PzKpfw IVH

PzKpfw IVH
 • Pojazdy gąsienicowe
Wydanie: No237 PzKpfw IV Ausf.H Seria: Kartonowe ABC Wydawnictwo: GPM Skala: 1:25

Szkoda że nie wpadłem tu wcześniej, bo założył bym relację z budowy. Model starałem się maksymalnie wydetalować. Mocno go ubrudziłem, wykonałem błoto z gipsu. Tym razem do gąsienic bardziej się przyłożyłem. Obie warstwy nakleiłem na brystol a następnie w zewnętrznej powycinałem wszystkie otworki. Dzięki temu nie są aż tak płaskie. Wszystko pootwierane gdyż do czwórki dojdzie niemiecka suwnica bramowa. Wnętrze wykonałem prosto z wycinanki bez własnej ingerencji. Z baboli to w niektórych miejscach białe krawędzie elementów, delikatnie wygiął mi się kadłub, źle wykonane koło napinające. Największym problemem był dla mnie hamulec wylotowy, kilka razy mi się rozdarł i mocowania ekranów kumulacyjnych. Kilka elementów dorobiłem bo albo ich nie było, albo zostały źle zaprojektowane.

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:
Panzer iv Panzer iv Panzer iv Panzer iv Panzer iv Panzer iv Panzer iv Panzer iv

Komentarze

 1. chudy2013-02-17 10:28:45

  piękny fajne waloryzowany budzenie super ,ekran fajnie powyginany może ciut za mocno ,jednak to gruba blacha .dla mnie bomba

 1. IIQBAII2013-01-28 16:07:17

  Cały kadłub jest przekrzywiony dlatego tak wygląda. Na kołach jest błoto + brak ostrości i pewnie dlatego tak odbiegają od rzeczywistości. Na śrubki i resztę małych elemencików przyjdzie czas w kolejnym projekcie.

 1. beata2013-01-28 13:56:23

  Fajny,nie powiem.Widać wklęśnięty kadłub,sturmovik zleciał mu na dach?Mnie osobiście brakuje wszelakich śrubek i nitów i te koła nośne coś mi nie pasują.Gąsienice dużo lepsze,a ekrany naprawdę ekstra.

 1. IIQBAII2013-01-28 10:18:57

  Gąsienicę wycinałem samemu (straszna robota). Koła jezdne są w miarę prosto, na bandażach jest błoto. Dałem trochę zbyt dużo brązowego ale w kolejnym modelu będzie poprawka. Teraz sesja a po niej Panterka.

 1. Wojok2013-01-27 23:10:23

  Hmm,no fajne te Twoje czołgi.Aczkolwiek ten wcześniejszy bardziej mi się podoba-mimo,że ma słabsze gąsienice.Fajnie zrobione,dużo detali i nieźle sfatygowane.Aż się proszą o fotki w plenerze :-) Co do relacji,to nic straconego,ładuj się z następnym modelem.Miłośników czołgów Ci u nas dostatek,ale i następnego przyjmiemy :-)

 1. primo2013-01-27 17:08:03

  Naprawdę świetny model czołgu. To co wspomniałeś o układzie jezdnym to racja, ale gorzej mają się moim zdaniem kółka jezdne, każde "patrzy w swoją stronę" i jakieś takie dziwne bandaże są na nich...

 1. jagdtiger22013-01-27 16:47:05

  No całkiem ładnie podobają mi się te pogięte ekrany przeciw kumulacyjne, a gąsienice wyglądają jak wycinane laserowo.Szkoda że tak mało fotek.

Rezultaty 0 - 7 z 7 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie