ORP Jaskółka [skala 1:100, Mały Modelarz 3/2000r]

1. NIUNIA 2018-06-22 16:19:41

Wow  ale postęp w pracach:) fajna ta Jaskółka. 

1. And Di 2018-06-22 19:17:32

Nie wiem Piotrze o co Ci chodziło z tymi pudełkami na fotce numer 12, bo dla mnie są one identyczne. Obróciłem o 180 stopni i efekt na załączonym zdjęciu

A co do modelu to prezentuje się zadowalająco, a nawet więcej - bardzo zadowalająco!!!

1. Piterkowiec 2018-06-22 20:26:10

Nie wiem Piotrze o co Ci chodziło z tymi pudełkami na fotce numer 12, 

And Di

Andrzeju, już załączam zdjęcie o co mi chodzi.

1. And Di 2018-06-22 20:51:48

Andrzeju, już załączam zdjęcie o co mi chodzi.

Piterkowiec

A ja myślałem, że porównujesz jedno z drugim . Tak to jest, jak się za wcześnie wstaje, oczka nie dowidzą i rozum nie pracuje jak trzeba
    Prosta rzecz , a nie załapałem

Ty się ciesz, że zrobili bok dłuższy, a nie w drugą stronę

Idę zaraz spać

1. Piterkowiec 2018-06-26 16:08:53

Witam serdecznie,

dzisiaj taka mała aktualizacja. W Jaskółce wykonałem dwie łodzie ratunkowe oraz wysięgnik (żórawik) oraz inne mniejsze elementy z środkowego pokładu.

Opisy na zdjęciach.

Przy wysięgniku użyłem nici elastycznej z GPM, tak na oko najbardziej mi pasowała. Ciekawe do czego służyła ta tuba za mniejszą łodzią ratunkową? Górną część łodzi podkleiłem na zwykłą kartę z bloku technicznego, wówczas zyskałem lepsze panowanie nad elementem
  1. Wojtek93 2018-06-26 20:36:25

Ładnie sobie radzisz. Trzymam kciuki co byś dobrnął do końca bez niespodzianek.

1. Piterkowiec 2018-06-29 15:54:32

Ładnie sobie radzisz. Trzymam kciuki co byś dobrnął do końca bez niespodzianek.

Wojtek93

Dzięki Wojtku, jakoś dojadę do końca:)

-------------------------------------------------

A wracając do budowy Jaskółki.

Robota idzie , pomału ale do przodu.Trochę spowalnia mnie brak relingów ( czekam na zamówienie ).

Ostatnio udało mi się wykonać wyciągarkę rufową, pachoły, mocowania cum , wyciągarkę kotwic i takie włazy umiejscowione w różnych częściach pokładu.

Zapraszam do relacji . 

Opisy na zdjęciach i pod nimi. 

pozdrawiam 

Piterkowiec

Użyty łańcuch zakupiony kiedyś tam z GPM
  1. Bartko28 2018-06-29 16:11:52

Jak zawsze Twoja praca pozwala "cieszyć" oko.

Mam może głupie pytanie odnośnie warsztatu, ale zawsze mam z tym problem. Czym obcinasz igły lekarskie do wykonania "wybijaków"?

1. Piterkowiec 2018-07-01 11:39:34

Czym obcinasz igły lekarskie do wykonania "wybijaków"?

Bartko28

Bartku, ja swego czasu kupiłem mini szlifierkę taką tanią "made in China", w której był zestaw zawierający m.in tarcze szlifierskie. I właśnie tym wykonywałem wybijaki.

1. Piterkowiec 2018-07-02 19:00:43

Witam serdecznie, 

to już będzie przedostatnia aktualizacja z budowy ORP Jaskółka. 

Otóż zrobiłem tą potężne stanowisko artyleryjskie, falochron oraz jakieś takie zderzaki na dziobie, a także wały i śruby napędowe i kilka drucików.

W zasadzie, część papierowa została zrobiona. Pozostał montaż relingów ( już tyle czekam na nie :(   ), masztów i drucików tu i tam + olinowanie i będzie koniec.

I jest już stanowisko ogniowe !! Wał napędowy wykonany z drutu, kołpak śruby z styroduru pod koniec pokryte wikolem dla wzmocnienia powierzchni. Tak wyglądają sruby na surowo , użyta farma w kolorze brązu Jako, że za chwilę śruby będą na swoim miejscy, Jaskółka wymagała podstawki. Wykonałem ją wg swojego projektu, z tektury 1mm Oraz te zderzaki na dziobie
  1. And Di 2018-07-02 22:03:58

B Ł R,

czyli bardzo ładna robota

1. Piterkowiec 2018-07-06 15:15:12

Koniec :)

Rezultaty 20 - 32 z 32 pozycji
Udostępnij temat: