"ZEFIR" Statek wycieczkowy skala 1:100

 • Okręty, statki, żaglowce

Statki wycieczkowe: Zefir oraz bliźniacza Laguna zostały zbudowane przez stocznię w Kędzierzynie-Koźlu w 2013roku. Armatorem obu jednostek jest Stowarzyszenie "Odra dla turystów". Statki odbywają regularne rejsy wycieczkowe po środkowej Odrze, zawijając do portów i przystani od Głogowa, przez m.in. Nową Sól, Krosno Odrzańskie, Frankfurt do Kostrzyna nad Odrą. Statki można też czarterować, a poza sezonem są miejscem imprez kulturalnych i rozrywkowych. Portem macierzystym Zefira jest Krosno Odrzańskie. Dane techniczne: długość - 24,87m; szerokość- 6,09m; wysokość - 4,04m; liczba pasażerów - 92 osoby; prędkość maksymalna to 18km/h Ten niewielki model postanowiłem skleić dużo bardziej szczegółowo, niż w opracowaniu. Model został opracowany jako "pierwszy model" dla początkujących modelarzy, jednak chcąc połączyć przyjemne z pożytecznym postanowiłem skleić fajny model i zrobić małą reklamę mojej Nowej Soli i żegludze po Odrze. W modelu wykonałem kompletne wnętrze, przeszklone szyby, szczegółowe barierki przy których było na prawdę sporo dłubania, szczegółowe ławki, boje, ponton ratunkowy, cumy i całe widoczne oprzyrządowanie i wyposażenie statku. Bardzo dużo radości dało też fotografowanie modelu w porcie w Nowej Soli. Polecam rejsy organizowane przez Stowarzyszenie "Odra dla turystów" i życzę miłego oglądania :)

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:

Komentarze

 1. DarkDevil802018-05-28 17:04:02

  Szanowny kolego warmiak 66 proszę o odrobinę cierpliwości, ode mnie za jakieś dwa, góra czydni się cosik pojawi ;-) Nawet dublet :-) Mi posucha nie grozi, przeciwnie, inwecji od zatrzęsienia ino że czasu na to wszystko brakuje :-) Pozdrawiam i ja ;-)

 1. warmiak662018-05-28 15:06:15

  Model ,,,,ładny,,,,ale nastąpiła tu jakas ;posucha: w wystawianiu modeli na tej stronie??Czyzby inwencje się pokończyły???/ Pozdrawiam wszystkich.

 1. peter2018-05-22 17:18:11

  Witaj.Model ogólnie prezentuje się nieżle,i prezentacja też niezła ,ale zdjęcia mogłyby być bardziej wyrazistsze i trochę niedokładności jest w tym modelu wraz z relingami,ale model może się podobać.

 1. Zbyszek0012018-05-22 08:12:54

  Model wygląda bardzo fajnie. Dorzucę do uwag mało ciekawie wykonane relingi. Masa detali, gdyby tak ciut dokładniej. Ale ma półce wygląda zapewne świetnie. Gratulacje. Co do wody, są specjalne preparaty imitujące wodę, https://www.youtube.com/watch?v=vYo1T-P9gPI I jak wrzucisz pytanie na you tube znajdziesz film https://www.youtube.com/watch?v=tjB8icg1X8c

 1. dzeja2018-05-21 23:51:19

  Starałeś się to widać . Wyposażenie, wnętrza są a to ważne. .Brakuje trochę precyzji. Chyba że opracowanie nie pozwoliło lepiej. Podoba mi się cel jaki przyświecał. Bez podstawki też sobie poradziłeś. Fotomontażem bardo fajny. A co się stało z ostrością?

 1. Karol19852018-05-21 19:08:47

  Cześć. Co do wody. Zrób podstawkę z masy gipsowej lub szpachlowej. Pomaluj, a po wyschnięciu daj kilka warstw lakieru do paznokci. Zastosowałem taki patent co prawda przy robieniu błota do swojego samochodu pancernego, ale wyszło trochę jakby zamiast w błocie brodził w małym stawie :) Nie musisz bawić się w jakiegoś chemika. Im większy efekt wody chcesz otrzymać, nakładasz więcej warstw lakieru. Pamiętaj tylko, żeby między nakładanymi warstwami poczekać przynajmniej 2h :)

 1. ToMoOleK2018-05-21 18:33:06

  Odpowiadając na pytanie: nie robiłem retuszu. Chciałbym jeszcze zrobić podstawkę ze sztuczną wodą, ale zupełnie nie wiem jak. Szukałem też w dziale "technika modelarska" ale nie znalazlem. Liczę na wasze podpowiedzi i dzięki za opinie. Nie ukrywam, że traktowałem Zefira jak zabawę, przerywnik. Cieszę się że wyszedł na tyle fajnie że odważyłem się go pokazać :)

 1. AndDi2018-05-21 12:44:02

  Koledzy już napisali co nie co, ja jeszcze słówko o retuszu, warto go było zrobić tam gdzie jest kolor, krawędzie by wtedy lepiej wyglądały. Ale całkiem ładnie, szczególnie przy takim maleństwie. Próby z fotomontażem też całkiem udane, w niektórych przypadkach warto by dodać odbicie w wodzie.

 1. Karol19852018-05-21 12:18:26

  Moja ulubiona skala. Natomiast ja ją preferuję w budowie ciężarówek. Co do prezentowanego modelu: jak pisał "szaman" zdjęcia. Dwa: na dziobie za gruby drut na reling. W dodatku z jednej strony jest on pomalowany a z drugiej nie. Relingi w części modelu chyba kartonowe przez co trochę się powyginały..... Ja czasem taką dłubaninę po wycięciu usztywniam CA. Trochę zastanawiam się nad retuszem. Był stosowany czy nie ?? Pokusiłeś się o wykonanie wnętrza i detali co cieszy, ale i niesie za sobą pewne konsekwencje. Ramy okien trochę jakby wycinane od ręki.... lekki retusz czarnym cienkopisem albo nawet markerem mógł to ładnie zakryć. Budujesz ciekawe modele i chwała Ci za to..... W tym jednak przypadku po budowie Autosana ( a nie ukrywam, wyszedł Ci nawet ), z Zefira mogłeś wycisnąć ciut więcej :) Przemyśl i nie zapomnij w budowie kolejnego ciekawego tematu.

 1. szaman2018-05-21 11:59:19

  I byłoby fajnie, ale niestety większość fotek jest nieostrych. Popracuj nad tym. Ładny i dobrze wykonany model.

 1. DarkDevil802018-05-21 09:28:17

  Fajny stateczek :-) Podoba mi się. Prezentacja też niczego sobie ;-)

Rezultaty 0 - 11 z 11 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie