VOC "Duyfken" 1606 - Wydawnictwo "Seahorse" 1/2019

1. Seahorse 2019-11-27 08:31:41

Witajcie!
    Mam wielką przyjemność poinformować, że powstało nowe wydawnictwo i wydało swój pierwszy model: Wydawnictwo "Seahorse" i nr 1/2019 VOC "Duyfken" 1606.
    Dla części z Was nie będzie zaskoczeniem, że wydawcą jest Seahorse, autor modeli żaglowców publikowanych przez ostatnie lata we współpracy z Wydawnictwami WAK i Modelarstwem Okrętowym. Nie będzie również zaskoczeniem, że tematem przewodnim wydawnictwa będą żaglowce z okresu XV-XVIII wieku.  Efektem kilkunastu lat doświadczenia w projektowaniu i klejeniu starych okrętów jest chęć dostarczenia  modelarzom nie tylko "znanych i lubianych" żaglowców, popularnych na całym świecie "Victory'ch" i "Santa Marii", ale również konstrukcji mniej powszechnych, czasami mniejszych, ale urokliwych i nietypowych, które też mogą być ozdobą kolekcji. Mniejsze jednostki, to mniej "sznurków", których wielu modelarzy się boi:-) a tym samym zachęta do spróbowania swoich sił w szkutnictwie.

Ale przejdźmy do konkretów.
    Strona i sklep internetowy wydawnictwa są gotowe w 99%, ale jak to bywa w świecie cyfrowym, ten 1 brakujący procent ma znaczenie. Dlatego pod adresem http://www.seahorse.pl jeszcze niczego nie obejrzycie (jedynie zgłoszenie do newsletera). Ale można się już czegoś dowiedzieć na stronie firmowej na FB. Zachęcam do pytań, sugestii, propozycji tak na FB jak i mailowo: kontakt@seahorse.pl.

[Obrazek: duyfken-01.jpg]

O modelu:

Skala 1:100
    Autor opracowania: T. Weremko
    Poziom trudności: 4/5

Model zawiera:
    - historię okrętu i życiorys Willema Janszoon'a
    - 8 stron A4 z częściami do wycięcia
    - 25 rysunków montażowych

Wymiary modelu po sklejeniu:
    długość: 31 cm
    wysokość: 25 cm

Druk oczywiście offsetowy.
    [Obrazek: duy-str-1.jpg][Obrazek: duy-str-2.jpg][Obrazek: duy-str-3.jpg][Obrazek: duy-str-4.jpg][Obrazek: duy-str-5.jpg]
    [Obrazek: duy-str-6.jpg][Obrazek: duy-str-7.jpg][Obrazek: duy-str-8.jpg][Obrazek: lew-g-owa.jpg][Obrazek: bloczki-duyfken.jpg]

Do modelu dostępne są elementy wycinane laserem, zestaw bloczków wycinany laserem z preszpanu, wydrukowane w 3D rzeźby (lew na galionie i ozdobne głowy na poręczach)

I dwa nietypowe rozwiązania. Pierwsze to cena modelu - ta wynosi 29 zł. Drugie - to "ekologiczna" okładka wydrukowana na zwykłym papierze, bez kredy czy "złoceń". 

Ponieważ sklep i strona jeszcze przez jakiś czas nie będą dostępne, a modele czekają bezczynnie kartonach, istnieje możliwość (a Święta tuż tuż)  zakupu poprzez zamówienie mailowe (sklep@seahorse.pl). Skromna całość oferty do pobrania w formie PDF z: oferta .

A dla tych, którzy lubią portale aukcyjne, "goły" model bez dodatków jest również dostępny.

Pozostaje mi życzyć Wam przyjemności modelarskich ( a sobie ostatecznego uruchomienia sklepu, bym nie musiał po nocy tworzyć ofert w pdf:-)

Pozdrawiam
    Tomek

1. primo 2019-11-27 17:40:29

No to szczerze gratuluję! Super słyszeć taką informację. Mam też nadzieję, że Twoją drugą miłością będą kiedyś samoloty hahaha ;-)))

Mam też wielką przyjemność poinformować, że seria została dodana KLIK.

1. Seahorse 2019-11-27 18:14:23

Dziękuję.

Na samolotach się nie znam. Zresztą nikt mi nie powie, że to normalne, żeby kupa żelastwa unosiła się w powietrzu

Pozdrawiam

Tomek

1. AndDi 2019-11-27 19:45:52

Moje szczere gratulacje. Super, że założyłeś to wydawnictwo i na dodatek o tak świetnym kierunku.

Przyda się konkurencja dla innych oraz świeży napływ modeli, bo istniejące wydawnictwa mają jakiś marazm.

Brawo Ty

1. Zbyszek001 2019-11-28 08:14:00

Życzę szczerze powodzenia. Po pierwsze w biznesie. Po prostu niech zapał, doświadczenie, umiejętności, przełożą się na wynik finansowy. I choć nie buduję żaglowców, ten pierwszy numer zakupie z radością.

Po drugie, w trudnej i niszowej branży musisz wykazać się naprawdę czymś co przyciągnie klientów. Masz trudną konkurencje. Ale  masz naprawdę możliwość się przebić. Bywaj na konkursach modelarskich promuj tam swój sklep. Funduj nagrody, tak, aby po jakimś czasie być bardzo rozpoznawalnym. 

Jednak nade wszystko świetna jakość modeli i sklejalność.

Pomyśl. Czy czasem nie projektować prostych modeli dla początkujących , dzieciaki w wieku około nastu lat chętni by popełnili swój żaglowiec. Nie zbudują twoich modeli bo mogą być zbyt trudne.

Propozycja. Kiedyś w wydawnictwa Szchipiardu znaleźć można było porady.

Jak zbudować np. lawetę działa z kartonu. Takie porady to bezcenny skarb dla mało doświadczonego modelarza. Spróbuj zamieszczać w swoich wydawnictwach podobne porady. Ułatwiaj budowę, Masz ogromne doświadczenie, Ty umiesz wszystko, ale Twoi klienci nie zawsze , ułatwiaj im. 

Trzymam kciuki. Gratulacje wiem, że przymierzałeś się do tej decyzji nie tydzień czy miesiąc. Szacunek.

1. Jacek-KP 2019-11-28 21:31:26

Gratuluję raz jeszcze powołania do życia własnego wydawnictwa! To spore wyzwanie, ale wierzę, że Ci się uda. Robisz piękne modele, więc naśladowców powinno być wielu. Wydawnictwo, to spore wyzwanie (wiem coś o tym :-). Życzę Ci sukcesów na tym trudnym rynku, nowych pomysłów i ostrych nożyczek.

1. Seahorse 2019-12-15 12:58:59

Witam,

z zadowoleniem informuję, że sklep www.seahorse.pl juz działa!

Pozdrawiam

Tomek

1. Zygfryd 2019-12-19 22:14:45

Gratulacje Seahorse. Nie moja bajka takie żaglowce ale doceniam trud pracy. 29zl za offset! Cena niespotykana, a jednak można! Mam pytanie, w jakim nakładzie powstał model? Z ciekawości pytam :)

1. AndDi 2019-12-22 18:40:50

Tomku, a czy swoje poprzednie projekty też będziesz wydawał w tym wydawnictwie, czy Ci nie wolno?

Bardzo mi się podobają beczki, pewnie się na nie skuszę, jak będę dalej kleił, bo już mi się nie chce ich toczyć z drewna

1. Seahorse 2019-12-23 10:16:40

Byłem na forum publikując Leudo, ale nie zajrzałem do tego wątku, bo nie spodziewałem się takiego odzewu.

Zbyszku - 1) jak najbardziej rozważam proste modele, tylko że nie umiem ich projektować:-))) Zawsze mi brakuje detali, szczegółów, grubości burt itp. Ale będę sie uczył.

2) poradników takich jak Shipyard nie będę "powielał", myślę o filmach instruktażowych na YT - muszę tylko córkę namówić na filmowanie i edycję

Zygfrydzie - umówmy się, że 29 zł to cena inauguracyjno-promocyjna:-)))) Myślę, że przy następnych modelach (Sao Gabriel w styczniu-lutym), cena będzie wyższa i jakiś rabat na zakup kompletu-zestawu. Nakład był najmniejszy rozsądny dla offsetu, czyli 500 szt., tak jak jest w stopce napisane (to nie tajemnica, to obowiązek w przypadku przyznawania numeru ISSN)

AndDi - poprzednich projektów nie będę wznawiał, gdyż po pierwsze prawa autorskie są sprzedane, a po drugie modele są dostępne w WAK-u. Pewnie za jakiś czas pojawią się te wak-owskie u mnie jako autorskie.

Pozdrawiam

Tomek

1. aragorn001 2020-01-22 16:38:20

Gratulacje, teraz dopiero zobaczyłem te informacje. Brawo! Życzę powodzenia. Planujesz może jeszcze gotowe żagle? 

No i czekamy na kolejne modele :)

--Adam

Rezultaty 0 - 11 z 11 pozycji
Udostępnij temat: