F4U - 1D CORSAIR - hybryda...

F4U - 1D CORSAIR - hybryda...
 • Samoloty, śmigłowce, szybowce, rakiety
 • Waloryzacja

Witam . Każdy chyba zna harakterystyczna sylwetkę tego samolotu. Chciałem mieć do kompletu Corsarza F4U. Oparłem się na dość zaawansowanym opracowaniu Models by Marek. Po wykonaniu silnika i śmigieł, "wyłożyłem" sie na obudowie silnika. Nie było jak naprawiać, więc na warsztat poszła wycinanka z 1990r, Pana Wasiaka. Wiadomo, gruba krecha, rysunek odręczny i ta dokładność z lat 90. Kiedyś po ukazaniu skleiłem ten model i nawet fotka mi zostaławięc załączam ją do zdjęć. Przemalowałem całe opracowanie i z MM został tylko kadłub i 2 bombki. Wnętrze kabiny, kokpit i owiewka (tłoczyłem) , podwozie, hak, silnik śmigła i wydechy pochodzą z tamtego opracowania. Od siebie dołożyłem parę szczegółów i wg. mnie powstał całkiem fajny samolot. Ja przynajmniej jestem zadowolony a o to przecierz chodzi. Z widocznych mankamentów wymienię nieco pochylone numery na burcie (to wyszło dopiero po sklejeniu) oraz trochę za szerokie koła, ale takie tylko miałem. Z wnęk podwozia zrezygnowałem świadomie bo wykonałem plastyczne wloty powietrza na skrzydłach i już nie było miejsca na wnęki . Miłego oglądania.

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:
Sklejonz yaray po ukayaniu, cyzli 27 lat temu...

Komentarze

 1. Wojok2017-08-16 21:57:25

  Jak dla mnie, to spoko jest. Fajny model bardzo fajnego samolotu :-) A że tak zapytam, kiedy w tej alei gwiazd P-jedenastka będzie ? :-)

 1. peter2017-08-11 13:46:13

  Tak jak większość uważam iż trochę za szybko sklejasz modele i stąd wychodzą te niewielkie niedokładności.Ogólnie sam model może się podobać.No i prezentacja jak zwykle na bardzo wysokim poziomie.

 1. AKA-PL2017-08-10 20:44:05

  Pierwsze zdjęcie- model na pieńku , śmigło na silniczku ? Suuuper.

 1. Data2017-08-09 11:59:37

  pzl 24 latający na wznak - obraz 35 niezły ...

 1. szaman2017-08-09 06:45:04

  Wings, z Tobą też sie zgadzam co do kolorów, bo naoglądałem sie wcześniej zdjęć w różnych malowaniach, ale nie bardzo wiedziałem co mi z tej hybrydy wyjdzie i jak spasują się krawędzie malowania po takiej przeróbce. Teraz mając sklejony model łatwo mogę poprawić skan kolorystycznie. A tak w ogóle, to miało być właśnie malowanie Marine Corps. Ten egzemplarz No 29 miał częściowo biały spód i jasno niebieski zachodził na obudowe silnika. Co do krawędzi natarcia, to pierwszy raz drukowałem na innym kartonie i w trakcie formowania wygądało to dobrze, więc nie moczyłem ich przed sklejeniem. Później jednak okazało się,że wyszły drobne ale widoczne załamania. Nauczka na przyszłość. To był eksperyment i na pewno egzemplarz do archiwum zostanie poprawiony. Dzięki Koledzy za wszystkie cenne uwagi. Dodałem zdjęcia malowania Marine Corps (taki był w zamiarze), oraz poprawionej symetrii statecznika.

 1. wings2017-08-08 23:24:37

  Przychylam się do słów Kilminstera. Te niedokładności to chyba z pośpiechu :). Jeszcze jedna uwaga: samoloty US Navy i US Marine Corps nie miały od spodu jednolicie błękitnego koloru. Pozdrawiam.

 1. Jacek-KP2017-08-08 23:03:37

  Fajny model, ogólnie nieźle się prezentuje. Szkoda tylko, że powyłaziły niewielkie niedopasowania. No i jak to się stało, że krawędzie natarcia są miejscami pogniecione? Wypadek przy pracy? Za to fotomontaże świetnie zrobione!

 1. szaman2017-08-08 20:48:40

  Kilminster. Zgadzam się co do symetrii skrzydeł. Juz jest poprawiona i jutro dorzuce zdjecie. Tylny statecznik był widocznie odchylony w lewa stronę. Koła bedą wymienione, podobnie jak w Spitfire tylko czekam na odpowiedni sprzęt do ich produkcjii. A łączenia, no cóż. To klejenie na 2 wręgi a nie na jedną i jak nie zagra poszycie, co w tych opracowaniach było normalką to trzeba docinać .Pół biedy, ale jak brakuje?.

 1. Kilminster2017-08-08 19:04:44

  Nie dam więcej niż 8. Wg mnie mocno zachwiana symetria, takie sobie łączenia segmentów i końcówki skrzydeł. No i za "zbyt grube" koła a szczególnie za uzasadnienie, dlaczego takie są... Podobają mi się natomiast niektóre fotomontaże.

Rezultaty 0 - 9 z 9 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie