PZL P.37A ŁOŚ |Fly Model 138| wydanie II

1. primo 2020-05-12 19:43:30

Witajcie, chciałem pokazać co zawiera najnowszy numer Fly Modelu czyli tytułowego Łosia wersji A. Jest to drugie wydanie tego modelu. Szukałem poprzedniego ale jest bardzo rzadko wypuszczany na rynek przez co strasznie trudny do kupienia, a Wydawnictwo że tak powiem spadło z nieba z tym tematem :-).

Najważniejszą sprawą jest to, że kupując wycinankę mamy dwa kompletne modele. Pierwszy w polskich barwach a drugi w rumuńskich. Do tego dołączone są wręgi laserowe, ale dla jednego modelu. Chcący zbudować dwa jeden komplet wręg trzeba sobie podkleić. Do kupienia jest oczywiście jeszcze wersja w podwójnym statecznikiem. W zasadzie to budując oba modele ma się konkretny egzemplarz w malowaniu polskim i rumuńskim po tym jak znalazł się w Rumunii. Druk wygląda rewelacyjnie. Graficznie jest również super. Szkoda, że nie poprawili koloru bomb i nie pokusili się o lepsze uplastycznienie kabin. No ale co by nie mówić to temat rarytas.

Do modelu załączone są jeszcze szkic i obraz pana Wróbla - wartość dodana ;-).

1. Wojok 2020-05-13 01:57:34

Hejka

Czy mi się wydaje, czy on ma zaprojektowane komory bombowe w kadłubie ?

1. sztukmistrz 2020-05-13 09:55:27

no fajnie to wygląda, szczególnie malowanie rumuńskie wygląda git, porównując do modelu z KK, którego aktualnie robię i nie mogę dokończyć ;) to faktycznie środek wygląda na lepiej rozwiązany plus luk bombowy w kadłubie, natomiast nie podoba mi się rozwiązanie klejenie dziobu, ale to pewnie wyjdzie w praniu tzn klejeniu. Na pewno nie da się go zrobić bez tłoczenia, albo kupnych wytłoczek oby dobrze pasowały. Generalnie jak patrzę na to wydanie to myślę, że gdybym nie miał Łosia z KK to tego kupiłbym jak nic. Miłego klejenia.

tak mi wyszedł dziób
  1. primo 2020-05-13 17:10:15

Tak jest luk bombowy w kadłubie.

Kształt przodu kadłuba w Gomixie najlepiej oddaje rzeczywisty wygląd dziobu Łosia. Ja bym się nie decydował na zakup wytłoczki tylko zrobił samemu. Kupne mocno zamazują widok do środka.

Mimo, że już ochłonąłem po zakupie dalej nie żałuję. Warto i, jeżeli ktoś się jeszcze zastanawia to nie ma na co czekać ;-).

Ciekawą koncepcją byłoby jeśli jakieś wydawnictwo pokusiłoby się o wydanie Łosia, który nie byłby niebieski od spodu, ale w kolorze metalu.

1. sztukmistrz 2020-05-14 12:03:54

Zamieściłem zdjęcie dziobu w poprzednim poście.

1. primo 2020-05-15 16:39:13

Pięknie wyszło, teraz uważam, że i KK ma dobrze odwzorowany kształt dziobu. Coś mi się zdaje, że sam tłoczyłeś oszklenie bo fajnie do środka wszystko widać.

1. AndDi 2020-05-15 22:27:14

A to oszklone zdjęcie dziobu, to od środka te metalowe obramowania powinny mieć taki kolor? I czy nie powinny być też od środka wklejone paseczki imitujące ramki?

1. sztukmistrz 2020-05-16 20:09:45

Oczywiście będą doklejone paski od wewnątrz, spokojnie wkrótce będzie zrobiony.

Rezultaty 0 - 8 z 8 pozycji
Udostępnij temat: