HCP 1-6-2 "Bułgar"

HCP 1-6-2
 • Pojazdy szynowe
 • Waloryzacja
Wydanie: No2015 No24 Polski parowóz-tendrzak Bułgar Seria: Modelik Wydawnictwo: Modelik Skala: 1:25
Model tygodnia 2018/19

Po ponad roku pracy udało się dobrnąć do końca. Model skończyłem już jakiś miesiąc temu ale czekał na podstawkę do której miałem zdecydowanie mniej weny, więc trochę się przeciągnęło. Samej lokomotywy i wydania chyba nie trzeba nikomu w detalach przedstawiać. Piękna maszyna pięknie przeniesiona na papier przez Jana Kołodzieja. Wydanie nie posiadało zasadniczo żadnych błędów. Te które się zdarzyły były tak błahe i proste do poprawienia, że nawet nie będę o nich wspominał w detalach. Co do szczegółów budowy zapraszam do zakończonej relacji. Chyba nie warto pisać ponownie tego samego;) ... http://www.kartonowki.pl/index.php/forum/temat/3309,hcp-1-6-2[/url]... Wspomnę tylko jeszcze, że jest to pierwszy model pociągu jaki zrobiłem. Ale na pewno nie ostatni. Spodobała mi się ta gałąź papierologii. W dodatku, model na półce prezentuje się znacznie ciekawiej niż wszelkie latadła, takie odnoszę wrażenie. A dobre wrażenie to podstawa:)

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:

Komentarze

 1. Zbyszek0012018-05-07 13:10:20

  Brak mi tylko zdjęć z innymi realnymi ciufami. BOMBA i tyle w temacie 3 i MT. Kuźwa szacun wieki za to dzieło. Jest lepszy niż Narodowy.

 1. Zygfryd2018-05-07 12:04:39

  Jak ja bym chciał tak umieć kleić... Masz rację, parowozy mają w sobie "to coś" co je wyróżnia wśród innych modeli. Mi też osobiście się podobają, ale brak mi odwagi na nie. W standardzie sklejone to pewnie do niczego? Zauważyłem, że wszystkie są malowane, a mi brak wiedzy na temat technik malarskich no i samych farb. Druga sprawa, to technika wykonania takich parowozów-wydaje mi się, że trzeba kumać o co w nich chodzi. Czy ktoś może podpowiedzieć od czego zacząć-w sensie jaki model i wydanie by polecili mi na początek jako pierwszy parowóz? I czy bez umiejętności malarskich jest w ogóle sens się za to brać? Ten model otrzymuje ode mnie 3x MAX i wydaje mi się, że znowu parowóz będzie MT :)

Rezultaty 20 - 22 z 22 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie