Wydawnictwo ModelCard

1. frozenKAI 2021-05-10 10:05:07

Czy ma ktoś jakieś info na temat wydawnictwa MOdelCard? Mozna to jeszcze gdzies dostać? Pytam bo wiem ze wydali A-4 Skyhawk we wczesniejszej wersji bez "garba" i bardzo chciałbym go mieć w kolekcji...

1. Popeczek25 2021-05-13 11:56:55

A ModelCard to nie jest prekursor Modelika? 

1. frozenKAI 2021-05-14 11:52:36

no właśnie nie wiem. pytanie czy to w ogóle jest jeszcze dostępne????

1. Popeczek25 2021-05-14 19:38:09

Powiem Ci, że od bardzo dawna nie widziałem nigdzie nowych wydań ModelCard. Dostępne są owszem , ale w necie ,z tzw. drugiej ręki  i raczej żadnych nowych wydań. A moje skojarzenie odnośnie Modelika było dlatego, że wiele modeli powtarza się w Modeliku , dokładnie te same, które wcześniej były w ModelCard , tylko grafika poprawiona , siatka części dokładnie taka sama . Myślę, ze wydawnictwo Modelik to nic innego jak kontynuacja ModelCard. Ale dla pewności trzeba by pytać starszych modelarzy, którzy dłużej w tym hobby siedzą .   

1. Zbyszek001 2021-05-15 07:38:45

ModelCard założyło dwuch dżentelmenów. Drogi im się rozjechały. Ponieważ byli współwłaścicielami wydawnictwo się rozpadło. Modelik to wydawnictwo założone przez jednego z panów. Odziedziczył tak samo jak drugi pełne prawa do dziedzictwa ModelCard. Napisz do Modelika może mają archiwalne numery. A może będzie wznowienie. 

1. frozenKAI 2021-05-17 06:55:59

No i Modelik mi odpisał :) na moje pytanie czy znajdzie sie jakiś archiwalny egzemplarz albo chociaż wersja elektroniczna wydawca odpowiedział ze nawet nie pamięta ze coś takiego opracował :)

No i co teraz jak mam bardzo wielką ochotę na ten model???

1. Wojok 2021-05-17 14:33:10

No, rozumiem, że nie pamięta, ale chyba mają te pliki gdzieś zapisane ? Nie ma możliwości, albo chęci gdzieś tego odszukać ?

A nie krąży gdzieś w internecie jakaś dobra kopia ? Można by się dogadać z właścicielem praw i skleić to na legalu.

Rozumiem, że dawałeś ogłoszenia z chęcią kupna na forach ?

1. frozenKAI 2021-05-17 17:17:11

Raczej chyba nie chce :) szukać to nie szukałem oprócz allegro olx czy grupach sprzedażowych. Na forach nie bo w sumie tylko tu jestem. No skan pewnie by się znalazł tylko czy jak zapytam czy mogę wobec tego że skanu skorzystać to nie będzie przypal? ;) 

1. Manio89 2021-05-17 17:58:36

Ten A-4 skyhawk grafiką  już nie kusi zrobie jutro fotki.

1. Wojok 2021-05-17 20:33:35

No skan pewnie by się znalazł tylko czy jak zapytam czy mogę wobec tego że skanu skorzystać to nie będzie przypal? ;) 

frozenKAI

A dlaczego ? Kto Ci za pytanie złe słowo powie ? Przypał by mógł być, gdybyś po prostu oficjalnie kleił pirata. A to, że takowy krąży po sieci, to przecież nie Twoja wina.

A co do pytania na fgorum, to trzeba było rzucić takie w ogłoszenia. No widzisz, wygląda na to, że Manio89 go ma. Może Ci sprzeda. Trzeba było też się zarejestrować na Konradusie i tam zapytać. Nie wierzę, żeby nikt więcej go nie miał. Jak Ci bardzo zależy, to próbuj. Powodzenia.

1. Manio89 2021-05-18 12:42:08

Tak wygląda ten model.

1. frozenKAI 2021-05-18 13:48:30

Dzięki :) no ja sie niczego nie spodziewałem :) Bardziej chodzi o to ze jest jedyne znane mi opracowanie wcześniejszej wersji A4 bez "garba" i na niej mi zależy własnie, Z Wydawcą temat sie urwał... wiec powstaje pytanie czy masz go na handel i ile zawołasz.

Edit.

Przypadkiem wygrzebałem info ze Hozmi wypuścił swojego Skyhawka w dwóch wersjach, sugerowałęm sie ze nie ma bo widziałem sklejone tylko te z garbem...

1. Wojok 2021-05-18 17:21:27

W temacie modeli Hozmiego gadaj z szamanem. On ma wszystkie Jego modele

Rezultaty 0 - 13 z 13 pozycji
Udostępnij temat: