RAVEN6 kolejowo - MALCOLM MOORE ENGINEERS "SANDY" - Świat z Kartonu nr 52

RAVEN6 kolejowo - MALCOLM MOORE ENGINEERS
 • Pojazdy szynowe
 • Waloryzacja

Witam, Dziś do galerii wstawiam taką ciekawą lokomotywkę - prezent urodzinowy od żony i pamiątkę z wycieczki do Tarnowskich Gór zarazem (na ostatnim zdjęciu to ja - przed siedzibą Wydawnictwa Świat z Kartonu, gdzie model został mi zakupiony). O opracowaniu i wydaniu - bardzo dobre! Części pasują do siebie, rysunki montażowe czytelne, druk offsetowy, dobry karton, bogaty zestaw dodatków (szkoda, że brakuje ostoji wyciętej laserem ale od Wydawcy otrzymałem bez problemu plik cdr umożliwiający wycięcie we własnym zakresie), sam model może skleić chyba nawetpoczątkujący modelarz, a jednocześnie może też stanowić fajną bazę do waloryzacji. O wykonaniu - pół standard pół waloryzacja. Od siebie dodałem - malowanie i washowanie podłogi, gaśnicy, całe podwozie razem z kołami i ostoją, dodałem nity i śruby, dodałem kilka śladów eksploatacji na karoserii, zrobiłem przestrzenne reflektory z żarówkami oraz resory zrobiłem ze sprężynek skorodowanych po kilkugodzinnej kąpieli w odplamiaczu ;-) Podstawka zrobiona z pliku do pobrania ze strony Wydawnictwa Świat z Kartonu (http://www.swiatzkartonu.eu/index.php/component/phocadownload/category/3-dodatki-do-modeli) a szyny to odlewy żywiczne zakupione w manufakturze modelarskiej Mario-Modelario (http://mariomodelario.eu/). Sama lokomotywa ma tę zaletę dla mnie, że jest bardzo mała mimo skali 1:25 więc mi się zmieści w mieszkaniu ;-)

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:

Komentarze

 1. RAVEN62018-02-17 14:53:11

  Panowie, dziękuję za komentarze i oceny :-) @Marfi79 - mi zeszło ponad 30 godzin,a le to ze względu na "cudowanie" z waloryzacją. Wiesz, że nie jestem ekspertem to robię to metodą prób i błędów. Tzn. maluję a potem nakładam washe i jak wyschnie to nieraz efekt finalny niezbyt mi się podoba i zaczynam zabawę od nowa. I tu idzie na to sporo czasu. Tak w standardzie pełnym to pewnie skleiłbym to poniżej 20 godzin. No i faktycznie to "maluszek" - ta lokomotywka mimo skali 1:25 naprawdę mieści się na dłoni!

 1. peter2018-02-04 12:47:45

  Bardzo ładnie wykonane maleństwo.,na najwyższym poziomie.

 1. Jerry K2018-02-03 23:54:33

  Mała ciuchcia, ale daje radę:)

 1. szaman2018-02-03 21:35:24

  Wygląda jak najprostsza zabawka, ale wykonanie jest perfect jak zwykle.

 1. AndDi2018-02-03 15:28:01

  Ale się dopominasz o komentarze :) Chcesz to masz. Ponieważ to takie maleństwo, to za wykonanie powinno się dać tylko połowę, czyli "5" :))))) No dobra zawyżę i dam "10" :))) Prezentację Ci zaniżę, więc dam "2", a skali trudności nie znam więc tradycyjnie "5". A tak w ogóle, to myślę że całkiem fajna i miła ta odskocznia od dużych modeli i ładnie sklejona

 1. marfi792018-02-03 15:06:20

  Straszne dziwadło, ale wykonanie perfect. Podziwiam zwłaszcza idealnie wycięte detale. Dużo czasu zajęło to maleństwo?

Rezultaty 0 - 6 z 6 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie