Powrót Borewicza , czyli Polonez 1500...

1. scorpions 2018-09-30 17:59:24

Cześć i czołem !

Musiałem zrobić sobie przerwe od Jelcza , gdyż zmęczył mnie już okrutnie swoją detalizacją , a do tego czekam na dostawę farb do niego. W związku z powyższym postanowiłem wziąć sie za model Poloneza , z wyd. Answer , w opracowniu pana A. Wandtke - skala 1:25. Nie będę ukrywał , że od dłuższego czasu miałem chrapke na ten model , a Karol1985 swoja relacja , tylko przyspieszył proces rozpoczęcia budowy. Rozpocząłem tym razem nie od kół , a od karoseri , coby w przypadku wyrzucenia do kosza , koła sie nie ostały - te zrobie na końcu. W obecnym założeniu Polonez ma być biały , ale czy to sie uda , to sie okaże. Tak więc na początek płyta podłogowa , trochę środka i podwozia i z ciekawości zrobiony jeden bok. Tu oczywiście dojdzie jeszcze mnóstwo poprawek , na razie jest to tylko wyciete i sklejone. Chciałbym też zaznaczyć , że nie buduję konkretnego modelu , rocznika itd. Składam to co dali w wycinance , starając się odwzorować tylko charakterystyczne elementy , ale o to już autor zadbał , oddając chociazby krzywizny na karoseri.

To do następnego...

1. Zygfryd 2018-09-30 18:09:27

Jak zwykle tapicerka wymiata :)

1. NIUNIA 2018-09-30 21:15:03

witaj Scorpion a raczej 07 zgłoś się

fajnie idzie welur pod nogami, skóra po bokach wypasiony będzie polonezik. 

1. Arturo 2018-09-30 21:59:13

Przez takie relacje mam ochotę rozgrzebać maluszka 

Powodzenia :-)

1. Karol1985 2018-10-01 07:38:08

Cieszę się, że moje "wypociny" są natchnieniem dla innych :) 

Jako "kierownik kina" ( z zawodu ) postąpię dość niezawodowo i zajmę w tym momencie najlepsze miejsce na widowni..... 

Już widzę że będzie co "podglądać" i się uczyć. 

Arturo - że, tego maluszka chcesz reaktywować ?? ;) 

1. Arturo 2018-10-01 09:39:23

To malczan z Answera?

1. Karol1985 2018-10-01 13:57:18

Arturo - tak. Czeka na lepsze czasy i więcej doświadczenia. 

Ja natomiast czekam teraz na "bebechy" poldka, w wykonaniu założyciela tejże relacji 

1. scorpions 2018-10-01 14:17:48

Karol - mówisz -masz.

Deska rozdzielcza wraz z osprzętem i fotel pasażera , kierowcy postaram się zrobić troche lepiej :)) , chociaż po złożeniu karoseri i tak niewiele bedzie w środku widać ;))

To do usłyszenia...

1. Bartko28 2018-10-01 16:15:19

Zacnie. Tylko dlaczego na radiomagnetofonie nie stoi napisane "UNITRA, SKALD 2"? ;-)

1. Zygfryd 2018-10-01 16:38:53

Bardziej bym obstawiał, że to Unitra Safari :D Grunt, że jest i będzie UMCYK UMCYK  I ja bym nakleił jeszcze szybkę na licznik

1. Karol1985 2018-10-02 04:05:11

I jest moc :) 

Mnie jedynie brakuje pokręteł od radia ( już gniazdo zapalniczki podaruję :D ) i tej szybki na liczniku.....

Ja u siebie na zegary dałem po cieniutkim paseczku na wskazówki licznika i obrotomierza, a potem dałem szybkę pod kątem.

Wiem, że po sklejeniu skorupy może nie wiele będzie widać, ale cosik tam jednak da się zobaczyć :) 

Teraz to i ja mam kopa, żeby skończyć mojego :) 

1. scorpions 2018-10-02 23:25:47

Proszę państwa - mówicie i macie :)) jest szybka i są pokrętła , a nawet drugi fotel i kierownica. Napis na radiu Safari czy Unitra , tez by dało rade zrobić , ale tego to już przez lupę by nie było widać :))

Do następnego...

1. Karol1985 2018-10-03 03:44:37

Hej, hej.

I jest dobrze. Pokrętła na radiu robią swoje.

Bardzo ładne kiero.... wzorowałeś się na oryginalnym z wycinanki czy robiłeś po swojemu ...... Pytam bo u mnie na podstawie wycinanki wyszło tak małe jak od WRC.

Jest i szybka, ale brakuje mi tej przestrzeni miedzy szybką, a licznikami. 

Kibicuję dalej w budowie.... za chwilę się okaże, że skończysz swoją wersję zanim ja ogarnę moją .... 

Trzeba będzie przypiłować tempo co by galerie pojawiły się w tym samym czasie :D 

1. Karol1985 2018-10-03 03:46:08

Jeszcze tak na szybko. 

To złudzenie optyczne, czy faktycznie kierownica po zamontowaniu w kolumnie nie jest symetrycznie do fotela ?? 

Strasznie mnie to męczy ..... :) 

1. scorpions 2018-10-03 13:16:19

Cześć !

Karol - szybki pod katem juz nie miałem jak wstawić , bo kierownica już była , więc jedyną opcją było tylko położenie jej na liczniku. Kierownica jest z wycinanki , nakleiłem ją na tekturę jako szablon , potem odciąłem czarny obwód i na tym szablonie wygiąłem drut. Środek jest prosto z wycinanki. Nie wiem czy jest ona razem z kolumną asymetryczna czy nie , bo przyklejałem to na oko , zresztą nawet jeśli jest coś nie tak , to i tak tego nikt nie zauważy :)) Co do końca budowy , to przecież nie wyścigi , dla mnie jest to taki model przerywnik.

Tymczasem doszła tylna kanapa , a co za tym idzie wnętrze skończone. Dokleiłem też zrobiony wcześniej bok i jak na razie wszystko ładnie pasuje. Jeśli uda mi się w miarę ładnie to później wykończyc i pomalować , to powinien wyjść całkiem ciekawy modelik.

Na razie tyle , bo niestety nasi zachodni sąsiedzi czekają na towar , który muszę zawieźć :)))

Do usłyszenia...

1. Zbyszek001 2018-10-04 07:23:14

Przyglądam się Twojemu wykonaniu. Robisz fajne Perelowskie samochody. Może pomogę, poniżej kilka zdjęć foteli z Borewicza. Moim zdaniem te wykonane w modelu sa bardzo uproszczone. Odrobina inwencji i z Twoimi umiejętnościami powinno być niebo lepiej.

Dla mnie te z modelu są tylko do przyjęcia. Mnie osobiście nie rzuciły na kolana.

Tylko zdjęcie 2 to wnętrze Borewicza po "tuningu" nowszymi elementami z Poloneza Caro. reszta jak FSO stworzyło. Na szczególna uwagę zasługuje wnętrze nr 4 pięknego Borewicza za ponad 30 000 z 100% oryginalnych części i podzespołów.

1. NIUNIA 2018-10-04 08:22:46

A ja dodatkowo proponuję zrobić dywanik gumowy pod nogi, żeby ten welur się nie zabrudził w mokre dni a co do foteli to fakt niestety w większości wycinanek są one bardzo uproszczone też myślę u siebie nad zmianą foteli na bardziej realne ale czy się mi uda tego nie wie nikt

1. scorpions 2018-10-04 10:46:04

Zbyszek - doskonale zdaje sobie sprawe , ze te fotele sa jakie sa , nie powalily Cie , bo nie takie bylo ich zadanie , po prostu maja byc , zeby nie bylo golej podlogi , a oklejone sa skajem tylko dlatego , ze wyglada to troszke lepiej niz papier. Nalezy pamietac ze moim celem nie jest jak najwierniejsze oddanie oryginalu , tylko w miare ladne sklejenie modelu , ktory z grubsza oryginal bedzie przypominal. Podobnie bylo w Fiacie , staralem sie oddac charakterystyczne krzywizny karoseri , nie wnikajac w szczegoly. Po za tym , przyznaje , szkoda mi i czasu i checi na rzezbienie lepszych foteli , bo po zmontowaniu karoseri naprawde niewiele bedzie tam widac , a nawet jesli , to watpie zeby ktos zwrocil uwage na ksztalt foteli. Sklejam generalnie to co oferuje wycinanka , tyle , ze maluje , czyli jak to sie mowi - uprawiam frajdolarstwo. Nie analizuje miliona zdjec , co i jak wyglada w oryginale , a pozniej wylewam zale , jaki to autor jest partacz , sklejam model nie replike. Pomijam juz fakt , ze obecnych foteli i tak bym nie odkleil , a od nowa , jak na razie nie chce zaczynac. Z reszta we wszystkich moich modelach fotele sa dalekie od oryginalu. Niemniej za uwagi dziekuje.

Niunia - myslalem nad dywanikami , ale patrz punkt wyzej , nie bedzie ich pozniej w ogole widac. Zrobilem takowe w Jelczu , i po zamknieciu kabiny "znikly". Dlatego wg. mnie troche mija sie to z celem. Niembiej , jak powyzej , za uwagi dziekuje

1. Maciejesław 2018-10-04 16:34:20

Na szczególna uwagę zasługuje wnętrze nr 4 pięknego Borewicza za ponad 30 000 z 100% oryginalnych części i podzespołów.

Zbyszek001

Na moje łoko to to jest kredens a nie peloponez.

1. scorpions 2018-10-08 23:24:07

Na moje łoko to to jest kredens a nie peloponez.

KalafiorWWA

To na pewno jest Fiat , ale z drugiej strony , fotele mogły mieć takie same.

Tymczasem skorupa sklejona i wypodkładowana. Teraz trza to wszystko ładnie wyszlifować , co zapewne się nie uda , ale będziem próbować. Odpowiem od razu na pytania , które zapewne by sie pojawiły. Szyby w przednich drzwiach są nie zamaskowane , bo docelowo ich nie będzie , co by wnetrza było trochę widać. W masce nie wyciąłem miejsca przeznaczonego na wloty powietrza , bo docelowo będzie to zamaskowane , takich małych pasków to ja już nie dam rady wyciąć. Brakuje wypełnienia wnęki z tyłu , bo...zapomniałem wkleić tam taki pasek , w nastepnej aktualizacji już będzie. Z przodu są wyciete dwa prostokatne otwory , żebym miał gdzie światła upchnąć.

Tu chciałbym podzielic sie jeszcze taka ciekawostką - Karol w swojej relacji podawał , że na papermodels była relacja z klejenia tegoz modelu , prowadzona przez dziewczynę , odnalazłem tą relację , poczytałem i cóż... dziewczyna skleiła prawie całą karoserie i stwierdziła , że coś jest nia tak z wregą przednią albo środkową , jak widac u mnie nie ma żadnych problemów , wszystko do wszystkiego pasowało , jedynie musiałem podłogę z przodu trochę zwęzić. Z resztą , jak na razie model jest świetnie spasowany , a wszelakie moje innowacje wynikają z tego , że w wielu miejscach model wzmacniałem. Jak na razie nie mam nic do zarzucenia autorowi , a wydawnictwu - można z tej wycinanki zbudować naprawdę fajny model Poloneza , ale wszystko ( moim zdaniem ) niweczy druk cyfrowy. Przy wycinaniu się ściera , przy zaginaniu ( a tego tu nie brakuje )  pęka , że o caponowaniu nie wspomnę. Jeśli ktos zamierza sklejać ten model w standardzie , proponuję go skserować albo zeskonawać i wydrukować sobie w ofsecie.

Na razie tyle - do usłyszenia. 

Rezultaty 0 - 20 z 84 pozycji
Udostępnij temat: