[R]MM 4-5-6/2014 PZL P11C

1. owmNOE 2018-07-23 23:55:11

Witam,
    ponieważ pierwszy raz prowadzę tutaj relację tego typu latadła proszę o wyrozumiałość.
    STANDARDOWO - foto okładeczki i paragonik ( wszak popieram Polskich WYDAWCÓW I NIE JESTEM kartonowym piratem).
    Ponieważ jest to relacja a nie suchy przepis jak wykonać więc zamieszczam poniżej fotki pierwszego elementu / do wiadomości grubość arkuszy z częściami to 0,15-0,16 mm więc gramatura według UNIPAP 170 - 190 g/m2 /
    Skoro prosicie a model będzie i tak kopiowany, i robiony z wydruku. Zbyt kusząca jest perspektywa wykonania go w skali 1:24 - wstawiam więc fotki jak wygląda wydruk w stosunku do oryginału : GÓRNA część fotografii to WYDRUK, natomiast DOLNA to ORYGINAŁ.
    Myślę że wyszło całkiem nieźle .

1. aragorn001 2018-07-24 09:52:44

Ciekawy temat, zasiadam na widowni i powodzenia. Czy dobrze zrozumiałem, 11-tka będzie w skali 1:24?

1. KalafiorWWA 2018-07-24 11:53:08

Przecież oba pokazane przez ciebie arkusze są tego samego rozmiaru, więc gdzie to przeskalowanie? Jedna wycięta wręga to niezbyt spektakularne osiągnięcie jak na relację ze sklejania.

1. owmNOE 2018-07-24 20:09:41

Przecież oba pokazane przez ciebie arkusze są tego samego rozmiaru, więc gdzie to przeskalowanie? Jedna wycięta wręga to niezbyt spektakularne osiągnięcie jak na relację ze sklejania.

KalafiorWWA
    Tak jedenastka będzie najpierw w skali 1/33, a po skończeniu budowy w tej skali chcę się zabrać za skalę 1/24 w tej samej relacji. Kolego zwróć uwagę na krawędź tej wręgi 0,5 mm zostało uzyskane z klejenia kartonu warstwami - więc nie wiem czy to nie takie spektakularne biorąc pod uwagę fakt iż udało się zachować płaszczyznę i nie pofałdowało mi materiału - co zwykle się zdarza.

1. Wojtek93 2018-07-24 20:09:47

Witaj na Kartonówkach, może napiszesz coś o sobie, ile kleisz, jak masz na imię i takie tam... bo widzę, że dopiero co się zarejestrowałeś. Łatwiej będzie wtedy rozmawiać :-).

Co do przeskalowywania, to jak zauważył Kalafior chyba coś poszło nie tak, bo też widzę, że skan ma tak sam wymiar jak oryginał.

POZdro.

1. Bartko28 2018-07-24 20:12:43

Życzę powodzenia. Fajny, dobrze opracowany model. Jak wszystkie tego projektanta kleił się niemal sam.

P.S.

Mam nadzieję, że nie zaimplementujesz tutaj tego, co miało miejsce na podobnym tematycznie forum.

1. owmNOE 2018-07-24 21:18:30

Życzę powodzenia. Fajny, dobrze opracowany model. Jak wszystkie tego projektanta kleił się niemal sam.

P.S.

Mam nadzieję, że nie zaimplementujesz tutaj tego, co miało miejsce na podobnym tematycznie forum.

Bartko28

O KONDRADUSIE mówimy - tak o tym forum. Chcesz mailing tego co zamieszczono na moich relacjach na Kondradusie ? Tylu chamskich tekstów nie życzę nikomu . Natomiast ten wpis

Witaj!

Modelarze Kartonowi to ludzie koleżeńscy, chętni do pomocy i lubiący rozmawiać o wszystkim co jest związane z najpiękniejszym hobby na świecie, jakim niewątpliwie jest modelarstwo kartonowe :-) Jeśli więc szukasz ciekawych wiadomości o kartonówkach, masz problem z budową modelu lub chcesz porozmawiać z bratnimi duszami o podobnych "papierowych" zainteresowaniach, to trafiłeś w dobre miejsce!

to mogliby sobie darować - poza paroma wyjątkami nie dotyczy KONDRADUSA. Szkoda słów.

1. Wojok 2018-07-24 21:53:17

Może darujmy sobie co było na Konradusie. Może nie wszyscy się tam udzielamy ale tam bywamy i jesteśmy w temacie. Tu masz czystą kartę więc nie idźmy w te klimaty. Zgadzam się z Kalafiorem - na razie szału nie ma ale jestem ciekaw jak to pójdzie dalej. Więc po prostu powodzenia życzę.

1. Wojtek93 2018-07-24 22:27:21

Nie znam tematu dlatego nie oceniam. Tutaj zaczynasz zapisywać czystą stronę. Miałem coś jeszcze więcej napisać, ale Adam w zasadzie napisał co trzeba. Także do dzieła.

Wspomniałeś wcześniej, że najpierw skleisz skan w 1:33 a potem dopiero 1:24. To czy nie lepiej zrobić sobie powiększenie i skleić ten właściwy projekt w 1:33?

1. KalafiorWWA 2018-07-24 22:53:41

No właśnie nie nadążam. W pierwszym wpisie wspominasz o 1:24. Potem o 1:33. Mieszasz. Po kiego wała drukować skan w tej samej skali? Chyba po to masz oryginał, żeby go skleić.

Czekamy zatem na następną wręgę.

Byłeś/jesteś tu już zresztą zarejestrowany pod nickiem Pt82. Po co zakładasz kolejne konto?

1. Kurt 2018-07-25 07:34:45

Kolego a może przestań bić pianę i wszczynać niepotrzebne utarczki słowne i przejdź do meritum czyli do klejenia i pokazywania postępów w relacji. Jak na razie to jedyne co udało się Tobie zrobić to podkleiłeś jedną wręgę i ja wyciąłeś oraz zarobić bana na innym forum. Przemyśl swoje zachowanie bo może coś w tym jest że gdzie coś nie napiszesz to zaraz zaczyna iskrzyć. Czekamy na dalsze postępy z prac.

1. Zbyszek001 2018-07-30 07:44:50

Najpewniej o to chodzi, że kolega skopiował model 1:1 zbuduje go z kopii. A następnie z oryginału przeskaluje na 1:24. Tak ja to rozumiem. I w jednej relacji będzie ten sam model w innych skalach. Uważam, że z 1:33 na 1:24 skalowanie to ogromne wyzwanie. Nie starczy chyba sama kopia, To musi być przemyślana strategia. Będę śledził postępy.

Witaj na naszym forum. 

1. KalafiorWWA 2018-10-12 08:56:26

Skoro już wspomniałeś o tej relacji z w innym wątku. Jak tam postępy?

1. owmNOE 2018-10-12 21:43:21

Skoro już wspomniałeś o tej relacji z w innym wątku. Jak tam postępy?

KalafiorWWA

W porządku , w sobotę wstawię nową galeryjkę odnośnie bibliografii . I po kolei zacznę go składać . Sorry ale dopiero teraz dysponuję troszeczkę większą ilością czasu.

1. owmNOE 2018-10-13 13:47:33

---

dopisek moderatora

Nie minęło kilka godzin po tym, jak benjamin za takie słownictwo skończył jak skończył, ale Tobie widzę nie robi różnicy. Chcesz wnieść uwagi nt ulepszenia strony, to jest do tego odpowiedni dział. Oczywiśćie nie omieszkam poinformować Admina Twoją sugestią w pełnym jej wydźwięku.

1. NIUNIA 2018-10-13 13:55:35

A nie tak dawno brał Kolega czynny udział w dyskusji w temacie wulgaryzmów na forum. 

1. owmNOE 2018-10-13 13:58:35

Skoro już zostałem wywołany do tablicy . Wspomniana przez mnie bibliografia ( od góry , lewej strony), następująca:

1 ) PZL P 11c  , opracowanie WITOLD SZEWCZYK , Wydawnictwo Czasopism i Książek Technicznych NOT - SIGMA , WYD I , WARSZAWA 1988

2 ) Plany MODELARSKIE NR 91 /: PLANY SAMOLOTÓW MYŚLIWSKICH P.Z.L.P-11c, I P-24, opracował JĘDRZEJ MAREK MACIEJEWSKI ( ŁÓDŹ , 1978 )/, DWUMIESIĘCZNIK LIGII OBRONY KRAJU, ROK XVI, NR 3 , WARSZAWA 1979

3 ) POLSK8I SAMOLOT I BARWA , opracowanie zbiorcze : Tadeusz Królikiewicz, Wydawnictwo MON, WARSZAWA marzec 1990

4 ) Mały Modelarz 9/2003 , SAMOLOT MYŚLIWSKI PZL P.11c , projekt: PAWEŁ MISTEWICZ ( 2004 ), PL ISSN 0137-883X, Nr ind.365106, ROK WYDANIA XLVI , WYDAWCA ZARZĄD GŁÓWNY LIGI OBRONY KRAJU

5 ) Mały Modelarz 4-5-6/2014 , SAMOLOT MYŚLIWSKI PZL P.11c , projekt: PAWEŁ MISTEWICZ ( 2004 ), PL ISSN 0137-883X, Nr ind.365106, ROK WYDANIA XLVII , WYDAWCA ZARZĄD GŁÓWNY LIGI OBRONY KRAJU

6) 85 lat INSTYTUTU LOTNICTWA , Redaktor prowadzący : dr inż. Wojciech Potkański , Wydawnictwa Naukowe Instytutu Lotnictwa , Warszawa 2011

http://pliki.kartonowki.pl/forum/obrazki/odpowiedzi/6/9/8/6/9/picture_d7b5b5c2e130c403103d89481d20ab15.jpg

https://drive.google.com/open?id=1ox6EsU2xBJD3CuBK1nImbJnbljv935lm

[ Podaję bibliografię ponieważ w dalszej części będę posługiwał się przypisami ]

[ WSZYSTKIE MATERIAŁY ZE ŹRÓDEŁ SA ZAMIESZCZANE BEZ WIEDZY I ZGODY ICH AUTORÓW - w związku z powyższym z pominięciem prawa autorskiego i praw pokrewnych - WIĘC SĄ ZABEZPIECZANE ZNAKIEM WODNYM I INNYMI]

[ ZABRANIA SIĘ MODYFIKOWANIA , KOPIOWANIA I PUBLIKOWANIA A TAKŻE INNYCH CZYNNOŚCI NA POWYŻSZYCH { NIEZALEŻNIE CZY ZA MOJĄ WIEDZĄ CZY BEZ NIEJ } - NIEZASTOSOWANIE SIĘ DO WYŻEJ WYMIENIONYCH BĘDZIE SKUTKOWAĆ SANKCJAMI ORAZ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ PRAWNĄ - żeby potem nie było ŻE ZNAJDZIE SIĘ OSOBA z tłumaczeniem : ŻE NIE WIEDZIAŁA ]

PZL_P-11c_bibliografia_p_001
  1. owmNOE 2018-10-13 14:02:43

Droga Koleżanko , brałem aktywny udział w dyskusji na temat niezwiązany z tematem postu. Powyższy mój wpis jest jak najbardziej związany z tematem postu i ma na celu jego-FORUM ulepszenie. Wszak nie ma nic bardziej irytującego jak pisanie tego samego 103 razy po to żeby za 104 się nie udało.

1. KalafiorWWA 2018-10-13 14:12:07

Nooo, myślę, że twórca forum będzie ci niezmiernie bardzo wdzięczny za tego typu wskazówki:]

1. owmNOE 2018-10-13 14:18:56

Kolego doskonale wiesz że potrafię mieć odjazd i wstawić coś co występuje w paru egzemplarzach plus komuś jest potrzebne do modelarskiej pracy. NIE chcę po raz siedzieć godzinami żeby to wstawić, dwa biegać po sądach bo prawo autorskie. Pokrótce niech ulepszą forum tak - żeby przy dłuższym pisaniu postu, nie trzeba było się co rusz logować ; a dwa że nawet jeśli trzeba to nie powinno być sytuacji iż pisany post znika.

Rezultaty 0 - 20 z 38 pozycji
Udostępnij temat: