Ładowacz UNHZ 750 i 2 zetory

Ładowacz UNHZ 750 i 2 zetory
 • Pozostałe

Ładowacz zwany również cyklopem. Zapraszam do oglądania. Dodam, że wszystko nie było robione razem,a w sporych odstępach czasowych. Najświeższy jest ładowacz. Zetory to jedne z pierwszych modeli, także proszę o wyrozumiałość, bo wiem, że d.... nie urywają. Rozrzutnik to już w ogóle nieporozumienie,ale popełniłem go i jest :)

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:

Komentarze

 1. Zygfryd2018-06-05 14:00:52

  Obecnie powstaje Fortschritt E-281C. Praktycznie ukończony. Obecnie robię 3 hedery do niego

 1. NIUNIA2018-06-04 08:57:20

  Mi najbardziej podoba się ładowacz:) Choć i ciągniki też nie są wcale takie najgorsze - widać że spracowane hehehe. Te modele też chyba wydawnictwa Agromodels? Ciekawe co teraz sklejasz? Ja chyba przysiądę nad sklejaniem Ursusa C 360 bo mi tak leży w szufladzie od grudnia 2017 r. hehehe.

 1. Zygfryd2018-04-20 14:29:18

  Dziękuję wszystkim za komentarze. Jestem mile zaskoczony,jak zostałem tu przyjęty. Patrząc na Wasze modele brakowało mi śmiałości aby pokazać moje umiejętności. A tu takie motywujące komentarze od bardziej doświadczonych. Spodziewałem się raczej odpowiedzi typu "Pfff... co to ma być? Zobacz u nas jak powinny wyglądać modele amatorze!" Ale pomyliłem się. Jest krytyka na poziomie i tam gdzie powinna być.Jest również wysoki poziom wyrozumiałości. Dziękuję również za rady na PW. Dla mnie to ważne, bo na co dzień nie mam zbytnio z kim pogadać o modelach, a już o wymianie doświadczeń to w ogóle... Takie traktowanie motywuje do dalszej pracy i starania się jeszcze bardziej. Temat rolny to "mój" główny kierunek. Cóż, takie zboczenie z dzieciństwa. Wychowując się w PGRowskim środowisku Warmii miałem z tym do czynienia na co dzień.Często jeździłem z ojcem-pracownikiem PGRu. Tak zostało i już się nie zmieni... :)

 1. tulipan740i2018-04-20 10:08:55

  Czegoś takiego to tu jeszcze nie było. Takim zestawem wyznaczasz kierunek w agro modelarstwie. Ogromny nakład pracy. W kabinie trochę rażą niepomalowane druty miedziane w postaci drążków hydrauliki. Brak poprawności wzajemnego położenia łap chwytaka ale to szczegóły do poprawy. 3 Maxy.

 1. dzeja2018-04-19 22:23:24

  Modele interesujące, zróżnicowane kształty, formy. Jest hydraulika , siłowniki, przeszklenia. Pięknie. Zdjęcie 42 to dobry początek aby, jak pisze Zbyszek001 znikło niewłaściwe tło. Może te maszyny to początek dioramy 'Kółko Rolnicze'.

 1. Zbyszek0012018-04-17 07:23:16

  Ja niestety nie jestem mistrzem prezentacji, do moich także koleżeństwo ma uwagi. Zapewne wypowiedzą się And Di i reszta specy, ale teraz jest niebo lepiej rzekłbym kosmiczna różnica. Jedyne co mi przeszkadza w prezentacji to na pierwszych zdjęciach tło. Ale to są błędy młodości prezentacyjnej. Nie powiem, że wykonanie jest perfekcyjne, widać drobne niedoróbki czasem jakiś brak geometrii ale widać także kawał świetnej pracy. Zrobiłeś fajne szczegóły klimat tego zestawienia mi się podoba . To bardzo mi się podoba, że w tej chwili to mocny kandydat do MT. Wykonanie 9, poziom trudności kosmos, prezentacja bardzo mocne 2. Gratulacje. Tylko jak ty to trzymasz w domu i czy czasem rozrzutnik nie wydaje odpowiedniej dla siebie przykrej woni :-) Dokładam MT gratki.

 1. Zygfryd2018-04-16 23:21:22

  Fakt, zwijanie to nie jest mój "konik" i ciągle sprawia mi to problemy. Od początku mojej przygody z modelami. Ale papier gramatura 300g też wdzięczny na zwijanie nie jest. Dzięki za rady. Na pewno będę miał na uwadze. A co do rozsypanej ziemi to właśnie skorzystałem z bałaganu żony,bo przesadzała kwiatki ;) I jak mówiłem,ciągniki to stare dzieje z początku. Ładowacz jest tu najświeższy, ale swoje mankamenty ma również i jestem tego świadomy. Ale generalnie jak na 5 model w życiu chyba tragedii nie ma. Dobrze, że już nie mam w domu swojego debiutanckiego :D

 1. AndDi2018-04-16 21:48:02

  No i od razu przyjemniej się ogląda. Poprawiam Ci ocenę z prezentacji z 1 na 2, no bo jeszcze trochę. W przypadku Twoich maszyn, to aż się prosi aby je zrobić gdzieś w terenie, może nie wszystkie, ale z 10 fotek na pewno. Tu już się wykazałeś inicjatywą z rozsypaną ziemią na balkonie. Co żona na to? :)) Co do tego jak robić prezentacje, to popatrz jak tu niektórzy zrobili z maszynami budowlanymi czy też z pojazdami wojskowymi, aż przyjemnie kilka razy obejrzeć. Musisz popracować nad zwijaniem kartonu, bo nie wychodzi Ci to za ładnie, popękania, załamania. Zawijać stopniowo, coraz cieńszym narzędziem (rurką, patyczkiem) lub jak większa średnica to przeciągając tylko po krawędzi. Jak małe rurki robisz, to spróbuj na lekko mokro. Wojok ma rację, że trochę powychodziło małych błędów. Powodzenia.

 1. Wojok2018-04-16 21:40:26

  No widzisz, zaraz lepsze fotki :-) Niestety, powychodziły też mankamenty. No cóż, tak to bywa :-) A co do porad na fotki, to przede wszystkim najlepiej i w miarę możliwości,to robić je w w naturalnym środowisku występowania oryginałów. W tym przypadku jakieś łąki, łany zboża, gnojówka, ptasi śpiew i te sprawy :-)

 1. Zygfryd2018-04-16 18:06:25

  Uzupełnione w świetle dziennym na balkonie. Myślę, że trochę lepiej bo na śmiganie w teren nie mam zbytnio czasu. Przygotowania do komunii córki :/ A co do prezentacji-powiedzcie jak najlepiej zrobić? Jakieś wskazówki, żeby to miało ręce i nogi. Będę wdzięczny za sugestie i rady "starszyzny"

 1. Zbyszek0012018-04-16 14:06:28

  Przy tak skomplikowanym modelu 2 ciągniki, ładowacz i rozrzutnik, - 6 zdjęć nie nazwałbym oszczędnością, czy skromnością fotografa, mam kilka synonimów słowa jakim określę Twoją prezentację :abstynencja, ascetyczność, ascetyzm, asceza, delikatność, ostrożność, powściągliwość, umiar, umiarkowanie, wstrzemięźliwość, bezbarwność, bezpłciowość, bylejakość, lakoniczność, lapidarność, lichota, nędza, nieatrakcyjność, płycizna, płytkość, powierzchowność, prostota, siermiężność, skrótowość, standardowość, szarość, szarzyzna, sztampa, ubogość, zdawkowość, zwięzłość, zwyczajność, migawkowość, wycinkowość, małość, nikłość, ograniczoność, skromność, symboliczność, szczupłość, ubóstwo, znikomość, dyskrecja, surowość, nierozrzutność, oszczędność Ufff Porównałbym Twoją prezentacje do pięknej kobiety która na pierwszą randkę zakład na ponętne ciało jutowy worek przepasany zgrzebnym sznurkiem. Modele wydają się bardzo ciekawe, sam temat bardzo interesujący. I nieźle wykonane traktory i reszta doczepianego sprzętu na prawdę fajnie wykonane - z daleka, ale nie dałeś mi szans na ucieszenie oczu. Moim zdaniem masz pierwsze miejsce w najlepiej spitolonej prezentacji fajnych modeli. Czasem pojawiają się tu podobne prezentacje, ale wtedy to ich zaleta. Jak nie dasz więcej fajnych zdjęć, lepszej jakości, zbliżeń detali. To kurde pojadę , znajdę Cie i masz wpierdy.

 1. DarkDevil802018-04-16 10:12:56

  Fajny, oryginalny temat i super modele:-) Aż się prosi o jakąś dioramkę :-) Podobają mi się te Twoje maszynki rolnicze :-)

 1. Wojok2018-04-15 17:30:51

  Hmm, w rzadkim temacie walczysz, co nie znaczy, że w nieciekawym. Zarówno kombajn, jak i te modele bardzo mi się podobają. Ale musisz zacząć szanować swoją pracę, bo te fotki to kicha taka. Nawet telefonem da się ładne zdjęcia porobić. No nic, jak coś podziałasz, to chętnie pooglądam :-)

 1. AndDi2018-04-15 15:28:20

  Super i w tym zestawie jak bym je widział przy prawdziwej pracy. No prawie, bo jak już wiesz nad prezentacją trzeba popracować. Zrobienie dobrej prezentacji, to też świetna zabawa i daje kupę przyjemności. Ale i tak szczere gratulacje.

 1. Zygfryd2018-04-15 13:22:27

  Dla tych, którzy nie wierzą w siebie- czerwony Zetor powstał jako 3 mój model. Wycinany nożem tapeciakiem na drewnianej desce do krojenia :D Dopiero jak sklejałem kabinę, to przyszła mata do cięcia i skalpel z Olfy. Ooo tak wtedy to dopiero poczułem klimat. Zupełnie inna precyzja

 1. Zygfryd2018-04-15 13:18:21

  Polecam modele tej serii dla mniej doświadczonych. Wszystko klejone na "listki" nie na styk. I dobrze dopasowane. Dodatki to inwencja twórcza. Przewody hydrauliczne zrobione z popsutych słuchawek z silikonowym kablem. Sztywny przewód na ramieniu to drut miedziany wydłubany z izolacji i pomalowany farbką Revell'a. Staram się robić najprostszymi metodami. Retusz robię flamastrami. Profesjonalne farby mam tylko 2 puszki. Biały i pomarańczowy. Resztę co potrzeba podmalować używam farb olejnych w tubkach z Biedronki :) Kleję od samego początku klejem introligatorskim CR i czasami kropelką,ale ostrożnie z nią. Wsiąka w papier

 1. peter2018-04-15 12:45:43

  Kolejny pięknie wykonany model.Jest dokładnie i czyściutko jedynie jak w poprzednim modelu przydałaby się lepsza prezentacja.

 1. Ryjek2018-04-15 10:58:20

  Piękny mocno szczegółowy model ! Czyściutko sklejony. Wielki szacunek za ogrom pracy. Prezentuje się niesamowicie. Dla mnie poziom nieosiągalny. P.S. Jakim klejem kleisz ?

Rezultaty 0 - 18 z 18 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie