Jaki lakier do zabezpieczania gotowego modelu?

  1. Maverick 2020-06-17 07:17:20

    Zakładam temat bo mam problem z wyborem lakieru i nie wiem jakiego najlepiej użyć aby zabezpieczyć już gotowy model. Kleję wikolem i budaprenem. Nie lakierowałem żadnego elementu przed sklejaniem. Natomiast do "retuszu, podmalowań stosuję farby humbrol/revell czyli olejne. Kiedyś dawno temu używałem do tego celu lakieru AK-20 ale było to lata temu. Dziś chciałbym to zrobić lakierem w spreju i słyszałem, że najlepszy byłby lakier akrylowy. Zastanawiam się czy taki byłby dobrym wyborem KLIK ? Opis brzmi ciekawie. Co o tym lakierze sądzicie? Może macie jakieś sprawdzone i możecie je polecić? 

    Będę bardzo wdzięczny za szybką pomóc bo zbliżam się wielkimi krokami ku końcowi budowy modelu "Mosquito" z FlyModel.

    I jeszcze jedno pytanie przy okazji ;) 

    Jak zabezpieczacie oszklenie podczas lakierowania? A może takim lakierem mozna i te oszklenie też "prysnąć" ? ;)

     

    Pozdrawiam

    Maverick

  1. Zbyszek001 2020-06-17 20:49:08

    Tego nie używałem ale nawet matowy werniks może mieć leciutki połysk. 

    Do zabezpieczenia oszklenia kup maskol. Ja mam przyklejany na kółku ale w Twoim przypadku będzie lepszy płynny. 

  1. Maverick 2020-06-18 21:09:30

    Jak chciałbym aby miał lekki połysk ale nie błyszczał się jak przysłowiowe "jaja" ;) interesująco też brzmi informacja o czasie schnięcia tego lakieru. Kupiłem 3 rodzaje tego lakieru: połysk, matt i satynowy. Zobaczymy który będzię najlepszy efekt dawał ;) Teraz czekam tylko na paczkę czyli przesyłkę.

  1. szaman 2020-06-19 08:57:00

    Co do lakieru w akrylowego w sprayu to wrzuciłem Ci fotki na Twoim przywitaniu, Można tym lakierem pomalować też gotowy model łącznie z oszkleniem. Nic się nie stanie, a na wszelki wypadek zrób próbę na kawałku folii.Model po 2 malowaniach będzie właśnie satynowy. Jak nałożysz więcej warstw to uzyskasz połysk. Moim zdaniem wystarczy spokojnie 2 warstwy.

    Jak już zakupiłeś lakiery to najpierw zrób próbę na kawałku drukowanego modelu i na folii. Nałóż 2 warstwy z odstępem na wyschnięcie i zobaczysz. Jak już dojdziesz co i jak to następny model maluj przed sklejeniem.

    Ja stosuję lakier z połyskiem, bo i tak po pierwszej warstwie karton wszystko wpije i wygląda jak nie malowany. Dopiero nałozenie 2 warstwy, ewentualnie trzeciej powoduje uzyskanie efektu satyn. Kolejne malowania prowadzą do połysku.

     

     

     

  1. Maverick 2020-06-19 16:06:34

    @szaman Dopiero teraz sprawdziłem tamten temat i zastanawiam się dlaczego nie otrzymuję żadnych powiadomień o wpisach w moich tematach? Nie ma tutaj takowych czy coś trzeba sobie "poustawiać" samemu?? 

  1. AndDi 2020-06-19 17:29:52

    Tuż pod tematem jest taki przycisk "Podejmij akcję" (pierwszy, większy od innych) i tam sobie klikasz "Subskrybuj".

  1. szaman 2020-06-19 17:40:49

    Ja też sie zastanawiałem co jest, bo pytałeś, ja odpisałem i żadnej reakcji.... Teraz juz jasne.

  1. Maverick 2020-06-20 06:29:30

    Dziękuję za wyjasnienie :) 

  1. dzeja 2023-01-20 17:19:15

    Pytanie.

     

    Czy są dostępne lakiery typu transparent (bezbarwne) lecz z odcieniem koloru np. szarości, stali ?

     

    Najlepiej w spreju.

     

    Chcę pokryć karton bez utraty nadruku.

Rezultaty 0 - 9 z 9 pozycji
Udostępnij temat: