Mig 29UB

Mig 29UB
 • Samoloty, śmigłowce, szybowce, rakiety
Wydanie: No091 Mikojan MiG-29 UB Seria: Kartonowe ABC Wydawnictwo: GPM Skala: 1:33

witam Szanowną Społeczność. Dla odmiany skleiłem miga . Od razu przyznaję się bez zbędnych wstępów, że nie jest to model, z którego jestem zadowolony. Popełniłem mianowicie karygodny błąd na wstępie. Po tym jak narzekałem na zbyt wiotki papier w Migu 21 potraktowałem niniejszą kartonówkę podwójną warstwą lakieru na wstępie co spowodowało, że papier stał się gruby, twardy i co za tym idzie totalnie nie nadający się do formowania. Widać to wszystko na zdjęciach (zwłaszcza na przodzie, gdzie karton trzeba formować w trzech płaszczyznach jednocześnie zachowując płynne kształty). Co do samego wydania nie mam uwag krytycznych w temacie spasowania części, natomiast (co jak myślę jest kwestią gustu każdej/każdego z nas) bardzo nie podoba mi się efekt postarzenia i cieniowania nałożony z definicji przez projektanta - moim zdaniem wygląda na przejaskrawiony i co za tym idzie dziwaczny. Fajnym moim zdaniem pomysłem jest to, że niektóre blachy poszycia w różnych miejscach są naklejane osobno na gotowe już powierzchnie co dodaje plastyczności (widać to w części ogonowej i na skrzydłach). Model klejony w 99% w standardzie. Z mojej własnej inwencji są fotele pilotów, drążki sterowe i całkowicie przemalowane dysze wylotowe. Teraz, żeby nie popaść w monotonię wezmę na warsztat jak mi się wydaje jakiegoś miga. Całusy - Wujek.

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:

Komentarze

 1. peter2014-03-07 13:21:07

  Bardzo ładny Model czysto I dokładnie sklejony.

 1. negrolakes2014-03-04 21:36:50

  Wiadomo jak się uprze to w każdym modelu znajdzie się jakieś ale. Ale z przymrużonym okiem mogę powiedzieć że model wyszedł przyzwoicie i też się tak prezentuje. W końcu to MiGacz:)

 1. Jerry K2014-03-03 22:01:31

  Szaman wychwycił malutkie "nie teges", ale nie zmienia to faktu że MIGacz pierwsza klasa. Dzieło MIGofana, więc nie mogło być inaczej. PS. Fajne te elementy uplastyczniające

 1. beata2014-03-03 13:46:13

  I proszę jakie dzieła Wujek zaczął Nam serwować.

 1. anber2014-02-26 22:57:16

  Odnoszę wrażenie,że już go gdzieś widziałem. Według mnie ta wersja chyba najfajniej się prezentuje. Miałeś super pomysł z tym uplastycznieniem. Mój był na papierze kredowym i choć bym chciał to zrobić to nie za bardzo bym wiedział jak. Nie wiem czy nie zauważyłeś ale w tym wydaniu brakuje siłowników klap zamykających podwozie. Element dość widoczny. Twoje dysze bardziej są podobne do rzeczywistych, bo pamiętam, że miałem problem z ich wykonaniem (mało czytelny rys.)i u mnie to była totalna improwizacja. Model prezentuje się świetnie i myślę, że będzie ozdobą Twojej kolekcji. Gratuluję.

 1. szaman2014-02-26 14:45:45

  Halo Wujek. Podoba mi się Twoje dzieło. Widać,że bardzo się starałeś, zwłaszcza w szczegółach. Kółeczka super,fotele, broń także i jeszcze kilka rzeczy ale do łączenia segmentów można by się doczepić. Model prezentuje się bardzo okazale i dość drapieżnie. Czas brać się za następnego...Miga. Pozdrawiam. 10/5/3. Na przyszłość zastanów się 2x zanim pomalujesz coś 2x.

Rezultaty 0 - 6 z 6 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie