Let L-410 Turbolet

Let L-410 Turbolet
 • Samoloty, śmigłowce, szybowce, rakiety

Skala 1:50. Model zaprojektowany przez użytkownika forum only-paper.ru o nicku Sokol. Opracowanie ma niestety sporo wad właściwych projektom amatorskim. Wątpię, czy autor sklejał surówkę. Pierwszy 'babol' to kolory, model jest generalnie biały. Zaznaczono jedynie numery i logo przewoźnika. Gondole silnikowe są dwie prawe, w całkowicie 'fantastycznym' kształcie i malowaniu. Gondole mocno więc przeprojektowałem, bo tak jak były nie dało się skleić. Źle zaznaczono miejsce na płaty. Model jest biały, więc to nie problem. Gondole podwozia głównego są sporo za duże, zasłaniają logo. Brakuje też jednego segmentu. Co ciekawe, jedna nie jest lustrzanym odbiciem drugiej;)(model jest projektowany komputerowo). Jeśli chodzi o odwzorowanie kształtu, to mamy poziom mniej więcej pewnego znanego projektanta bryzy. Czyli z daleka poznamy samolot. Kołpaki pomalowałem, były białe. Na podwozie nie starczyło mi cierpliwości, musiałbym wykonać je od zera. Pierwsza fotka to oryginał.

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:

Komentarze

 1. primo2012-12-05 19:27:33

  Niestety tak go zaprojektowano, że wygląda bardzo topornie. Gratuluję natomiast wytrwałości.

 1. Rumak2012-12-03 18:59:56

  Pracy dużo, a nie za dużo zadowolenia. Z tymi gondolami model wygląda jak o mało co wodolot, a łopaty śmigieł jak deska surfingowa. Opracowanie modelu chyba dla 10-cio latków? Jak ja mam to wycenić? Dam: 8 pkt, ale i tak nie jestem pewien swojego zdania.

 1. szaman2012-12-03 17:42:59

  Sorry, ale ja bym się za takiego dziwoląga nie brał.(też sobie znalazłeś projektanta...)Mało przypomina oryginał, a narobiłeś się nie mało.Są lepsze modele. Nie oceniam.

Rezultaty 0 - 3 z 3 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie