United States

United States
 • Okręty, statki, żaglowce
 • Waloryzacja

Witam serdecznie. Przez pewien moja aktywność na forum nieco osłabła. Ale na stole warsztatowym troszkę się działo. Po dwóch nieudanych projektach, potrzebowałem wziąć na matę coś co doda mi sił witalnych i przywróci ochotę do sklejania. Poszedłem do Składnicy Harcerskiej i tak wertuję i wertuję, aż w końcu natrafiłem na model amerykańskiego transatlantyka United States z wyd. JSC, wydanego dość dawno temu bo w 2000r. Cena coś koło 35zł. Nie było ani laserków, ani detali wycinanych laserowo. Ot ! rzemiosło po dawnemu. Na szybko przyglądnąłem arkusze (...) cóż ten zielony pokład coś nie bardzo mi się spodobał, ale pomyślałem sobie może nie będzie tak źle i przypomniałem, że gdzieś tam w połowie lat 90 sklejałem coś z tego wydawnictwa i miałem dobre wspomnienia. ------------------------------------------------------------------------------ Sklejanie załączam na początku stycznia i (...) Z TEGO MODELU JESTEM WYBITNIE ZADOWOLONY PLUSY: - bardzo dobre spasowanie, - bardzo atrakcyjna sylwetka modelu, - jak na tą skalę dobrze zdetalizowany, - pomimo swoich lat papier zachowywał się bez zarzutu (arkuszy nie pokrywałem caponem), - dwa rodzaje papieru, części ciasno zwijane i pokręcone na papierze cieniutkim, części konstrukcyjne na tradycyjnym, - drobnica nie jest za drobna, - dobrze napisana instrukcja. MINUSY : - zbyt mało rysunków montażowych, - brak szkieletu kominów, zresztą ich konstrukcja jest bardzo nieporęczna, - brak schematu olinowania. ------------------------------------------------------------------------------- W modelu od siebie dodałem relingi, bo bez nich statek jakoś tak łyso wyglądał, trochę olinowania na dźwigach i przy łodziach ratunkowych. Wymiary gotowego modelu : - długość : 76 cm - szerokość : 8 cm - wysokość : 13 cm Wg mojej oceny model jest średnio trudny w budowie. Takie 4 w skali 6 stopniowej.

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:

Komentarze

 1. Piterkowiec2018-03-04 14:31:32

  Dzięki chłopaki za zainteresowanie. Dzeja , w sumie nie wiem o jakie cienie Ci chodzi. No chyba , że o krawędź łączenia pokładu i nadbudówki. Tam jest leciutka szparka , spotęgowana oświetleniem podczas robienia zdjęć. Co do modeli z JSC, jeszcze pół roku, rok temu wogóle, modelami z tego wydawnictwa nie byłem zainteresowany. Kryzys modelarski i przypadkowe natrafienie na "United S." całkowicie zmienił moje nastawienie. Po wejściu na ich stronę, znalazłem naprawdę sporo tematów dla siebie i to w korzystnej cenie. A to, że nie mają dna i "pierdyliona" części. No cóż staram się być elastyczny i lubię próbować czegoś nowego. Warmiak66,- kurs trzymam, obecnie na macie jest inny model z JSC. Spodobały mi się mikrusy. Peter - bez relingów , "United S. " wyglądałby łyso. Natomiast faktem jest, że obróbka, pasowanie i klejenie relingów w skali 1:400, do szybkich czynności nie należy. Czystość wykonania w dużej mierze zależy od użytego kleju. W przypadku "United S." klejem podstawowym przy sklejaniu nadbudówek, detali był BCG. Kadłub sklejałem polimerowym UHU i Patex Classic. Relingi klejem introligatorskim "Magic"

 1. warmiak662018-03-04 12:26:42

  Ładny,,,,trzymaj kurs ,,,,,,,

 1. dzeja2018-03-02 18:44:42

  Na moje 'widzenie' ma wpływ niechęć do klejenia w tej skali i tylko nawodnej części. Chyba że w dioramie. Nie ma drobiazgów. Ale jeśli się lubi, to widzę, że jest czysto i dokładnie . Z relingami się napracowałeś. Skomentuj cienie pomiędzy pokładem a nadbudówką (fot. 11,12) .

 1. peter2018-03-02 16:51:25

  Model bardzo ładnie wykonany,czysto i dokładne plus za relingi oczywiście

 1. Piterkowiec2018-03-02 12:03:28

  Dzięki Panowie za dobre słowo. Rzeczywiście "United" mnie uskrzydlił. Bardzo fajnie się go sklejało. Bez zbędnych bajerów, wszystko dokładnie spasowane. Wręcz statek rósł w oczach. Na początku była pewna niepewność, że to wszystko bez "twardej tektury" się rozpadnie, ale nic takiego się nie stało :) JSC ma całkiem sporo bardzo ciekawych (dla mnie) modeli. Jeśli chodzi o mnie to Mauretania, Queen Mary, czy Normandia będą pozycjami obowiązkowymi. Teraz synek zamarzył o pancerniku, więc " Jurek V" za 18 zł znalazł się na macie :)

 1. Jacek-KP2018-03-01 19:47:19

  Ładny okręt, ładny model. Mało detali, ale przy tej skali nie wiele da się zrobić. Czyto sklejony. Dobry wybór - gratuluje wykonania. Pomyśl o jakiejś dioramce z falami oceanu.

 1. tulipan740i2018-02-28 21:13:45

  Witaj. Ja podobnie jak And Di nie przepadam za jednostkami pływającymi do linii wodnej. Ale jak już oceniać górę to bardzo ładnie i czysto. Relingi dodają uroku a korty zachęcają do gry :-)

 1. AndDi2018-02-28 13:16:48

  Po pierwsze czysto i pięknie sklejony. Po drugie dodałeś relingi, których nie dodałeś "Stefkowi". Po trzecie nie ma kanapy. Czyli 3x BRAWO :) Nie przepadam za modelami bez części podwodnej, ale trzeba przyznać, że ten ładnie się prezentuje, nawet to zielone na pokładzie fajnie wygląda. 10/4/2,5 - bo mało fotek.

 1. wings2018-02-28 12:08:10

  Może trzeba zmniejszyć jego rozmiar?

 1. Piterkowiec2018-02-28 11:27:21

  Już działa :)

Rezultaty 0 - 10 z 10 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie