Claas Jaguar 695 Mega

1. Zygfryd 2018-11-08 21:31:12

Dobrze wiedzieć. Jak dla mnie też nie przeszkadza ten kolor,bo zbytnio nie odbiega od oryginału. Aparat uwydatnia jakoś wszystko. Próbowałem zeskanować znowu stronę na innym skanerze i już na kompie widać, że znowu ta zieleń się skisiła :/ 

1. Kurt 2018-11-09 11:03:21

Pamiętam jak do Triesta skanowałem orginalne części aby uzyskać zapas koloru na dodatkowe elementy które dorabiałem to po każdym wydruku porównywałem z orginałem i metodą prób i błędów zmieniałem jasność nasycenie i balans poszczególnych kolorów już na poziomie drukarki. Za którymś razem się udało zbliżyć do ideału ale jednak faktura wydruku była trochę inna. Tak naprawdę dopiero po wydruku widać jak wyszło bo każdy monitor trochę inaczej wyświetla a i drukarka też swoje przekłamie.

1. Zygfryd 2018-11-09 20:57:01

Takie wydruki i porównywanie by mnie zrujnowało, bo drukuję w agencji reklamy za 4zł za stronę  I u nich też robiłem skan,bo mają wypasiony sprzęt. Czytałem, że konwersja z CMYK (tak są drukowane modele w offsecie) do RGB się rozjeżdża. Ale nie wiem czy taki skan można nazwać taką konwersją? Chodzi pewnie raczej o pliki JPG,chociaż pewności nie mam

1. Zygfryd 2018-11-25 19:27:28

Powracam z tematem po długiej przerwie. Mało czasu mam ostatnio, ale coś tam zacząłem pracować nad podbierakiem pokosu do Jaguara. Jednak teraz potrzebuję Waszej pomocy i pomysłów.

A mianowicie chodzi o sam podbierak. Wycinanka miała rozrysowane szczeliny i zaznaczone dziurki, gdzie trzeba wkleić 148 palców zabieraka . Oczywiście majster Zygfryd poszedł po bandzie i postanowił coś zmienić. Szczeliny wyciął i postanowił jak w realu zrobić wałek z palcami,które wystają z podbieraka. Podobnie było w podbieraku Fortschritta, jednak tam było mniej palców i większe-czyli łatwiej. Tutaj palce mają 0,6 mm średnicy. Więc każdy odchył widać. Zrobiłem wałek, odmierzyłem rozstaw i zacząłęm robić otwory,bo wtedy najlepiej osadzić palce na miejscu. Kiepsko mi to wyszło. Sieczkarnia się ładnie prezentuje to i wypadałoby aby podbierak również trzymał poziom. Może jakiś szablon zrobić aby to ustawić i wkleić ładnie i prosto?Ale jaki? Może skleić boki z wałkiem w środku i od góry próbować wklejać palce? Wałek zrobiony ze słomki papierowej. A dziurki najlepsza opcja,bo jak się utnie nierówne druciki to można skorygować to później odpowiednio głęboko wpychając je w dziury. Co byście podpowiedzieli?

Zdjęcie z Google
  1. NIUNIA 2018-11-25 21:16:01

A miałam pytać co z Jaguarem a tu proszę idzie do przodu. A napisz mi który to jest nr w wycinance tego wałka  ni czorta nie mogę się rozeznać hehehe. Najlepiej byłoby zrobić szablon na którym zaznaczyć osadzenie tych 148 kłów hehe zrobić dziurki a następnie na pręcie zwinąć szablon w rulonik i gotowe przynajmniej ja bym tak próbowała. 

1. Zygfryd 2018-11-25 21:43:04

Część nr. 126. Dobry pomysł, żeby samemu rurkę zrobić. Ja poszedłem na łatwiznę i kombinuję ze słomką papierową. Idealna jest,tylko jak na niej zaznaczyć dobrze otwory?  Popróbuje jutro jak będę miał czas coś z twoim patentem. Stoję w miejscu, a dużo pracy z podbierakiem nie ma tak na prawdę.

P.S. widziałaś nowego LS'a? 

1. NIUNIA 2018-11-25 21:46:20

O matko Boskaaa właśnie luknęłam na 126 szczerze powiedziawszy nawet nie wiem jak to rozrysować hehehe 

1. Zygfryd 2018-11-25 21:51:32

Wałka w wycinance nie ma. On jest schowany w tym korpusie zaznaczonym na czerwono. A 126 to właśnie ten korpus. Wałek to moja radosna twórczość, ale już po wycięciu widzę, że to strzał w dziesiątkę. Chyba niepotrzebnie już formowałem część. Ale delikatnie ołówkiem zaznaczyłem gdzie w wycinance były palce

1. Zygfryd 2018-12-05 21:25:51

Ostatnio troszeczkę się prace posunęły do przodu. Zrezygnowałem ze słomki i rozrysowałem wałek od nowa nanosząc otwory. Efekt jak widać na zdjęciach.Chyba ujdzie

1. NIUNIA 2018-12-05 21:34:14

Całkiem dobry ten efekt  się napracowałeś ale warto było mi się podoba i to bardzo

1. AndDi 2018-12-05 21:36:15

ładnie Ci to wyszło, brawo.

1. Zygfryd 2018-12-05 22:41:57

Najgorzej jest równo i prosto osadzić druciki. A już wybitnie jestem zadowolony z farbki na retusz :) Udało mi się zmiksować dobry kolor i tak się zastanawiam, czy rury jeszcze raz nie przemalować 

1. Kurt 2018-12-06 06:50:33

Narobiłeś się z z podbierakiem ale efekt był wart tego. A tak na boku za niedługo będę tłoczył boczne szybki do 8......

1. Zygfryd 2018-12-06 20:00:06

A tak na boku za niedługo będę tłoczył boczne szybki do 8......

Kurt

A takie same są do 4? 

1. Kurt 2018-12-07 21:18:40

A tak na boku za niedługo będę tłoczył boczne szybki do 8......

Kurt

A takie same są do 4? 

Zygfryd

A mi teraz ćwieka zabiłeś. Wydawało mi się że do 4 tłoczyłem wg szablonów do 14/17. A teraz też tłoczę na tych szablonach do 8. Jednak zwątpiłem i poryje w szafach może się znajdą inne opisane jako 4. Jednak starość jest przykra.

1. Zygfryd 2018-12-20 20:08:51

Cóż. Przed świętami jeszcze udało mi się co nieco sklecić. Prawie ukończony podbierak. Schnie jeszcze taka rurka wzmacniająca i zamierzam dorzucić kilka siłowników i przewodów hydrauliki. Zastanawiam się na dorobieniem osłony z siatką. Lepiej dorobić osłonę, czy zostawić jak jest? Sam nie wiem...

Podbieracz z osłoną
  1. NIUNIA 2018-12-20 21:40:59

Cóż. Przed świętami jeszcze udało mi się co nieco sklecić. Prawie ukończony podbierak. Schnie jeszcze taka rurka wzmacniająca i zamierzam dorzucić kilka siłowników i przewodów hydrauliki. Zastanawiam się na dorobieniem osłony z siatką. Lepiej dorobić osłonę, czy zostawić jak jest? Sam nie wiem...

Zygfryd

Już myslałam, że zapomniałeś o Jaguarku a tu widzę ma się ku końcowi  osobiście nie spotkałam się z podbierakiem z osłoną i mógłbyś taką osłonę dać tak dla bezpieczeństwa  ładnie wygląda ten Jaguarek, robisz mi smaka na niego 

1. NIUNIA 2018-12-20 21:41:04

Zygfryd

Już myslałam, że zapomniałeś o Jaguarku a tu widzę ma się ku końcowi  osobiście nie spotkałam się z podbierakiem z osłoną i mógłbyś taką osłonę dać tak dla bezpieczeństwa  ładnie wygląda ten Jaguarek, robisz mi smaka na niego 

1. Zygfryd 2018-12-20 22:27:51

NIUNIA

Osłony w nowszych maszynach już były fabrycznie. W Claas'ie PU serii HD to norma już.Nawet w starszych PU jak ten na zdjęciu widać że była i wygąda na fabryczną Podobnie zobacz sobie Krone Easy Flow :) O Jaguarze pamiętam, tylko czasu jakoś mniej. Zostało mi dopieszczenie w detale Sieczkarni i podbieraka, oraz wykonanie hederu do kukurydzy :) Tylko śnieg spadł i nie zrobię fajnej galerii  Prosto i szybko się go klei. Dla Ciebie polecam jako odskocznię od trudniejszych projektów

1. Wojok 2018-12-21 06:48:14

Hmm, skoro w oryginale są takie osłony, to chyba nie ma się nad czym zastanawiać ? Tylko jeśli masz dać za grubą siatkę, to może jednak odpuść

Rezultaty 200 - 220 z 232 pozycji
Udostępnij temat: