ORP Orzeł

ORP Orzeł
 • Okręty, statki, żaglowce

Model z wydawnictwa MM, niedawno ukończony. Bez żadnych udziwnień, standard z wyjątkiem poprawienia kilku błędów. Bardzo fajne opracowanie, proste i dobrze spasowane. W dodatku dobrze wydrukowane. Choć ponoć to produkt orłopodobny. Pokład z GPM, cięty laserem.

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:

Komentarze

 1. Seb5452016-10-28 23:57:55

  Fajny, kadłub to najwieksza bolączka wiem cos o tym nadal odpoczywam od mojego który jest w budowe ale co raz więcej w nim działam więc bedzie powrót do relacji ;)

 1. primo2016-10-18 20:50:47

  Witaj, ładnie sklejony okręt. Moim zdaniem bardzo dobra baza do waloryzacji. Opracowanie na dobrym poziomie. Z błędami merytorycznymi ale jednak chyba najlepsze jak dotąd. Skąd wytrzasnąłeś taki pokład wycinany laserowo w GPM -ie? Szukałem i nie mogę znaleźć :-). BTW brakuje na nim chyba tylko listewek, a wyglądał by jak ten w realu ;-). POZdro.

 1. RAVEN62016-10-13 08:09:19

  Ogólnie jest bardzo ładny. Szczególnie podobają mi się te lekkie zabrudzenia, wyglądające na zacieki. Dodaje to modelowi realizmu. Ocenę obniżę o jeden punkt za odciśnięte wręgi i dosyć przez to widoczne łączenia w tylnej części kadłuba. Ale ogólnie bardzo ładna łajba!

 1. Wojok2016-10-09 13:39:57

  Bardzo dobre wykonanie bardzo trudnego modelu. Nie idealne, ale bardzo dobre. Kadłub wyszedł niemal idealnie, kiosk i maska działa trochę słabiej. Ale one, w przeciwieństwie do dajmy na to kiosków U-bootów, w tym przypadku też są naprawdę trudne. Ale wybroniłeś się :-) Bardzo podobają mi się śruby napędowe. Patrząc również na "Myśliwego", widać,że dobry jesteś w te klocki. W tym modelu brakuje mi tylko relingu. Chociaż, jakby miał być z cyny... Aczkolwiek, sprawdziła się jako osłony steru głębokości. Ogólnie, jak dla mnie, to bardzo dobry model, podoba mi się i chciałbym mieć taki w 1:200 na półce. Tyle, że na lepszej podstawce :-)

 1. aragorn0012016-10-08 21:39:05

  Mi też ten model bardzo się podoba, sam smaczek podwodniaka, wykonanie jak na to opracowanie i lasery z GPM palce lizać!

 1. Gofer2016-10-08 18:35:45

  Bardzo mnie się podoba. Cieszy oko. Skleiłem w swojej karierze kilka podwodniaków i wiem że najtrudniejsze w nich jest poszycie, jak się to spartoli to nic efektu nie uratuje gdyż po za kioskiem nic w nich więcej nie ma. U Ciebie jest mimo jakiejś szczelinki na rufie całkiem fajowo. Gratulacje - Ładny.

 1. Zbyszek0012016-10-07 20:50:56

  Solidny kawał modelu. Witaj na kartonówkach. To pierwsze co chciałem powiedzieć. A dalej. Jest dobrze. Model nie jest jak napisałeś prosty. Model należy do kategorii trudnych. Dałeś rade i to bardzo fajnie. Pisano o wszystkim. Ekstra retusz, na dychę, czystość na dychę, fajna praca z kartonem, nie ma pogięć i podobnych wyczynów, dycha, kilka niedokładności doklejenia i cięcia, taka dziewiątka. Dodatki jak pokład, dycha, ciut spaprałeś kilka obłości, których ten ma masę, tak w sumie to jedna wielka obłość. Szkoda, że model nie jest w plenerze jakieś zdjęcia w basenie pod wodą :-))). Trochę mało zbliżeń w prezentacji. Ale i tak jest dobrze. W sumie widać wsio. Wychodzi mniej niż dycha. Ale w modelu liczy się wrażenie. Mnie się Twój Orzeł podoba. Nie skrzywdze ocena jak nie dam 10. Moja Ocena 9-5-3 I gratulacje.

 1. dzeja2016-10-07 20:22:47

  W ‘standardzie’ efekt psuje widok składań wycinanki. Taki urok łodzi podwodnych w kartonie. Starsze łodzie mają jednak więcej, nawet pokład i tym atrakcyjność rośnie. Widać dbałość o czystość i dokładność. Świetne wykonanie i retusz. Bardzo mi się podoba.

 1. szaman2016-10-07 17:02:22

  Bardzo czyste i ładne wykonanie. Jest kilka drobiazgów, ale generalnie model prezentuje się elegancko. Bardzo ładne wykonanie śrub i nadbudówki. Nie czuję się dobrze w ocenieniu okrętów bo to nie moja dziedzina, ale model mi się podoba. 9/4/3

 1. AndDi2016-10-07 15:04:34

  Witaj Maciejsławie [ :) ] na Kartonówkach. Twój model jest teoretycznie prosty, ale widowiskowy. Stare podwodne jednak miały to coś. Zawsze mi się przypomina film "Nagi peryskop". Co do modelu to czysto sklejony. Trochę jest małych szczelin i odznaczających się wręg. Ciekawe czy to Twój błąd czy wydania? Starannie wykonane "zęby na dziobie" i całkiem niezła nadbudówka. Podoba mi się model dlatego dam 8,5 czyli 9. Trudności najchętniej bym nie oceniał, bo nie wiem, ale muszę :) Pozdrawiam

Rezultaty 0 - 10 z 10 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie