywa.

1. Wojok 2018-02-25 13:04:17

Hmm, chyba wiem kto się najbardziej będzie ślinił na ten model

1. noker 2018-05-21 22:22:09

Do mnie już nowa Iryda leci. Szarpnąłem się na komplet z laserami i kabinką. 

1. Wojtek93 2018-06-02 19:34:20

Też się skusiłem bo jest naprawdę świetnie wydrukowana. Jednak nie było potrzeby się co bać o druk :-P. Iryda jest wydana w srebrze i na kredzie. Dla zainteresowanych załączam fotki. No i żeby jeszcze nie zaczynać kolejnego wątku to pozwolę sobie wrzucić zdjęcia nowości, czyli MiG-a 21 z rekinem na kadłubie. Ten jest szary. 

Ogólnie to nie przejmujcie się zdjęciami bo wyszło jakieś dziwne ziarno, którego w rzeczywistości nie ma.

POZdro.

1. mac_br 2018-06-02 21:56:03

A ja sobie zakupilem dzis Iryde na Krakowskiej wystawie. I w srodku niespodzianka, bo model na kredzie byl zdublowany, przez co w srodku mam 3 modele. Wiec zawsze to dodatkowy zapas czesci, albo caly osobny model jak wszystko pojdzie dobrze. Co do samego wydania: ladne kolory, dwa (czasem 3 =) ) takie same modele na dwoch roznych rodzajach papieru. Dwa razy jest ten sam model, troszke szkoda, ze wydawca nie sprobowal wydac modeli rozniacych sie chocby numerem bocznym. Czesci jest w sam raz, nie za duzo drobnicy, ale i tak trzeba bedzie troche sie pobawic. Co do szeroko dyskutowanych przesuniec kolorow, to owszem sa, jednak tylko na jednym arkuszu, ale czesci na ktorych moze je byc widac sa moze dwie, a dodatkowo te przesuniecia maja grubosc cieniutkiego wlosa i wydaje mi sie ze bez problemu mozna je bedzie przykryc retuszem. Spotkany na dzisiejszej wystawie jeden z konstruktorow rzeczonego samolotu, po szybkim przewertowaniu wycinanki zauwazyl, ze szachownice nie sa do konca na swoich miejscach, jednak ich przesuniecie nie jest jakies bardzo duze. Mi osobiscie te bledy zupelnie nie przeszkadzaja. Jedynym duzym minusem sa rysunki montazowe - kolory na nich sa bardzo ciemne, wrecz zlewaja sie ze soba, przez co ciezko jest rozroznic poszczegolne czesci. Najwyzej bedzie trzeba napisac do wydawnictwa, zeby przeslali troche jasniejsze rendery. Co do ceny, to jest dosc wysoka, jednak juz od pewnego czasu nastawialem sie na ten wydatek. Teraz tylko trzeba znalezc czas zeby skonczyc rozgrzebanego Mig-a...

1. Wojtek93 2018-06-03 09:35:00

Też u siebie mam delikatne przesunięcie w Irydzie na cz. 55p i 56p (część nr. bocznego 301), ale to tak jak mówisz - bardzo niewielkie. Ja powiedziałbym, że nawet mikroskopijne jest.

Też mi wczoraj panowie z wydawnictwa wspominali o jakimś gostku, który nieźle ich obsmarował, bo dostał jakiś wadliwy egzemplarz. Wymienili mu go tak, że ma teraz w sumie nawet trzy modele Irydy, ale o tym już zapomniał wspomnieć jeżdżąc po nich. Ogólnie to mili panowie, przynieśli mi po kilka egzemplarzy co bym sobie wybrał najlepszy, do tego poopowiadali dużo ciekawych rzeczy. Obsługa wg mnie super.

Co do cen. Bardzo się opłaca robić zakupy na takich imprezach bo dają naprawdę spore rabaty. MiG-a dostałem za 55, a Irydę full wypas z wręgami i kabinką za 90.

1. Manio89 2018-06-03 19:03:08

Ja sie postaram wstawić fotki belphegora później bo zakupiłem i pokaże jak on wygląda .

1. Manio89 2018-06-04 23:45:27

Dodałem parę fotek .

1. noker 2019-02-08 11:17:12

Cześć miłośnikom Irydy. Nie wiem czy wiecie, ale lada chwila na rynku pojawi się kolejna IRYDA.

Jerzy Janukowicz ze SklejModel na profilu FB opublikował tą informacje.

Spodziewany termin to Wiosna 2019, zaraz po Su-22 które ponoć jest już na finiszu.

będą dwie wersje kolorystyczne, kamo oraz biało-czerwona (i dobrze, bo srebrną mamy z Answera).

Ja się nie mogę już doczekać.

Link do FBóka- facebook.com/Sklej-Model

1. Wojtek93 2019-02-10 18:30:56

W takim razie zapowiada się ciekawa alternatywa dla Answerowskich wydań. Też się cieszę, że będzie mieć kolorowe kamo. Będzie do pary z angrafem.

Tak po cichu liczę, że Su-22 będzie już w nowym malowaniu :-))).

1. bartoszko73 2019-02-13 14:14:38

Co do Irydy - Answer już wydał Irydę w kamo. Ładnie się prezentuje. Ale ja jestem obrażony na nich i nie planuję już zakupów u nich - dopóki nie zaczną traktować z należytym szacunkiem nas - modelarzy, a nie nasze pieniądze tylko. :)

Rezultaty 0 - 17 z 17 pozycji
Udostępnij temat: