Konkurs 20UK - Polonez Truck Answer

  1. mirkuch 2025-10-31 18:25:19

    Zgadzam się okna i ten stelaż super wyglądają

  1. Kikol77 2025-11-01 11:39:25

    Okna skończone i zapakowane w folie zastanawiam się czy nie poszukac innej folii bo ta jest jakas mocno przejrzysta, musze pójść do marketu po warzywa to bedzie cieniutka reklamówka na testy :)

    pomysl jest taki zeby z jednej strony były nowe okna a z drugiej ramka z pęknieta szyba i kawałek szyby samej.

    Stelaż sie przybrudził i porysował :)

    Wydaje mi sie ze wygladem pasuje do poloneza :D czas pomysleć nad dioramka CDN

  1. FSO 2025-11-01 12:48:26

    Świetnie to wygląda! Te popękane szyby idealnie pasują do tego samochodu. Widać, że ta firma remontowa działa w myśl zasady "może nie najtaniej, ale jako tako".

    Nie myliłem się. Ten model nadal pozostaje moim faworytem w konkursie 20UK i będzie jego zwieńczeniem (mimo że sam konkurs już dawno zakończony).

  1. Karol1985 2025-11-01 21:55:38

    A może woreczek śniadaniowy jako folia do opakowania okien??? 

    Resztę napisał Mikołaj :) 

  1. haydee 2025-11-02 20:32:03

    Tu bez jednorazówki z Lidla się nie obejdzie. A tak na serio to świetnie wyszło. Ta pęknięta szybka to jak prawdziwa.

  1. Kikol77 2025-11-02 23:58:36

    No to reklamówka z LIDLa wjechała teraz mi sie bardziej podoba ale wciąż jest transparentne :D

    Jak by ktoś chciał zrobić taka popękana szybe to ta jest zrobiona z szybki do telefonu, akurat musiałem córce wymienic :D

    Zacząłem tez cos kombinować z dioramką zobzczymy co z tego wyjdzie :D 

  1. Pashal 2025-11-03 08:07:53

    Mała uwaga - na ostatnim zdjęciu wygląda na to, że skrzynia ładunkowa tylną częścią jest uniesiona do góry, a przy takim ładunku jest to raczej mało prawdopodobne. 

    Bez ładunku tak to wygląda :

    https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/polacy-odnalezli-i-sprowadzili-fabrycznie-nowego-poloneza-z-cypru-zdjecia/l16kdg9

     

  1. Kikol77 2025-11-03 08:27:08

    Masz racje skrzynia stoi jak by była pusta, przy takim stelazu i ładunku powinien siedzieć nisko.

    Dobra uwaga, jak zrobie podstawkę to zobacze czy da się to jeszcze jakos poprawić :)

  1. Kikol77 2025-11-06 22:08:03

    Powolutku jakos to sie kula, moze w długi weekend cos nadgonie :)

    Ale budynek gospodarczy jest juz wytynkowany, dostał tez próg/stopień drzwi i okno dodałem tez mórek z cegieł docelowo jeszcze wszystko przybrudze delikatnie.

    Teraz na tapete wejdzie dach i płotek a potem trawa podłoze drzewo i krzaki :)

  1. mirkuch 2025-11-07 08:01:00

    Już czuć klimat tej dioramki Nie wiem czemu, ale mi skojarzyło się takie typowe podwórko na wsi albo przed jakimś zakładam z wanną albo beczką i stojąca w niej brudną wodą

  1. Kikol77 2025-11-07 08:34:26

    Taki był właśnie zamysł ze to ma być podwórko z budynkiem gospodarczym o wannie i beczce nie myslałem ale zobacze czy beczke da sie gdzieś wcisnać :D

    myslałem u ustawieniu gdzies jakiś suporeksów (białych bloczków) i cegieł moze desek

  1. Sebastian01 2025-11-07 08:38:49

    Mnie się to kojarzy z typową siedzibą firmy z początku lat 90-tych. Jest klimat :)

  1. Kikol77 2025-11-08 13:18:38

    Małe postepy w budowie :)

    Jest blacha falista na dachu, trawka ziemia na podjeździe, powiesiłem szyld został mi kawałek dachu więc połozyłem suporeksy i na to blache drzewonarazie jeszcze podparte bo sie klei :d

    Ale juz widac jak to ma wygladać :d 

  1. haydee 2025-11-10 21:07:11

    Kurcze, wiem , że się czepiam. To „Z” na drzwiach to się robi od wewnątrz. 

  1. Kikol77 2025-11-10 22:30:27

    Tak w większości przypadków byly wewnątrz ale zdarzaly się też na zewnątrz jakoś tak mi się spodobało :)

     

  1. Kikol77 2025-11-10 22:33:04

    Podstawka gotowa w gablocie :)

    jak będzie ładna pogoda to wyje na zewnątrz i zrobię fotki do galerii narazie kilka fotek z warsztatu.

     

  1. Wojok 2025-11-11 02:06:08

    Kurcze, wiem , że się czepiam. To „Z” na drzwiach to się robi od wewnątrz. 

    haydee


    To zakład szklarski, a nie stolarski - mogą się nie znać  

  1. haydee 2025-11-11 12:13:27

    Dla mnie bomba :)  .

  1. Kikol77 2025-11-12 08:33:27

    Dzięki :)

    Próbowałem poloneza obnizyc ale musiałbym mocno ingerować w model. w sumie cały powinien nizej siedzieć przód też. Uznałem ze jest ryzyko że narobie sobie bigosu przeróbkami i zostawiłem jak jest niech bedzie ze to wersja po wieś tuningu :D

    A tak przy okazji jak ktos lubi konserwatywne podejście do modelarstwa, a wiec wykozystaj wszystko co masz dookoła to teraz jest dobry czas na zbieranie materiałów z ogrodu :)

    drzewo które mam w dioramie czekało na półce dwa lata ale uzupełniam zapasy - na zdjeciu przykład materiału na drzewo jest to ususzony kwiat hortensji mi się bardzo podoba wyglada na fajne tropokalne drzewo :)

  1. mirkuch 2025-11-13 09:20:06

    Z tego kwiata będzie super drzewo cała dioramka bardzo przyjemnie wygląda

Rezultaty 120 - 140 z 140 pozycji
Udostępnij temat: