Diabeł Morski (Sea Devil) – pomysł z lekka własny

Diabeł Morski (Sea Devil) – pomysł z lekka własny
 • Okręty, statki, żaglowce
 • Waloryzacja
Model tygodnia 2019/4

Model powstawał 10 miesięcy. Namówił mnie na niego mój kolega z którym zaczynałem kleić. Truł mi i truł „sklej galeon, sklej galeon”. Nie podobają mi się te cukierkowe i z mnóstwem kolorów co można kupić, więc postanowiłem sobie, że zrobię to sobie sam. Założeniem było zrobienie okrętu nienowego, ale takiego przeciętnego, który wygląda jak już używany przez kilkanaście lat, a załoga nie przykładała się cały czas do jego czyszczenia i odmalowywania. Dawcą szkieletu (wręg) była „Złota Łania”, którą to powiększyłem ze skali 1/100 na 1/50. Co nieco pozmieniałem w projekcie. Każda deseczka jest oddzielnie wycięta i przyklejona. Wszystko ręcznie malowane pędzelkami, no oprócz flagi i tabliczki. Kratownice wycięte laserem, ale sam je zaprojektowałem :) Bryty w żaglach udało mi się uwypuklić, a sposób jak to zrobiłem wrzucę do techniki modelarskiej. Niestety powiesiłem już dolne żagle grotmasztu i fokmasztu (to ten w środku i ten z przodu pionowy), gdy przypomniałem sobie, że nie zabezpieczyłem modelu fiksatywą. Zrobiłem to z nimi na pokładzie i trochę się odkształciły, ale pozostałe są w porządku :) Oświetlenie jest zamontowane też w środku. Tak jak do latarń się te diody sprawdziły bardzo dobrze, tak do środka są one niestety za słabe. Widać je, ale mogły by być mocniejsze. Na końcu zamieszczam zdjęcia zrobione na zewnątrz w czasie wschodu słońca, aby pokazać jak się zmienia kolor w zależności od barwy światła. Dla porównania wielkości dodałem też pudełko zapałek, bo wcześniej zapomniałem. Zdjęć znowu strasznie dużo, ale wybaczcie - ostatecznie to 10 miesięcy pracy :))

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:
Co ja tutaj robię ? :) Co ja tutaj robię ? :) Co ja tutaj robię ? :)

Komentarze

 1. MARES2019-01-21 12:35:50

  I tak już od dłuższej chwili, wybałuszam swoje oczęta, z lekka im nie dowierzając.... Aleś Waćpan pojechał....Chyba sobie wymownie pomilczę. Chociaż nie, nie mogę. Model jest oszałamiający. Każde zdjęcie to kolejne zdumienie. Brawo TY. Pewnie wielu się ze mną nie zgodzi, ale jest coś co mi "nie leży" Myślę o figurkach załogi. Ten pająk co to do gniazda bocianiego lezie jest absolutnie świetny, ale reszta załogi wygląda trochę groteskowo przez co model, moim zdaniem sporo traci, upodabniając się trochę do zabawki. Ale to tylko moje takie tam. Nie uważam również, że oświetlenie diodowe jest za słabe. Ten ich półmrok nadaje idealnego, mrocznego klimatu. Świetnie poradziłeś sobie z niesfornymi wyblinkami. Za całokształt Brawo, Brawo, Brawo. Gwoli ścisłości MT. (Kiedy wybory MR? Mamy kandydata)

 1. NIUNIA2019-01-21 11:45:07

  Jak dla mnie szok hehehe świetnie to wszystko zrobione a załoga na statku bajka. Jestem pod wrażeniem i nie wiem co jeszcze mam napisać - lepiej zacznę zbierać zęby z podłogi heheheh. Ode mnie maxy i głos na model MT

Rezultaty 40 - 42 z 42 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie