Mały Modelarz 1985 r.Suchoj SU -2

1. benjamin40 2018-09-26 12:59:58

Powoli do celu. Kadłub sklejony , skrzydła sklejone , podwozie sklejone.

1. noker 2018-09-26 13:53:49

Benjamin40 pytałeś wcześniej jak formować skrzydła.

https://youtu.be/fF0JA7WXj1w

1. benjamin40 2018-09-26 22:14:06

Dziękuję kolego noker, bardzo przydatne.

Tylko w przypadku tak starego MM żadne techniki zwijania i kształtowania kartonu nie dają nic . To jest " pancerny " karton tak że zwija się jak on zechce:)

Ale mnóstwo nowych rzeczy się na nim nauczyłem , bardzo dużo technik wypróbowałem , uczę się na nim techniki retuszu , wykorzystywania klejów różnych itp.

Dzisiaj skleiłem stateczniki , pionowy i poziome , kołpak ze śmigłem oraz chłodnice oleju oraz przykleiłem prawidłowo osłony goleni.

Kołpak zrobiłem według wskazówek kolegi popeczka .Natomiast oszklenie chyba mnie przerosło

parę zdjęć z pracowni 

nie udało mi sie dobrać koloru retuszu jestem zadowolony z krawędzi natarcia niestety krzywo ... nie dałem rady lepiej ogólny widok
  1. siwy177 2018-09-27 07:42:39

Pisałeś wcześniej że przrskanowales model i zmieniłeś kolory w PS. A cały czas czytam "stary karton stary karton".  Nie wiem co ci poradzić jeszcze, gdyż wszystko było już napisane w poprzednich relacjach.. Osobiście składam broń.

1. benjamin40 2018-09-27 09:59:24

Kolego Siwy   nastąpiło nieporozumienie  Owszem zeskanowalem model, ale ten jest oryginalny z MM 

Wiem że trochę to chaotycznie wszystko wygląda , t moja relacja . Ale powtarzam sklejam oryginalnego MM 1985 roku   A kiedyś sobie skleje zeskanowanego   Przepraszam za zamieszanie.

Pozdrawiam Arek

1. benjamin40 2018-09-27 16:30:07

Model skończony .zagubił mi się gdzieś wiatrochron, więc są tylko dwa segmenty kabiny. 

Model został pobrudzony czarrnym pigmentem wiekszosw na wylocie spalin i kadłubie w okolicy silnika . Koła dostały zakurzenia piaskowym pigmentem . Generalnie model bardzo testowy..

Bardzo twardy i łamliwy karton, bardzo słabo spasowany. .

Będę robił sesje zdjeciowa wieczorem, na razie kilka fotek roboczych 

1. Bartko28 2018-09-27 20:20:35

Kolejny "zaliczony" model. OK. Kolejna porcja doświadczenia zaliczona. Postaraj się jednak, co radzono Ci już parokrotnie, o jednolite tło dla zdjęć. Nie trzeba dużo - dla całego modelu wystarczy arkusz kartonu, dla poszczególnych elementów czasem kartka z drukarki komputerowej. Pamiętaj o tym. Oglądających interesuje efekt Twojej pracy a nie to co masz na biurku, stoliku czy szafce. I jeszcze jedno. Wybacz, ale "zagubił mi się gdzieś wiatrochron" to trochę jak kpienie z widowni. Tym bardziej, że masz (jak sam twierdzisz) zeskanowany ten model.

1. siwy177 2018-09-27 20:54:09

to trochę jak kpienie z widowni. Tym bardziej, że masz (jak sam twierdzisz) zeskanowany ten model.

Bartko28

AMEN !!

1. benjamin40 2018-09-27 21:28:21

Witam. Mam zeskanowanego , ale nie mam drukarki , trzymam skan na pendrive:) Zdjęć nie zrobię lepszych , mam tylko jedną lampkę biurowa .

Znalazłem wiatrochron ale połamany , jakoś go poskładałem ale ...

p.s dodałem pilota

1. mac_br 2018-09-27 21:48:21

AMEN !!

siwy177

Ej ale wyluzujcie już trochę. Faktycznie relacja trochę chaotycznie prowadzona, model wyszedł słabo, jednak każdy kiedyś zaczynał. Jak porównam ze swoimi pierwszymi modelami, to ten jakoś bardzo by się od nich nie różnił. Widać, że chłopak się stara, dopytuje, próbuje stosować się do niektórych rad (a za pierwszym razem może nie wyjść), ma sporo samozaparcia i na szczęście nie zraził się do tego hobby po ogromnej krytyce jaka na niego spadła przy wcześniejszych publikacjach.

Ze swojej strony gratuluję ukończenia modelu. Każdy następny powinien być lepszy. Moja rada - skończ z retuszowaniem, malowaniem, przynajmniej przez jakiś czas po prostu sklejaj. Bez retuszu, naucz się na kilku modelach porządnie kształtować karton, na zasadzie : jeden model - jedno ulepszenie.

1. Zbyszek001 2018-09-28 07:41:24

Moim zdaniem to najbardziej klimatyczny model jaki do tej pory widziałem . Esencja sowieckiego komunizmu ma wszystko a nawet więcej. Dla mnie BOMBA.

Racja wyżej. Spokojnie, bez pospiechu. I jeszcze jedna rada. Bardzo trudno buduje się takie starocie. Może coś nowszego. Jak nie masz szans na kupno daj znać, wyślę ci pocztą kilka darmowych modeli już wydrukowanych. Powinno lepiej się sklejać. Taki starodawny karton to jest wyzwanie dla doświadczonych modelarzy. A dla początkującego to jest bariera nie do pokonania.

1. benjamin40 2018-09-28 09:51:10

Witaj Zbyszku. Masz rację karton jest pancerny po prostu  Nie pomaga kapon , lakier itp. On był pociagniety 4 razy kaponem i to solidnie i karton jaki był twardy taki pozostał( Chyba  jeszcze bardziej stwardniał)

1. Piterkowiec 2018-09-28 16:35:49

Gratuluję ukończenia modelu :)

Widziałem, że walka była zacięta no i model SU 2 powstał.

W każdym razie, radziłbym abyś bardziej przyłożył się do staranności wykonywania poszczególnych elementów i ich łączenia. 

Wydaje mi się, że wcześniejsze modele nieco lepiej wyszły, ale to może za sprawą nowszych opracowań. 

Życzę sukcesów i czekam na kolejne Twoje prace. 

1. benjamin40 2018-09-28 18:42:50

Kolego to jest mój zeskanowany model i przeze mnie obrobiony w PS .Czy to jest piractwo?

1. aragorn001 2018-09-28 19:18:11

Ty nie piratujesz, masz model, ale udostępniasz go publicznie na kartonówkach. Ja też mam skany swoich modeli i często używam do dorabiania części przy klejeniu.

1. And Di 2018-09-28 20:37:19

Kolega Aragorn001 ma rację. Jeżeli zeskanowałeś na własne potrzeby, to możesz tak zrobić. Umieszczanie zeskanowanego modelu w internecie jest niedozwolone.

Proszę abyś to zdjął jeszcze dzisiaj. Daję Ci szansę na poprawienie swojego niezbyt rozważnego kroku. Jak nie usuniesz tego do jutra, to zrobię to ja lub inny moderator.

1. Piterkowiec 2018-09-29 10:02:25

To ja już nie wiem o co chodzi, podobno ten model wykonany jest z oryginalnego wydania (np wielokrotnie podkreślana cecha pancernego kartonu itd), a Arek na własne potrzeby wcześniej go zeskanował bez drukowania.

1. And Di 2018-09-29 10:38:59

To ja już nie wiem o co chodzi, podobno ten model wykonany jest z oryginalnego wydania (np wielokrotnie podkreślana cecha pancernego kartonu itd), a Arek na własne potrzeby wcześniej go zeskanował bez drukowania.

Piterkowiec

Czego Piotrze nie rozumiesz? Bo ja nie rozumiem czego Ty nie rozumiesz.

Spróbuję opisać to tak.

Kolega Benjamin40 skleił powyższy model z oryginału, który wcześniej sobie zeskanował. I dobrze bo warto mieć skan, ale tylko dla własnych potrzeb, żeby coś uzupełnić, albo nawet wydrukować i go skleić, ale tylko wtedy jak się ma oryginał. Ja tak zrobiłem z Santa Marią, kleiłem z wydruku, a oryginał grzecznie sobie stoi u mnie na półce. I dotąd jest wszystko dobrze.

Ale Benjamin40 zamieścił tutaj zdjęcia skanów wycinanki od strony tytułowej do końcowej z pełnym jej wnętrzem i to w rozdzielczości umożliwiającej jej niezłe wydrukowanie (nad tekstem Aragorna001). Pewnie tego nie widziałeś i może dlatego nie rozumiesz. Trochę pozmieniał kolory, ale nadal jest to piractwo. Na nasze uwagi kolega zareagował prawidłowo i usunął skany, za co mu dziękuję.

1. szaman 2018-09-29 11:55:41

Oczywiście Kolega może sobie legalnie zeskanować cały model i jest to jak najbardziej wskazane. Nie powinien jednak kompletnego skanu umieszczać tutaj. To juz zostało wyjaśnione i na przyszły raz będzie wiedział. Co do modelu kilka uwag. Uciekły Ci krawędzie (końcówki) skrzydeł w stosunku do osi poziomej kadłuba. Na to uważaj i popraw w miarę możliwości koła, może je pomaluj jeszcze raz?.

1. benjamin40 2018-09-29 19:57:31

Bardzo przepraszam za umieszczenie skanów . Nie wiedziałem że to piractwo.

Szamanie masz rację zawsze mi się tak dzieje że skrzydłami w każdym modelu , tobie i wielu podobnym nigdy nie dorównam w budowaniu modeli więc klepie sobie je tak jak umiem a tego su 2 traktuje jako poligon roboczy. Wczoraj np. pomalowałem bardzo rozrzedzona farba russian green Vallejo cały kadłub i ku mojemu zaskoczeniu model się nie rozpadł, ładnie wchłonął farbę karton , za bardzo nie pozalewały się szczegóły i efekt wydaje mi sie jest lepszy niż przy malowaniu wycinankowym.

Zrobiłem tez kaem strzelca tylniego , ale trzeba przymknąć jedno oko a drugie mocno zmrużyć , żeby widzieć w tym Szkasa:) Bardziej 50 cali Browning:)

Oto kilka zdjęć

Rezultaty 20 - 40 z 41 pozycji
Udostępnij temat: