Ursus C - 360

1. NIUNIA 2018-08-07 20:57:25

Witam,  z nową relacją z budowy

Tym razem na biurko trafiło moje marzenie lat dziecinnych Ursus C -360. Krótko o modelu- jest naprawdę zrobiony z ogromnymi detalami, myślę, że nie zwykle wiernie odwzorowany, w skali 1:25, wydawnictwo Answer a autorem tego cudeńka polskiego rolnictwa jest Paweł Tarczyński.  Do Ursusa dołączona jest kosiarka rotacyjna firmy Famarol Z-036.

Na chwilę obecną zmagam się z kosiarką częściowo już pomalowaną a częściowo nie oraz ukochanymi oponami (dobrze że tylko 4), które jutro już będą wyglądały bardziej jak opony.

Tyle o modelu, a teraz słowo wyjaśnienia pojawienie się nowej relacji wcale nie oznacza, że poprzednia relacja - Star idzie w odstawkę. Będę robić dwa modele jednocześnie, ponieważ Star trochę dał mi w kość i chwilami mam go dosyć postanowiłam w tych właśnie chwilach sklejać drugi model by czasu nie marnować.

Zapraszam do oglądania i oczywiście komentowania, podpowiadania i krytykowania.

1. primo 2018-08-07 23:00:02

Jako że pierwszemu przypadło mi zasiąść na widowni, to życzę powodzenia i szybkiego doprowadzenia relacji do końca.

1. Zygfryd 2018-08-07 23:06:37

Pierwszy bo ja w kolejce po popcorn stałem :D Zrób że miejsca trochę w pierwszym rzędzie :D Coś w sam raz dla mnie. Widzę, że będzie wypas. Ciekawi mnie czy wszystkie przekładnie przeniesienia napędu z WOM będą takie szczegółowe. Ale już widać, że to musi być super. Widzę również różne warianty grila. Który wybierasz? Do kabiny "orzeszka" będą te dwa pierwsze najlepiej pasowały. Później były kabiny "Naglak",koja, czeskie itp (te kanciate)

1. Kurt 2018-08-08 07:02:36

Też dołączam się do widowni

A o starze będę przypominał co by kurzem nie zarósł bo dobrze szło.

1. NIUNIA 2018-08-08 07:13:42

Pierwszy bo ja w kolejce po popcorn stałem :D Zrób że miejsca trochę w pierwszym rzędzie :D Coś w sam raz dla mnie. Widzę, że będzie wypas. Ciekawi mnie czy wszystkie przekładnie przeniesienia napędu z WOM będą takie szczegółowe. Ale już widać, że to musi być super. Widzę również różne warianty grila. Który wybierasz? Do kabiny "orzeszka" będą te dwa pierwsze najlepiej pasowały. Później były kabiny "Naglak",koja, czeskie itp (te kanciate)

Zygfryd
    Dla każdego miejsca wystarczy co do WOM to nic nie zdradzę niespodzianka. Odnośnie grila  drugi z 1984 roku. 

1. NIUNIA 2018-08-08 07:14:35

Też dołączam się do widowni

A o starze będę przypominał co by kurzem nie zarósł bo dobrze szło.

Kurt
    Wolno szło bo mi się nie chciało robić teraz powinno pójść lepiej. Zawsze przy dwóch modelach jednocześnie lepiej mi to wszystko idzie

1. NIUNIA 2018-08-08 14:12:47

Mała aktualizacja, w chwilach wolnych od pracy udało mi się wstępnie zrobić opony na tył   Wymiarowo zgodne z wycinanką tylko bardziej baloniaste będą. 

1. Zygfryd 2018-08-08 18:41:34

Bardzo dobra robota. Jak nałożysz bieżnik to pokaż zdjęcie takiego surowego koła przed szlifierką. Chciałbym zobaczyć jak to wygląda :)

1. AndDi 2018-08-08 20:35:28

Opony kształtem bardzo ładne. Tylko się zastanawiam, czy to na pewno na tył? Na tyle wydaje mi się, że felga powinna być trochę większa, a "obręcz" opony cieńsza. Tak to pamiętam, ale ja miałem ciągniczek C-330, to może było trochę inaczej.

1. NIUNIA 2018-08-08 20:45:06

Opony kształtem bardzo ładne. Tylko się zastanawiam, czy to na pewno na tył? Na tyle wydaje mi się, że felga powinna być trochę większa, a "obręcz" opony cieńsza. Tak to pamiętam, ale ja miałem ciągniczek C-330, to może było trochę inaczej.

And Di

Hmm na tył i to wymiar zgodny z wycinanką bo szerokość opony 13 mm (bieżnik) i tak jest tyle, że na chwilę obecną boki są nie co grubsze chciałam takie bardziej baloniaste zrobić ale to na razie wstępna koncepcja zawsze mogę zeszlifować jeszcze te "balony" i wtedy będzie cieńsza. Co do otworu pod felgę owszem otwór będzie dużo większy, ale właściwy otwór zrobię dopiero jak skleję felgę problemu nie będzie bo się w środku zeszlifuje (przetrenowałam to na oponach do stara).  

1. NIUNIA 2018-08-08 20:47:17

Bardzo dobra robota. Jak nałożysz bieżnik to pokaż zdjęcie takiego surowego koła przed szlifierką. Chciałbym zobaczyć jak to wygląda :)

Zygfryd

No i mi wbiłeś ćwieka bo surowe koło to to na zdjęciach teraz planuję na nie nałożyć czarną farbę, glut, szlifowanie i pewnie znowu malowanie i pewnie znowu szlifowanie a jak już będzie gotowa to wtedy planuję nakleić na nią bieżnik bo zrobić na surowo oponę tak jak prosisz to będę miała problem ze szlifowaniem hmm hmm muszę to przemyśleć

1. NIUNIA 2018-08-08 20:51:12

A o to i opona przednia różni się od oryginału z wycinanki a mianowicie po pierwsze rozmiarem (szerokością opony w oryginale bodajże było 5 mm a ja zrobiłam 7 mm ale 5mm wydaje mi trochę za chude) a po drugie bieżnikiem ( wycinance zaproponowany był bieżnik taki jak mam w Lanz Bulldogu ja zaś postanowiłam to zmienić). A o to efekt wstępny 

1. Zygfryd 2018-08-08 21:37:47

Bieżnik jak najbardziej ok. Właśnie taki był. Dla mnie bomba :)

1. ediacz 2018-08-09 22:16:21

Również kleję tego Ursusa. Plusem klejenia modelu współczesnego jest duży dostęp do zdjęć. W czasie żniw dużo ciapków wyjeżdża na pola i w takich właśnie sytuacjach je podglądałem - czytała Krystyna Czubówna. 

Model ma sporo detali ale również sporo uproszczeń. Min. Silnik, układ hydrauliczny - polecam zajrzeć Ci w internet w celu weryfikacji detali. 

Ja się pochwalę tylnim kołem (bez odważnika). Teraz jestem na etspie przednich kół.

1. NIUNIA 2018-08-09 22:30:16

Ediacz miło, że zajrzałeś do mojej relacji. Po zdjęciu  koła poznałam, że na FB podglądam Twoją relację z budowy, a sam autor tego Ursusa jest mega uradowany, że go sklejaszpodoba mi się ten ciągnik ze względu na detale i opracowanie. Kupiłam sobie niedawno ciągnik kolejny z Answera Case VIA i jestem rozczarowana bo pod względem szczegółów i opracowania i opisu to słabo wypadł w porównaniu do Ursusa. A teraz Claas kończy pracę nad Ursusem C 330 i jest cudny hehehe

1. Zygfryd 2018-08-10 14:09:55

Ediacz,rozwaliłeś system. Podajcie link do FB Ediacza bo i ja bym tam chciał zerknąć. Niunia też pewnie pokaże ładny model sądząc po Lanzie. Już kosiarka ładnie wygląda

1. Kurt 2018-08-10 14:33:55

W imieniu Pawła

https://www.facebook.com/kartonowy.fetyszysta/

1. beata 2018-08-10 22:57:35

Paweł nam się zbiesił, i nie chce występować na kartonówkach, a szkoda.

Aniu, nauka nie idzie w las.

1. NIUNIA 2018-08-11 09:40:39

A ja wstawiam link do nowego ciągnika Ursus C 330 autora Ursus, który robię : http://retrotraktor.pl/forum/viewthread.php?forum_id=18&thread_id=11007

Dzięki Beatko za komentarz nauka idzie co raz lepiej choć jeszcze zbyt wolno ale ten ciągnik to moje marzenie więc muszę go zrobić na miodzio

1. Zygfryd 2018-08-11 15:15:05

I miodzio na pewno będzie :D Pokaż co tak z kosiarką zdziałałaś ;)

Rezultaty 0 - 20 z 57 pozycji
Udostępnij temat: