Nowości wydawnictwa proArte

1. proArte 2015-08-19 23:30:29

Witam wszystkich modelarzy kartonowych.
    Jako wydawca postaram się na łamach tego tematu przedstawiać nasze plany i odpowiadać na pytania dotyczące naszych produktów.

Weszliśmy na rynek w czerwcu tego roku. Nasze najbliższe plany wydawnicze to modele samolotów w skali 1/33 i 1/50. W wypadku modeli w skali 1/33, drukujemy je offsetowo na papierze o gramaturze 170g bezcelulozowym, zaś co do 1/50 to wykonujemy je w procesie druku cyfrowego na papierze 160g również wysokiej jakości i zabezpieczamy je lakierem  dyspersyjnym.

Na ten rok nasze plany to 18 pozycji w skali 1/33 i 12 w skali 1/50.
    Poniżej lista.

W wypadku modeli 1/50 uruchomiliśmy wersję papierową pozycji istniejących na naszym rynku w postaci elektronicznej.

Aktualnie jedynym naszym autorem modeli jest znany od wielu lat Marek Pacyński. Od niedawna rozmawiamy z kolejnym twórcą - mamy nadzieję na szczęśliwy finał.

A teraz możliwe formy zakupu modeli. Na tą chwile są tylko cztery:
    - na stronie naszego sklepu modelarskiego; 
    - na portalu sprzedażowym allegro.
    - sklep - http://sklep.orlik-models.pl/
    - stoisko wydawnictwa WEKTOR na pokazach i konkursach.
    I to tyle, czy będą inne zobaczymy.

A teraz lista modeli którą systematycznie będę uzupełniał.

Na dzień 10.11.2015 dostepne są:

skala 1/33:
    MK-001 - Bf109 E -1 'Wrzesień 39'
    MK-002 - Bf109 E-3 5/1 F.G. 'Puma'
    MK-003 - Bf 109 E-1/B 'Bitwa o Anglię'
    MK-004 - Bf 109 E-1?E-3 'Legion Condor'
    MK-005 - Spitfire Mk. Vc 'Qqwca' (kukułka) 303 dywizjon RAF
    MK-006 - PZL P.24 E 'ARR'
    MK-007 - Spitfire Mk. Vb 'Messerspit'
    MK-008 - Bf 109 E-3 '13 letka'
    MK-009 - Bf 109 E-3 'Swiss shark'
    MK-010 - Spitfire Mk.Vc trop 'Dyon 318'
    MK-011 - Spitfire V hydro 1 prototyp
    MK-012 - PZL P.24 B 'Yastreb'
    MK-013 - Bf 109 E-4 '3./6 Orylak'
    MK-014 - Bf 109 E-3 ARR
    MK-015 - Spitfire Vb 'Black'
    MK-016 - PZL P.24 F grecki  - [ZAPOWIEDŹ] -
    MK-017 - Bf 109 E-7 'Osa'  - [ZAPOWIEDŹ] -
    MK-018 - Fiat G.55 serie 1  - [ZAPOWIEDŹ] -

PLAN 2016 (24 numery)

MK-019 - Bf 109 E-4 Chorwacki  - [ZAPOWIEDŹ] -
    MK-020 - Spitfire Vb USSR  - [ZAPOWIEDŹ] -
    MK-021 - Fiat G.55 serie.1 'wężyki'  - [ZAPOWIEDŹ] -
    MK-022 - PZL P.24 G grecki srebny  - [ZAPOWIEDŹ] -
    MK-023 - PZL P.24 G turecki srebny  - [ZAPOWIEDŹ] -
    MK-024 - Fiat G.55 serie 0  - [ZAPOWIEDŹ] -
    MK-030 - Spitfire Vb LF francuz  - [ZAPOWIEDŹ] -
    MK-033 - PZL P.24 A turecki  - [ZAPOWIEDŹ] -
    MK-034 - PZL P.24 C turecki  - [ZAPOWIEDŹ] -

skala 1/50:
    MK-501 - RWD-8 PWS
    MK-502 - Me 163 B1
    MK-503 - Jak 9T
    MK-504 - Fokker D VII polski
    MK-505 - LWD Junak 2
    MK-506 - LWD Żuraw
    MK-507 - PZL-37 Łoś B
    MK-508 - CR-714
    MK-509 - DewoitineD-520
    MK-510 - Buffalo F2A-3
    MK-511 - Me 262A
    MK-512 - Jak-15

wszystkie modele dostępne są poniżej na linku:
    tutaj

proszę o pytania i uwagi, na wszystkie chętnie odpowiem.

pozdrawiam
    Piotr Machalewski

1. DarkDevil80 2015-08-20 16:41:26

Dla mnie jak zwykle puki co nic... :-( Przykro mi że jestem tak wybrednym modelarzem, zwłaszcza jeśli chodzi o malowania ;-) Nadzieja w panu Marku Pacyńskim, bo wiem że ma dużo modeli w atrakcyjnych, nieco bardziej egzotycznych i nietypowych malowaniach niż te zazwyczaj oferowane przez wydawców. Węgierski FW-190F-8 np, czy Ju-87 z Legionu Condor, że o Izraelskim AH-64A w skali 1:50 nie wspomnę. Co do aktualnej oferty w skali 1:50. Jeśli RWD-8 będzie Izraelski, a Jak-9 Północnokoreański bądź Chiński to kupuję :-) :-) :-) 

1. primo 2015-08-20 22:28:11

Witamy na Forum :-). Właśnie zacząłem wprowadzać Wasze pozycje do spisu.
    Cieszę się, że powstało konkurencyjne, przede wszystkim cenami, wydawnictwo, które może zachęcić do klejenia nowe pokolenie. Jeżeli o mnie chodzi to jestem zawsze zdania, że im więcej malowań tym lepiej wybierać ;-))).

Jak to w początkach bywa też mam sporo pytań :-). Projekty pana Marka wszyscy znają, zatem wiedzą, że nie dodaje od siebie zabrudzeń, przetarć, itp... Myśleliście coś nad tym?

Druga kwestia dotyczy dwóch wersji malowania. Gdyby tak wypuścić w jednym zeszycie dwa kompletne modele (chodzi o skalę 1:33) wraz ze zdublowanymi wręgami? Tak co by skleić sobie dwie sztuki samolotów? Bo aktualnie podmienia się kilka elementów. Jak wyglądałyby koszty takiej wycinanki?

To może na początek tyle :-).
    PS. w skali 1:33 brak pozycji nr 6. To przeoczenie czy jest jeszcze niegotowy?

POZdro i życzę sukcesów.

1. proArte 2015-08-20 22:48:13

Tak, zaczeliśmy wprowadzać pewne efekty - szczególnie jeśli dotyczy to przejść między kolorami i swiatłocieni. Co do uszkodzeń i sladów eksploatacyjnych - osobiście jestem tego przeciwnikiem. Aby te efekty wyszły naprawdę dobrze czas pracy i wkład jaki trzeba włożyć w opracowanie modelu jest bardzo żmudny i kosztowny. Na razie nie aspirujemy do tej klasy modeli. Dlatego też cena odpowiada temu co znajduje się w środku :)
    A poważnie źle przygotowane dodatki w postaci zabrudzeń i uszkodzeń eksploatacyjnych powodują o wiele gorszy efekt wizualny niż ich brak.

dodatkowo przy okazji dwie kolejne zapowiedzi:
    Dwie kolejne zapowiedzi:
    jedna już w przyszłym tygodniu wejdzie do sprzedaży:
    MK-014 Bf-109 E-3 ARR

druga okolo 15 września
    MK-015 Spitfire Vb 'BLACK'

Co do starszych zapowiedzi - wprowadziliśmy delikatne poprawki do modeli które spowodują poprawę efektu wizualnego - są aktualnie w procesie druku powinny być u nas do końca przyszłego tygodnia.

Co do numeru  6 - jest przygotowywany :)
    mam nadzieje że w przyszłym tygodniu bedę mógł go przedstawić.

1. Pitero 2015-08-21 02:38:29

Bardzo ładnie, że wydawnictwo wsłuchuje się w opinie sklejaczy.
    Popieram kierunek zmian w grafice. Co do śladów eksploatacyjnych, waloryzacji, itp. wymaga to sporego nakładu pracy, popartego dużą dawką wiedzy.
    Efekty waloryzacji dodanej bez odpowiedniego przygotowania można podziwiać w ostatnim wydaniu Małego Modelarza /osobiście nie mam nic do autora, jednak nie podobają mi się "kwiatki na wierzbie" w postaci imitacji odprysków farby na krawędziach blach/.

1. RAVEN6 2015-08-21 18:47:01

A powitać Szanownego Wydawcę. Fajnie, że wkroczył Pan także na to forum i że pragnie Pan nawiązać kontakt z potencjalnymi odbiorcami Pana modeli. Jeżeli o mnie chodzi, to już tu "reklamowałem" Pana wydawnictwo (post w Zapowiedziach i nowościach wydawniczych - tytuł: "Nowe wydawnictwo na rynku i wysyp ciekawych Bf-109E"). Ja już 2 modele Bf-109E z ProArte zakupiłem i jestem zadowolony. Mi akurat grafika odpowiada (efekty ubrudzeń i innych śladów eksploatacyjnych lubię robić sam), karton wydaje się być OK, druk też, a cena jest bardzo przyjemna (to samo co z MPModel a taniej:)). Podoba mi się także pomysł wydawania tego samego modelu w tysiącu różnych malowań, tak że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie (obecnie przymierzam się do czarnego Spita, Spita tropikalnego oraz Bf-109 szwajcarskiego). Co do uwag to może zwróciłby Pan uwagę Panu Pacyńskiemu na potrzebę większej ilości rysunków montażowych, bo mimo, że autor ten robi na prawdę fajne wycinanki, to jednak jego instrukcje zmuszają do częstego posiłkowania się zdjęciami oryginału w internecie. Ponadto prosiłbym o laserowo wycinane wręgi, bo wprawdzie do Bf-109E i Spita pewnie będą pasowały te z Answera, to już przy P-24 (na którego czekam) będzie kłopot. Oczekuję też na Bf-110 w jakimś sensownym opracowaniu (czyli mniej szczegółów niż w wydawnictwie ze Stegny, a lepsze dopracowanie i pasowalność niż w Mały Modelarzu) oraz na zapowiadanego przez Pana Fiata G.55. Życzę sukcesów na rynku.

1. DarkDevil80 2015-08-21 23:25:43

RAVEN6
     Oczekuję też na Bf-110 w jakimś sensownym opracowaniu (czyli mniej szczegółów niż w wydawnictwie ze Stegny, a lepsze dopracowanie i pasowalność niż w Mały Modelarzu) oraz na zapowiadanego przez Pana Fiata G.55. Życzę sukcesów na rynku.

Fiat powinien być niebawem :-) Wiem z samego źródła. I nie wiem czy pojawi się w tym wydawnictwie w sprzedaży, ale będzie też podobno malowanie w moich klimatach :-) Bf-110... Od lat marzy mi się ten samolot w pewnym specyficznym malowaniu, ale coś mi się zdaje że ostatnio za dużo wybrzydzam ;-). Z aktualnej oferty bardzo mi się podoba rumuńska sto dziewiątka. Wydawnictwo od początku idzie ku dobremu. I dobrze. Mam jeszcze pytanie, czy będziecie wydawać jedynie samoloty, czy ukarze się również na Waszych łamach coś dla miłośników pojazdów i okrętów?

1. szaman 2015-08-22 12:13:37

Bardzo podoba mi się podejście "pro Arte" do użytkowników czyli zakręconycjh sklejaczy kartonu. Bardzo ładnie ,że piszecie o planach, na jakim kartonie będą wydawane modele (to ważne),dwie skale- też fajna sprawa,  kto będzie projektował itp.(Projekty Pana Pacyńskiego już stawiają modele na wyższej półce).To istotne dla nas informacje.Ważne też ,że jesteście otwarci na sugestie modelarzy.Takie właśnie powinno być podejście wydawcy czyli szacunek i analiza zapotrzebowania.. Ceny modeli też są przystępne,(20 kilka, to nie 100!), więc nic nie pozostaje nic jak życzyć powodzenia, ciągłego kontaktu i konsultacji z modelarzami .To dla nas to robicie .  Wszystko będzie OK! Takie podejście gwarantuje Wam sukces na rynku.

1. proArte 2015-08-23 12:27:29

Tak Fiaty G.55 i pochodne są przygotowywane przez Marka dla nas
    podobno są na ukończeniu pierwsze dwa malowania serii.1 potem będzie jedno malowanie serii 0
    a potem wersja torpedowa, i wersje powojenne A i B a także G.59 z silnikiem RR - ale to już przyszły rok :)

Malowania rzeczywiście piękne. Jak tylko Marek je prześle i dostanę obrazki natychmiast pokażemy w zapowiedzi. Na razie w tym tygodniu Bf.109 E-3 ARR a w przyszłym 3 pierwsze Spitfire po drobnych korektach (pod wpływem opinii :)). W kolejce do druku czekają P.24 B i E i następne Spity :)
    a także jeszcze 2 Bf 109 E bułgarski i niemiecki.

Na przyszły rok jeśli nic nam nie pokrzyżuje planów planujemy 24-26 numerów w 1/33 i 12 w 1/50 w tym co najmniej połowa to nowe malowania oraz kilka sztuk w 1/48. W 1/33 trzy nowe samoloty w kilku wersjach i kilkunastu malowaniach, reszta P.24 (A, C, F, G i prototyp II biało czerwony) i G.55/59 a także 3-4 spity i może 2 Bf 109 E  ale już raczej ostatnie :)

1. RAVEN6 2015-08-23 16:30:15

Fiat G.55 to dla mnie "must have". Tylko czy będą do niego laserki?

1. Jacek-KP 2015-08-24 19:09:53

Cieszę się, że Wydawca jest z nami na Forum i można porozmawiać o planach wydawniczych. Będąc pasjonatem samolotów, choć sklejam mało z braku czasu, chętnie zakupiłbym modele w nowych malowaniach.
    Życzę sukcesów i pozdrawiam

1. proArte 2015-08-25 14:58:38

Z dniem dzisiejszym uruchomiliśmy sprzedaż

MK-014 z Bf-109E-3 'ARR'

a także sprzedaż promocyjną (15% rabat) 4 numerów które są w tej chwili na ukończeniu druku:

MK-005 - SPITFIRE Mk.Vc 'Qqwca' (kukułka)
    MK-007 - SPITFIRE Mk.Vb 'MESSERSPIT'
    MK-011 - SPITFIRE Mk.V hydro - 1 prototyp
    MK-015 - SPITFIRE Mk.Vb 'black'

promocja trwa do 10.09.2015 - od tego dnia będzie realizowana wysyłka modeli.

--

1. primo 2015-08-25 19:05:52

Oko się raduje. Do tej pory nie było wydawcy, który zechciał wydać tyle modeli w tak unikalnych malowaniach.
    Jeżeli o mnie chodzi już mam upatrzone kilka pozycji. Z tym, że poczekam do 10 września, bo może ukaże się jeszcze coś interesującego :-). 
    Powiedzcie jeszcze proszę czy planujecie wejść w samoloty odrzutowe?

1. proArte 2015-08-25 19:09:35

Oczywiście że tak
    ale najpierw musimy przećwiczyć pewną technikę druku która mam nadzieję spowoduję iż modele odrzutowe zyskają nowej jakości :). Plany mamy na przyszły rok.

1. primo 2015-08-27 17:33:49

Witam, piszę z ważną wiadomością. Zauważyłem błąd w projektowaniu, który wkradł się panu Markowi i teraz jest pewnie nieświadomie powielany. Otóż oddzielne powierzchnie sterowe na ogonach w Spitfire'ach są zaprojektowane jako dwa razy lewe, nie ma prawych (dobrze to widać na posterach w malowaniu z 303. dyonu "Qqwca"). Nie wiem jak się sprawy mają z lotkami w skrzydłach i oddzielnych powierzchniach sterowych w Bf-109, bo ich nie widać na przykładowych stronach...

Zdaje się, że potrzebne będę erraty.

1. proArte 2015-08-27 17:57:16

Szanowny Panie Wojtku93 - jest Pan WIELKI - znalazł Pan błąd którego nikt nie widział - i niestety jest on we wszystkich spitfireach :( - Ale szczęście nas nie opuszcza - tzn druk z powodu poprawek został ustalony na sobotę :))  i jeszcze się nie odbył.
    W ramach podziękowań mam dla Pana prezent: proszę o podanie adresu a my ze swojej strony wyślemy 3 dowolne modele MK wybrane przez Pana.

1. primo 2015-08-27 20:13:32

Czyli nie trzeba będzie płakać nad rozlanym mlekiem, bo się je kulturalnie wypije :-). Wysłałem wiadomość na PW.

POZdro.

1. RAVEN6 2015-08-28 10:37:23

Super, że Wojtek93 to zauważył, a Pan podjął niezwłoczne działania naprawcze (ja już zamówiłem 2 egzemplarze Spita czarnego, a Spita-tropa nie zamówiłem tylko dlatego, że opcja włożenia do koszyka jest nieaktywna na stronie sklepu. Za to zamówiłem kilka Bf-109:) Aha - ponawiam tez pytanie o "laserki"? Mam nadzieję, że będą. Co do zgłaszanego błędu w Bf-109 ze zbyt małą (niecały 1 mm) częścią nr 30 - też potwierdzam, ale to drobiazg. Jęli chce pan Wydawca zobaczyć Bf-109 rozłożonego na czynniki pierwsze to zapraszam do mojej relacji i galerii:
    http://www.kartonowki.pl/index.php?mA=theMenu&wM=3&forA=theArticle&forI=2661
    http://www.kartonowki.pl/index.php?mA=theMenu&wM=4&modA=theModel&modI=4315
    Ogólnie opracowanie jest bardzo dobre z małymi uchybieniami.

1. proArte 2015-08-28 14:13:10

Laserki mamy zrobione cyfrowo czekamy na wycięcie - myślę że tak 2 tygodnie i będą w sprzedaży.
    część 30 poprawimy w nowych opracowaniach Bf-109 E które czekają na druk. Dzieki za informację :).. nr 10 jest w zapowiedziach będzie dostepny około 30 września po zrobieniu wszystkich poprawek.

1. Wojok 2015-08-29 22:41:55

Hejka,dla informacji Kilminstera ( pytanie rzucone na Konradusie ) oświadczam,że nie mam na składzie czy też sklejonych ani jednego Spita ani Meśka w jakichkolwiek wersjach i malowaniach.I nie przewiduję zmiany tej sytuacji :-) 

Rezultaty 0 - 20 z 141 pozycji
Udostępnij temat: