Bryg Olimp (Бриг Олимп)

Bryg Olimp (Бриг Олимп)
 • Okręty, statki, żaglowce
Model tygodnia 2018/15

Bryg wykonany w standardzie, oprócz jufersów i bloczków – te sobie kupiłem gotowe, bo nie jestem masochistą:) Tylko ten standard jest w tym wydaniu trochę inny niż wszystkie, gdyż z założenia wydawcy/autora trzeba niektóre elementy pomalować samemu (lasery – rusztowanie łodzi, kotwice, gniazda itp). Zakupiłem go gdyż bardzo mi się podobała kolorystyka i kształt tego okrętu. Co do kolorystyki to retuszowanie przy bieli i czerni - masakra, trzeba potwornie uważać. Co do wydania, to jest super dokładne (minimalne wpadeczki), a po za tym chyba najlepsza instrukcja obrazkowa z jaką dotychczas miałem do czynienia – rewelacja. Wydawnictwo ShipWorks, skala 1/100. A, i wysłałem Olimpa na Ocean Arktyczny i nie wiem dlaczego dotychczas nie wrócił.

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:
Przygotowanie pod lód Robienie lodu Lód gotowy Kolor nici użytych do takielunku przy dziennym swietle na białym tle

Komentarze

 1. aragorn0012018-04-10 15:06:08

  Witaj Andrzeju, pogratulowałem modelu już przez telefon, tutaj dodam, że model jest bajeczny, zarówno sam bryg jak i wykonanie. Sam bryg piękny, sylwetka wspaniała, kolorystyka super, bardzo mi się podoba. A teraz o wykonaniu, kadłub, detale i takielunek rewelacja. Masz talent i jesteś wytrwały, a efekt jest widoczny. Do tego dodam, że galeria jest fantastyczna. A jeszcze jedno dodatek z krą bardzo ciekawy i świetnie wygląda. Gratuluję i klikam MT! Brawo!

 1. AndDi2018-04-10 11:36:24

  Data, co Ty palisz? Bo piszesz, że nie pijesz trunków :)) Albo, co mewa pali lub pije, bo pomyliła adresy, gdyż to nie ja jestem specjalistą od łodzi podwodnych :)) Do kogoś takiego powinna polecieć. Ale trzeba przyznać, że fantazji Ci nie brakuje :) ---------------- Ponieważ jak słusznie zauważył KalafiorWWA, nici wyglądają na zdjęciach przy sztucznym świetle na bardzo jasne, to dzisiaj zrobiłem ich fotkę przy naturalnym świetle, na białym tle i wrzuciłem do zdjęć warsztatowych.

 1. Petrov2018-04-10 10:35:36

  Rewelacyjny model! Co tu dużo więcej mówić...

 1. Zbyszek0012018-04-10 07:20:13

  MT Kandydat do MR. 3 Maksy. I przestaje kleić modele. I tyle w temacie.

 1. Data2018-04-09 21:26:44

  A to przypadek, właśnie miałem coś napisać, bo ... ale po kolei. W sobotę usłyszałem na zewnątrz krzyk mew. Zdziwiłem się trochę, bo co robią mewy w Warszawie. Żeby jeszcze tupały, tobym rozumiał, ale że piję jedynie colę, herbatę i soki owocowe to ewidentnie nie był to tupot ale krzyk. Nagle dwie z nich usiadły na poręczy. Jedna z nich trzymała w dziobie jakiś karteluszek. Wziąłem go i przeczytałem co następuje "Uprzejmie proszę o przekazanie Andiemu Di, że teraz zbudować ma jako projekt własny na podstawie materiałów źródłowych Nautiliusa". Podpisano "Kapitan Nemo". Zaraz, kim jest Kapitan Nemo i dlaczego ja niby mam coś przekazać ? Bo coś tam piszesz, więc tobie uwierzy, powiedziała /sic !/ na odchodnym albo na odlotnym jedna z nich i tyle je widziałem. No to przekazuję :)

 1. AndDi2018-04-09 19:20:33

  Jacek-KP - jasne, że styrodur :) --------------- tulipan740i - bez przesady z tym MR, a przy okazji to ja oddałem swój cały głos klubowy na Twojego Leoparda - jest świetny. W beczkach niestety już jest tylko grog. -------------- KalafiorWWA - liny są beżowe, niewiele jaśniejsze od tła i nawet się bałem, że się z nim zleją, ale ponieważ to syntetyki, to myślę, że dobrze odbiły sztuczne światło i dlatego są jaśniejsze. W sumie bardzo dobrze, bo przynajmniej je widać. --------------Piterkowiec i Wings - dzięki. --------------- Wojtek93 - relacji nie było, bo zdjęć mi się nie chciało robić, taki ze mnie leń, a po za tym to to samo co w Cleopatrze i Santa Marii, po co się powtarzać. -------------------- Może jeszcze dodam, że te maszty i reje (najwyższe) są strasznie cienkie, chyba z 3 razy mi się złamały, a lanca od galionu nie zliczę ile razy. Model godny polecenia dla osób które chcą się nauczyć takielunku, tak jak napisałem świetna instrukcja. Model skończyłem jakieś 3 tygodnie temu, tylko musiałem czekać, aż lód się zrobi, a robił się powoli, bo było za zimno :)

 1. primo2018-04-09 19:13:47

  Coś pię-kne-go :-). Ja się pytam czemu nie widziałem relacji? Klikam MT :-)))).

 1. Maciejesław2018-04-09 18:44:20

  Piękności, jak zwykle, nie ma się co rozpisywać. Ja mam za to pytanie techniczne. Czy liny, które jak mniemam były jeszcze na tym żaglowcu konopne, naturalne, nie powinny być jednak znacznie ciemniejsze? Może przy następnym modelu spróbować tę dratwę czy plecionkę której używasz jakoś zabarwić na szpulce, jakąś herbatą czy czymś? Hmm?

 1. wings2018-04-09 18:25:51

  Niesamowita masakra. Można dostać oczopląsu od tych lineczek. Przepiękny.

 1. tulipan740i2018-04-09 18:24:18

  CUDEŃKO!!!! Zazdroszczę umiejętności, ale jeszcze bardziej wolnego czasu poświęcanego na tak wspaniałe modele i do tego w takim zawrotnym tempie. MT już jest i może znowu MR :-) Rozumiem że beczułki to z rumem na rozgrzewkę w tym arktycznym klimacie :-) Bardzo udany motyw z połamanym lodem. Oczywiście najwyższe noty X2.

 1. Piterkowiec2018-04-09 15:29:06

  And Di ale żeś bombę przywalił. Oj nie będę mógł spać w nocy. Rewelacja !!! Na zachętę dam 3 x max :)

 1. Jacek-KP2018-04-09 15:19:10

  Extra fajny żaglowiec! Przyzwyczaiłeś nas do wysokiej jakości twoich modeli i trzymasz standard. Szykuj kawę - jadę do Warszawy oglądać to cudeńko. Aha - czyżbym widział styrodur w arktycznej toni?

Rezultaty 20 - 32 z 32 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie