IV Międzynarodowy Konkurs - Wystawa Modeli Redukcyjnych w Konstantynowie Łódzkim 23 - 24 luty 2019

1. Rumak 2019-02-24 18:49:13

W dniach 23 - 24 lutego odbył się IV Międzynarodowy Konkurs - Wystawa Modeli Redukcyjnych w Konstantynowie Łódzkim. Impreza połączona była z warsztatami modelarskimi, gdzie można było poznać tajniki modelarstwa. Na miejscu można było nabyć wydawnictwa i książki modelarskie, oraz wszelkiego rodzaju narzędzia i akcesoria modelarskie. Wystawiono 702 modele, a udział brało 245 modelarzy. Prezentowany poziom był dość wysoki a kilkanaście modeli prezentowało iście genialne wykonanie. Pozwoliłem wystawić sobie 8 szt. modeli okrętów (co stanowi 25% mojej floty). Uznanie w oczach autora wycinanki z GPM -  Ryszarda Bonesa uzyskał model frachtowca SS. Wilno w moim wykonaniu. Otrzymałem od niego nagrodę w postaci dużego kompletu nowej wycinanki. Poznałem  autorów opracowań i producentów GPM, z którymi wymienialiśmy doświadczenia i uwagi. Puchary zdobyli modelarze za modele, które można było określić jako wykonanie genialne. Dominował trend wykonania dużych okrętów wyposażonych w kompletne oświetlenie, ruchome śruby, działające syreny, wychodzący dym z kominów i sylwetki marynarzy. Nawet jednostki z pokładami posiadały śmigłowce z wirującymi łopatami. Najwięcej prezentowanych było modeli kołowych i gąsiennicowych. Niezbyt licznie wystawiono kolejnictwo, - ale za to piękne!

1. Jacek-KP 2019-02-25 16:12:23

Jak na razie mamy luty 2019. Ale dzięki za relację z przyszłości

1. Rumak 2019-02-25 17:47:27

To z wrażenia. Już poprawiłem.

1. Jacek-KP 2019-02-25 20:26:51

Nie smuć się, musi być czasem zabawnie. Pochwal się swoim frachtowcem i nagrodą.

1. Rumak 2019-02-25 21:52:53

Jacku, omówiony model to frachtowiec S.S. Wilno który pokazałem w kartonówkach i relacji z budowy. Uzyskał on wtedy  miano Modelu 52 Tygodnia w 2013 roku. Można go zobaczyć w galerii kartonówek, jak również w galeri wydawnictwa GPM.  Na konkurs w Konstantynowie odświeżyłem go, podmalowałem, dodałem jeszcze parę istotnych drobiazgów. Jako, że w realu nie był jeszcze pokazywany, zdecydowałem się go wystawić, no i został zauważony. Prawdę mówiąc nie liczyłem na nic. Konkurencja była ogromna, a wykonanie modeli powalało. Nagrodami w konkursie były zestawy modeli plastykowych, papierowych lub zestawy narzędzi.

Ja otrzymałem zestaw modelu S.S. Poznań w skali 1:100 formatu A3. Jego długość wynosi 86 cm. Jest to zestaw zawierający części wycinane laserowo. Taki zestaw można zobaczyć w sklepie GPM. Cena = 300 zł. Wręczył mi go osobiście jego autor - Ryszard Bones. Zestaw ma grubość 20 mm i jeszcze nie zdążyłem go rozpakować. Prawdopodobnie wezmę go na warsztat na jesieni.

Pierwsze trzy zdjęcia to Frachtowiec S.S. Wilno,  czwarte zdjęcie to moje osiem jednostek na wystawie.

1. Jacek-KP 2019-02-27 20:10:21

Frachtowiec prezentuje się bardzo ładnie. Reszta okrętów też. Właściwie, to sam sobie robisz konkurencję :-)

Gratuluję wyróżnienia i nagrody.

1. Manio89 2019-03-06 17:51:21

Ja się postaram dorzucić fotki na weekendzie a zrobiłem ich sporo ponad 500.

O ile to komuś nie będzie przeszkadzać.

1. Manio89 2019-03-09 22:01:58

To do rzucam kilka fotek.

Proszę o opinie czy nie za dużo fotek.

Trochę inspiracji dla przyszłych modelarzy.

1. Manio89 2019-03-09 22:37:04

Coś nie wrzuciło wszystkich fotek.

do rzucę resztę.

1. Wojtek93 2019-03-11 20:15:50

To do rzucam kilka fotek.

Manio89

Ty to zawsze niezawodny. Z przyjemnością obejrzałem.

POZdro.

Rezultaty 0 - 10 z 10 pozycji
Udostępnij temat: