RAVEN6 sakralnie czyli Model Kapliczki z XVIII w Bobrowniki Śląskie/Tarnowskie Góry skala1:50 (Świat z Kartonu).

RAVEN6 sakralnie czyli Model Kapliczki z XVIII w Bobrowniki Śląskie/Tarnowskie Góry skala1:50 (Świat z Kartonu).
 • Budowle, makiety, dioramy
 • Waloryzacja

Witam! Prezentuję taki oto model zabytkowej kapliczki z Tarnowskich Gór - dzielnica Bobrowniki śląskie, pochodzącej prawdopodobnie z przełomu XVII/XVIII wieku. Więcej o samym obiekcie: http://parafia.bobrowniki.tgory.pl/?page_id=137 Model tej kapliczki w skali 1:50 wydany został przez wydawnictwo Świat z Kartonu i sprzedawany jest za jedyne 5 PLN (link do zakupu: http://www.swiatzkartonu.eu/index.php/sklep/product/view/14/376). Sam model jest wydany bez śladów zabrudzeń ani podstawki i jest raczej mało pracochłonny. Bazując na zdjęciach oryginału (w końcowej części galerii zamieszczam je dla porównania z osiągniętym przeze mnie rezultatem) dorobiłem podstawkę z kostką chodnikową, krawężnikiem, trawą, błotem, barierkami i znakami oraz znicza i wazony z kwiatkami a sam model nieco przybrudziłem suchymi pastelami. Poza tym to polecam każdemu tarnowskie Góry jako cel wycieczki – jest tam Sztolnia Czarnego Pstrąga (najdłuższa w Polsce przeprawa łodziami podziemnymi; bardzo klimatyczna), zabytkowa kopalnia srebra ze skansenem maszyn parowych i lokomotyw oraz piękny rynek z zabytkowym ratuszem. Zapraszam do komentowania!

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:

Komentarze

 1. RAVEN62018-06-28 21:23:56

  Panowie i Pani! Dziękuję za ciepły odbiór tego modeliku. Co do zabawy - fakt, że bawiłem się świetnie. I chyba teraz właśnie o to mi chodzi. Miałem ostatnio dosyć sporo różnych problemów życiowych i doszedłem do wniosku, że w hobby nikomu nic nie trzeba udowadniać ani się "napinać". Ot po prostu dobrze się bawić i cieszyć oko innych zapaleńców. No i swoje i bliskich. Mogę też dodać, że "na żywo" model wygląda przyjemniej - jakoś nie umiem zrobić fajnych zdjęć i zawsze te fotki u mnie są jakieś albo wyostrzone albo zamazane. Zygfrydzie - modele architektoniczne z północnej Polski wydawał MODELIK oraz JSC. Może znajdziesz coś dla siebie?

 1. Kurt2018-06-28 21:02:24

  Bardzo ładny model gratulacje.

 1. peter2018-06-24 11:20:55

  Może model i niewielki ale wykonanie bardzo ładne.

 1. DarkDevil802018-06-21 21:34:13

  Ładnie Panocku poskładałeś ten budyneczek :-) Byłem raz w TG, ale niestety nie miałem czasu pozwiedzać... Ostatnio widzę, że na architekturę się przeżuciłeś... Pozdrowionka ;-)

 1. Zygfryd2018-06-19 12:41:37

  Co raz częściej spoglądam na modele architektury. Zastanawiam się, czy nie skleić sobie czegoś takiego w przerwie od PGRu :) Lubię takie klimaty-stare kapliczki, kościoły,zamki-zabytki jednym słowem. Szczególnie te warmińsko-mazurskie. Będę wdzięczny,jeśli ktoś podeśle namiary gdzie można takie modele zadobyć (chodzi o północną Polskę)

 1. AndDi2018-06-19 10:26:05

  Bardzo fajny projekcik. Odwzorowanie rzeczywistość świetne, kierunek ułożenia kostki, krzywa barierka, ilość pasków na znaku ostrzegawczym, a nawet kolor kwiatów. W pierwszej chwili, to myślałem, że na zdjęciu nr 9 stoi przed kapliczką krzyżaczki rycerz (tudzież templariusz, bo czerwony krzyż) w hełmie z pawimi piórami :)) Jestem pewien, ze miałeś świetną zabawę klejąc ten model.

 1. NIUNIA2018-06-19 09:42:56

  Witaj, fajny model

 1. Zbyszek0012018-06-19 07:25:19

  Bardzo mi się podoba takie podejście do budowy modeli. Bo to już nie jest klejenie, czy sklejactwo. Chmurki na pierwszych trzech fotkach są słodkie , śliczne i w klimacie. Brawa za model i zazdroszczę takiej zabawy.

Rezultaty 0 - 8 z 8 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie