Zapaść rynku modelarskiego?

1. RadomirW 2015-03-24 09:07:52

Ja przyjąłem zasadę przeplatania samolotu z innym typu modelu a na półeczce mam poukładane modele w kolejności w jakiej zamierzam to skleić - tym samym pozbyłem się dylematu wyboru "co by tu skleić". Oczywiście od czasu do czasu dokonuję weryfikacji kolejności, jak wyjdą jakieś nowe fajne modele, które chciałbym skleić dużo szybciej niż na szarym końcu kolejki (czyli pewnie za 5-10 lat).

1. daniello86 2015-03-24 12:22:59

Ja tak przeplatalem modele na zmiane, raz samolot, okret, samochodzik itd ale o wyborze modeli ostatecznie decyduje przestrzen w domu i estetyka - pod tym wzgledem prowadza wiec ostatnio pojazdy kolowe. Choc zdarzylo mi sie ostatnio wypatrzes USS Erie i nie zakupic... do dzis zaluje :D i predzej czy pozniej nabede ten model bo nie wiedziec czemu siedzi mi w bani :) Wracajac jednak do tematu zapasci rynku mi bardziej przeszkadza nuda w ofertach. Odkad wrocilem do modelarstwa i regularnie przegladam modele dostepne w Empiku czy w ofertach internetowych kilku wydawnictw nic mi d*py nie urywa... Ok, byl titanic, byl starfighter, hien czy dornier (dostalem-inaczej bym go nie nabyl bo szalu tez nie zrobil) ale od jakiegos czasu (nie liczac tego nieszczesnego Erie cos nic nie moze przykuc mojego zainteresowania. Jak dla mnie poprostu nuda modelarska: masa prostych oklepanych samolocikow, jakis tam czolg czasem albo plywadlo. Oczywiscie to kwestia gustu i to co dla mnie wydaje sie nudne i totalnie zbedne to komus moze okazac sie dlugo wyczekiwana pozycja. Forumowicze zauwazyli juz ze moje gusta modelarskie sa specyficzne :D Ja od jakiegos czasu wylapuje juz dawno wydane klasyki lub perelki. Takie pozycje jak B25 z modelika, Star z modelika, Mazur z Orlika, Scud z modelika czy Dragon Wagon z GPM to moje oczka w glowie wypolowane gdzies po aukcjach lub sklepach internetowych. Nie ukrywam ze wciaz poluje na rozne perelki ale w miedzy czasie staram sie byc na biezaco z nowosciami.

1. ados777 2015-03-24 20:26:07

Wojok - raczej nie sprzedam kolekcji,bo zawsze jak obejrzę jakiś film o tematyce wojennej,to zawsze mnie kusi by zacząć jakiś model związany z tym filmem.
    A rodzince raczej nie zaufam ponieważ jak mi pewnego dnia po właśnie skończonym modelu,wydadzą nachtjagera lub Mi-24 to dziękuję.
    Daniello - jak był Uss Erie w empiku też mi cały czas,chodził po głowie jak na żaden model mam parcie na ten właśnie.Gdy już sobie uzbierałem i poszedłem do empiku go kupić to już niestety go nie było :(
    Teraz jak sobie coś uzbieram to go kupię z wszystkimi dodatkami.Swoją drogą nie przeraża cię ilość mikroskopijnych części.
    Teraz w empiku jest Działo Flak z Answera,Ale jak czekam na dwa samoloty w jednym nowym MM-ie.

1. daniello86 2015-03-25 08:54:19

Pamietam ze zdetalizowany ale jakos mi tak kolorystyka i sylwetka siadla ze naprawde czuje ze musze go miec :D moze jeszcze nie teraz ale rowniez zamierzam go nabyc z akcesoriami :) Flaka ogladalem wczoraj w Pempiku, tez dosc zdetalizowany ale dziala to nie moja bajka. Wypatrzylem tez w empiku jakies dwa okrety - jeden chyba z angrafu a drugi chyba z Wak - jeden kosztuuje niecale 80zl a drugi chyba 40 albo 50 - zaden mi d*py nie urwal. Co ciekawe jednak wypatrzylem w empiku jeden egzemplarz pojazdu OSA - 89zl, duza detalizacja, ciekawy wyglad. Model-kom chyba. A w kwestii MM to ja z gory wiem ze go nie kupie bo nie bedzie tam nic interesujacego dla mnie. Wciaz czekam na B-25 bo jestem ciekaw co odwina po ostatnim B 17 :D

1. ados777 2015-03-25 11:38:53

A u m ie nie ma osy szkoda bym z chęcią nabył.A na b 25 to sie jeszcze naczekasz,podobno nie wyrobili się i teraz wydadzą coś innego a b25 jakoś w wakacje ma być.Te okręty to hms hesperus z waku 39 zl I ciekawy też chcę go mieć ijn tama z angrafu 79 zl.Ostatnio z angrafu kupiłem lune i laleem trochę zawiedziony druk jest do kitu przebarwienia jakieś żółte plamy.I tak będę malował ale dla mojego taty co skleja w standardzie to maskra.I gąski chciałem sobie podziergac pojedyncze ogniwka a dali ochydne paski do niczego nie podobne.

1. Zbyszek001 2019-02-26 07:29:11

Jest sporo stron z darmowymi modelami.

A co do wycinanek w śmieciówkach. Bo takie nam zostały.

EMPIK wali takie marże, że szkoda słów. Wystawiać u nich na sprzedaż to jak dać komuś kasę w gratisie.

Za to uważam, że świetnie prosperują sklepy internetowe. Jest kilka na bardzo wysokim poziomie. I kilka świetnych autorskich sklepów wydawców.

Ceny są bardzo konkurencyjne. Zamiast narzekać. Poszukaj w necie.

Nie podaje stron, z darmowymi modelami, bo temat ten był wałkowany na każdym forum kartonowym. Starczy ciut poszperać. Moim zdaniem, skończył się etap kiosków nieodwołalnie. Masz także do przejrzenia serwisy aukcyjne gdzie w dobrej cenie jest kupa modeli. 

1. Zbyszek001 2019-03-01 07:20:53

Udostępnianie jakichkolwiek plików będących własnością osoby trzeciej, bez jej zgody jest złamaniem prawa. I najmniej istotne, czy są ze strony aktywnej czy wygasłej, czy w ogóle nie ma ich w necie a chciałbyś jako pierwszy je udostępnić.

1. AndDi 2019-03-01 08:19:14

Tak jak Zbyszek napisał, udostępnianie i rozpowszechnianie plików bez zgody autora - nie.

Skleić możesz i wystawiać też możesz, jeśli pobrałeś legalnie z byłej darmowej strony. Kłopot, jeżeli ten model jest obecnie w sprzedaży, bo jak udowodnisz, że była taka strona z tym modelem? Może jest ta strona w archiwach internetowych, teoretycznie powinna być.

Ale chyba zbytnio się rozpisałem i dostanę OPR.

Rezultaty 20 - 28 z 28 pozycji
Udostępnij temat: