Pytanie o wydawnictwo YG-model

1. Wojtek93 2018-08-19 20:08:12

Cześć, chodzą mi po głowie dwa modele (zdjęcia) z tego wydawnictwa, ale chciałbym zasięgnąć Waszej opinii na temat sklejalności modeli. Cały czas pamiętam relację i, nie wiem czy nie ładuję się na minę.

1. Zbyszek001 2018-10-08 08:10:00

Z racji znajomości języka rosyjskiego. Z forum WMC i YG model można wyczytać, że model są na podobnym technicznie poziomie jak Polski Haliński, Ale za to znacznie tańsze u mich 40 hrywien za spita  Mk XVI. Poszukam czegoś o tych wdaniach choć wątpię bo to nowości. Jednak opinie co do samego wydawnictwa są pozytywne, Może bez achów i ochów, Ale także bez większych płaczów.

Ja bym kupił jeden model i po prosty sprawdziła organoleptycznie. 

1. Wojtek93 2018-10-10 21:10:58

Tak też uczyniłem Zbyszku. Może napiszę na początku trochę o wydaniu. Strony są luźne zapakowane w folię. Pierwsze na co zwróciłem uwagę to sposób oznaczania części. A wygląda to tak: 1.1, 1.2; 15.1, 15.7, 15.10, itd - wynikło te pewnie z języka (cyrylicy), a chcąc aby ludzie na zachodzie to zrozumieli to wybrali język uniwersalny czyli matmę. Poza tym jest też szereg nam znanych oznaczeń typu *, **, zwinąć, złożyć i skleić. Natomiast ostatnich czterech w ogóle nie kumam, tzn. domyślam się ale może to nie być to. Mogę prosić o przetłumaczenie?

Linie konturowe bardzo cienkie, a czasami nawet ich nie ma - to jest na plus. Sam druk, może nie jest to poziom naszych wydawnictw, ale też nie jest najgorzej. Na elementach wnętrza kokpitu odniosłem wrażenie jak by było to wydrukowane na zwykłej plujce. Widać też zapożyczenia z darmowych opracowań z neta jak np. grafiki na pylonach (co mnie osobiście nawet przypadło do gustu) i uproszczenia konstrukcji samego modelu. Niestety, ale brak uzbrojenia podwieszanego. Model jest goły i wesoły :-). Ostatnia strona w połowie wypełniona jest zapasem koloru, mam nadzieję ,że to nie jest zły znak :-).

1. Zbyszek001 2018-10-11 14:59:38

(D=mm) - użyć do budowy sztywnego drutu o średnicy D

(Glass) - użyć sztywnego twardego plastiku 

(wodd) element z drewna

(strzałka w prawo)  wszystkie elementy stanowią jeden zespół, skleić razem

No - mniej więcej kole numeru skleić z tym samym kolorem numeru po odwrotnej stronie - tego tłumaczenia pewien nie jestem

Np.-A detal o tym numerze skleić na styk z detalem o numerze A, "Szczytem"  - moim zdanie m musisz zakombinować, tu chodzi o połączenie wzajemne dwu elementów.

NoA - -NoB detal A detale A wkleić w miejscu, lub z drugiej strony, obok - dokleić razem detali z numerem B. tu chodzić może o grupę detali 

1. Wojtek93 2018-10-13 11:21:26

Dzięki Zbyszku za przetłumaczenie. Strzałkę obstawiałem, że pokazuje przód modelu. Co do NoA NoB też liczyłem ,że pewnie chodzi o jakąś grupę elementów stanowiących jedną całość.

Rezultaty 0 - 5 z 5 pozycji
Udostępnij temat: