Witam serdecznie

  1. belfer 2021-02-23 09:19:22

    Dzień dobry

    Mam na imię Krzysztof, lat 37

    Modelarstwem zajmuję się od ponad 25 lat (z małymi przerwami). Składam głównie plastik (polski sprzęt pancerny) ale kilka kartonowych też było , aczkolwiek już dawno przepadły albo synek się nimi "zajął" więc tu nic nie pokażę.

    Oglądając Wasze prace chęć mnie bierze ogromna na coś kartonowego, tym bardziej, że jest to sztuka trudniejsza aniżeli "plastiki". Mam nadzieję, że z Waszą pomocą uda mi się coś złożyć na jako -takim poziomie ;)

    Pozdrawiam

     

    [img]https://i.imgur.com/uqwN1GT.jpg[/img]

  1. Jacek-KP 2021-02-23 22:13:34

    Cześć Krzysztof! Witaj w Klubie. Faktycznie kartonowy model jest bardziej złożony i wymaga kreatywności. Spróbuj od prostych modeli z wydawnictwa WAK, MPModel lub Kartonowej Kolekcji. Modele np. samolotów są dobrze spasowane i mają przyzwoite opracowanie graficzne. Niektóre starsze MM też są dobrze rozrysowane. Załóż relację i pytaj - podpowiemy, a jak trzeba to i skrytykujemy  konstruktywnie, rzecz jasna.

  1. AndDi 2021-02-24 16:39:56

    Cześć Belfer,

    karton to jak już wiesz trochę inne wyzwanie niż plastik. Powodzenia i jak chcesz jakiś podpowiedzi to załóż relację z budowy modelu.

    Andrzej

  1. belfer 2021-02-24 19:35:59

    Witajcie

    Tak, na pewno założę warsztat. Siedziałem ostatnie dni i przeglądałem galerie, poczytałem i na pierwszy bój pójdzie Tarpan 233 z Asnwera :)

    Wiem, że wszyscy polecają samoloty, ale mnie lotnictwo "nie jara" ;)

    Do zobaczenia, pozdrawiam

     

  1. Szwagier 2021-02-24 20:41:04

    Wiem, że wszyscy polecają samoloty, ale mnie lotnictwo "nie jara" ;)

    Do zobaczenia, pozdrawiam

     

    belfer


    Mam tak samo, skleiłem 2 samoloty i to nie dla mnie, wolę lepić pojazdy. Mówisz że sklejales plastiki, to pewnie tarpan będzie spachlowany/malowany.? Jeśli tak, to chętnie pozagladam do relacji. Sam nie sklejam plastików, ale używam trochę technik z nimi związanych. Czyli malowanie, szpachlowanie ostatnio próbuje nauczyć się budzić model. 

  1. belfer 2021-02-25 19:06:56

    [img]https://i.imgur.com/uqwN1GT.jpg[/img]

    Wszystko zależy jak wyjdzie :) jak będzie sens malowania to może pomaluję i symulację brudu zapodam ;)

    tu kilka moich "plastików"

     

    [img]https://i.imgur.com/Mofe0qE.jpg[/img]

  1. Jacek-KP 2021-02-25 22:05:43

    Ładnie sklejone i pobrudzone ;-)

  1. Zbyszek001 2021-02-27 12:48:19

    Cześć bratnia duszyczko. Kawał działa w łapie i jak pukniesz to kółka samolotom odpadają. Tarpan, nie ejst trudny. Ale moja uwaga. Inaczej się buduje pojazdy kołowe, a inna bajka to gąsienice. Pomimo, że wkładam w kołowe sporo serca wychodzą mi średnio. Masz piękną szyłke, mam papier z nią i mam zamiar w jakiejś przyszłości się nią zająć. Jak widzę aerograf to nie pierwszyzna dla ciebie. Polecam dobrze zwaloryzowane pojazdy z dużo „od siebie” poczujesz mase satysfakcji budując model jakiego nikt do tej pory nie ma, albo jakiego nikt nie zbuduje.

    Witaj w klubie, jeśli cos zaczniesz dłubać wpadnij z tym na forum.

Rezultaty 0 - 8 z 8 pozycji
Udostępnij temat: