RAVEN6 i Muzeum Historyczne Miasta Krakowa czyli Ratusz krakowski w I połowie XIV wieku (skala 1:200)

RAVEN6 i Muzeum Historyczne Miasta Krakowa czyli Ratusz krakowski w I połowie XIV wieku (skala 1:200)
 • Budowle, makiety, dioramy
 • Galeria

Dzisiaj troszkę historii i lokalnego architektonicznego patriotyzmu ;-) Ratusz krakowski wedle stanu na I połowę XIV wieku, w skali 1:200, wydany przez Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, zakupiłem na wiosnę w sklepiku w Wieży Ratuszowej podczas jej zwiedzania z synem Adrianem (cena jedynie 20 PLN!). Zacząłem sklejać w sierpniu na urlopie, więc chwilę się bawiłem, ale raczej z powodu małej ilości czasu na hobby przy dwójce dzieci. Sam model nawet przyjemny w sklejaniu, choć nie tak prosty jak może się wydawać (nie ma do niego żadnych gotowych dodatków, moja praca to tylko karton i tektura, trochę waty kosmetycznej do wypełnienia budynków aby ściany się nie zapadały i dwie szpilki jako sterczyny na wieży + kleje i farbki). Model wygląda ciekawie choć nie jest jakiś specjalnie wielki (na zdjęciach porównanie z samolotem w skali 1:33 oraz z linijką). Duże podziękowania dla żony Aleksandry za zajmowanie się dziećmi w celu zapewnienia mi czasu dla siebie i umożliwienia mi sklejenia tego modelu. A Wam jak się podoba? Iść w stronę architektury czy zostać przy samolotach? Ps. ostatnie zdjęcie takie troszkę humorystyczne - dziś na żądanie synka skleiłem mu śmigłowiec Skye z Psiego Patrolu (zamieszczony w gazetce Psi Patrol, coś jak niegdyś wycinanki z MIŚia z czasów mojego dzieciństwa). Haliński to to nie jest, ale jakiś swój urok ma ;-)

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:
A w następnym numerze Kartonowego Arsenału... ;-)

Komentarze

 1. peter2017-12-14 16:48:07

  Ładnie Ci ta budowla wyszła.prezentuje się super.

 1. Jerry K2017-12-11 13:17:12

  Ładny ratusz, przyjemnie się go ogląda, sklejony czysto i dokładnie, ale... dla Ciebie taki model to "małe piwo przed śniadaniem". Skoro Pytasz nas co dalej..., to odpowiedź jest oczywista. - To, do czego Masz największy talent, czyli samoloty(!). Akceptowalne jest, raz na jakiś czas, małe urozmaicenie w postaci budynku, pod warunkiem że będzie to lotniskowy hangar z rozsuniętymi drzwiami i, koniecznie, z godną zawartością:).

 1. AndDi2017-12-11 11:08:57

  Powiem szczerze, że mnie się bardzo podobają Twoje murarskie osiągnięcia i jestem za abyś je kontynuował. Masz dar do wybierania ciekawych budynków. Co do Misia, to też pamiętam jak kleiłem z niego jakieś modele i to było bardzo fajne doświadczenie. Bardzo ładnie skleiłeś ten model.

 1. wings2017-12-10 23:02:53

  Podpisuję się pod Jackiem-K-P. Chętnie skleiłbym dla wnuczki coś z Psiego Patrolu. Wie ktoś skąd to wziąć?

 1. Jacek-KP2017-12-10 20:01:02

  Śliczny w swojej prostocie. Możesz iść w stronę architektury, ale nie zaniedbuj samolotów. A to ostatnie zdjęcie - "nibykopter", to niezły dowcip. Wywołało u mnie banana na twarzy.

Rezultaty 0 - 5 z 5 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie