YG Models.

1. Zbyszek001 2019-12-09 09:24:34

Mam pytanie jeśli ktoś z was kleił cokolwiek z wydawnictwa YG Model bardzo proszę o informację. Jakość wydania rodzaj kartonu, szczegółowość. Opracowanie modelu itp. Wszystko co może pomóc w dokonaniu wyboru, mam zamiar zbudować model z tego wydawnictwa Ale są tez z innych 

Z góry dziękuję.

1. Popeczek25 2019-12-09 14:16:01

Hej . 

jeszcze nie kleiłem , ale niedawno zakupiłem Ił 4 oraz ŁaGG - 3 . Mogę powiedzieć tak , w ŁaGG 3 karton malina , wydany bardzo gustownie , ładna instrukcja przejrzysta , super kolory . Na tym Forum Kmicic popełnił ten model z bardzo dobrym skutkiem . Natomiast Ił 4 - porażka ! myślę , że mój papier toaletowy w kiblu jest lepszej jakości niż budulec, na którym go wydrukowano. Kolory wzięte chyba z Gier Telewizyjnych , tych sprzed 20 lat. Jaskrawość zieleni aż bije po oczach. Rozmieszczenie części to kolejna masakra , wycinanie noźyczkami nawet nie wchodzi w grę , za gęsto usiane , upchane, jak dobra kasza skwarkami . Moźe choć instrukcja okaże się ok , choć jest po rosyjsku i tylko po rosyjsku ( w opisie w sklepie mówiono, że jest też po polsku) . Jednym słowem myślę , że budowa ŁaGG 3 to czysta przyjemność , a z Iłem 4 trzeba będzie walczyć , ostro walczyć. Co do sklejalności , niestety nie pomogę , gdyż sam dopiero planuję spróbować tej irmy. 

1. Jacek-KP 2019-12-09 23:17:56

Cześć. Mam kilka modeli samolotów od Jurija, ale jeszcze nie sklejonych. Papier i wydruk elegancki. Szczegółowość - to zależy od modelu, są łatwe i trudne. opisów nie ma, ale są za to dokładne rysunki montażowe.

Przykładowo: modele McDonnell F3H DEMIN YG-8 oraz Northrop/McDonnell YF-23 bardzo drobne części i wydają się dość trudny. Samolot odrzutowy PI-1 bardzo łatwy. Odrzutowiec Bell X-1b-YG-6 bardzo dużo drobnych części i nawet się zastanawiam, czy go nie odsprzedać. Można napisać po rosyjsku do wydawcy na FB, to Ci odpowie, jaki model, by Tobie odpowiadał.

1. Zbyszek001 2019-12-10 08:15:08

Zabieram się powoli za IS 3 jest kilak wydawnictw, a mi chodzi o dobre jakościowo wydanie 10 zł w te czy w druga stronę nie gra roli. Nie kupie laserów, zatem odpada koszt dodatkowy i to nawet bardzo spory. Bo często jest tak, że model kosztuje 50 złoty. A laserowe wręgi 30 do tego gąski kolejne 40 i mamy już grubo. Jak ktoś tak buduje, dokupi śruby budowa ogniwa tym bardziej, że były 3 wersje gąsienic. nity musi być klej kilka ostrzy i mamy grubo 150 zyli. Choć w czołgach serii IS i działach ISU  ogniwo jego budowa  bardzo skomplikowana. Ale się zobaczy mam może już trochę doświadczenia i idąc droga kolegi QN z innych for można spróbować samemu coś popełnić.

Zatem dla mnie ważna jakość wydania modeli IS 3 ZSRR. Pisza w opisie, ze to okres 1956 roku. Czyli w tym czasie co Polska zakupiła dwa egzemplarze na testy dla naszej armii.

Rezultaty 0 - 4 z 4 pozycji
Udostępnij temat: