J2M3RAIDEN

J2M3RAIDEN
 • Samoloty, śmigłowce, szybowce, rakiety
Wydanie: No243 J2M3 Raiden Seria: Kartonowe ABC Wydawnictwo: GPM Skala: 1:33

Modelik z wydawnictwaGPM.Dosyc wymagajacy jesli chcesz go zrobic w pelnej wersji,trzeba sie napocic ale jakos dotarłem do konca.model z lotkami w dole poniewaz tak mi sie podoba.Oczywiscie wiem ze sluza one do sterowania.!!!!!!!

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:

Komentarze

 1. peter2018-08-03 12:49:50

  Model bardzo ładnie wykonany aczkolwiek prezentacja mogłaby być lepsza.

 1. Kurt2018-08-02 07:34:39

  Bardzo ładny model ciekawy sposób na wyeksponowanie silnika . Bardzo ładnie spasowane elementy. O mankamentach już inni napisali ja się tylko podpiszę po tym jedyne co powtórzę bo bardzo mi się nie podoba to zmień zdjęcie główne galerii.

 1. Popeczek252018-07-31 11:07:31

  Mnie bardzo podoba się to, że zrobiłeś zdejmowaną osłonę silnika. Konstrukcja Raidena, podobnie jak Ławoczkina Ła 5 czy 7 , nie pozwala na wyeksponowanie potężnych gwiazdowych silników i co który cwańszy modelarz, musi sobie poradzić, choć nie jest to łatwe. ty poradziłeś sobie bardzo dobrze i efekt jest widoczny. Ładnie połączone poszczególne segmenty modelu, fajnie dobrany retusz, śmigło też zacne , ten kołpak.... hmmm... no cóż, zrobiony poprawnie, wszak to model kartonowy i kołpak tak właśnie wygląda po sklejeniu listków. Natomiast można było go potraktować szpachelką czy choćby wikolem i trochę bardziej go wyokrąglić , kwestia gustu. na prawdę nie chciałbyś skorygować tych lotek? To baaardzo drobna poprawka a jednak model byłby nie tylko ładny ale i bardziej realistyczny , pomyśl nad tym ;-) Osobiście daję wysokie noty gdyż całościowo bardzo mi się podoba:-) i w końcu to Japoniec , moje ulubiene :-)

 1. Data2018-07-30 22:03:00

  Dla mnie silnik ciekawy. Zdaje się że był oryginalnie z bombowca - dlatego ten samolot jest taki pękaty

 1. szaman2018-07-30 19:15:01

  Koniecznie podnieś jedną z lotek i popraw ten nieszczęsny kołpak. Warto, bo model bardzo ładnie wykonany.I jeszcze jedno. Zrób coś z fotką tytułową w galerii, bo taka okładka w poziomie cos mi nie pasuje. Lepiej wstaw fotkę modelu.

 1. aragorn0012018-07-30 14:34:20

  Podoba mi się, fajnie sklejony, jedyna uwago to kołpak, można było się pokusić o lekkie szpachlowanie i malowanie. Ładnie się prezentuje. Ale to tylko moje zdanie, gratuluję!

 1. Maciejesław2018-07-30 10:03:57

  Co do lotek, zgodzę się, że argument „bo tak mi się podoba” dość mizerny. A co do osłony silnika, nie zgadzam się ze przedmówcą. Chodziło chyba o to aby móc zdemontować osłonę i pokazać silnik tylko na wyraźne życzenie. Normalnie model zapewne stoi cały czas zmontowany. Także ja bym się tego nie czepiał. Ogólnie model bardzo mi się podoba. Bardzo starannie wykonany, szczególnie silnik. Tylko ten kołpak faktycznie mógłby być ładniejszy. Ogarnij te lotki i będzie piękny model. No i zdjęcia, rób na jednolitym tle. Kartka A4 to jak widać kapkę za mało.

 1. Zbyszek0012018-07-30 07:31:46

  Technicznie świetnie. Poza upaćkanym płatem klejem albo farbą do retuszu. Dla mnie bardzo źle to wygląda. Lotki to jedno. Ale zdejmowana osłona silnika mnie absolutnie nie przekonuje. Do prezentacji silnika starczyło standardowo odchylić lub zdjąć elementy poszycia silnika, A nie cały przód modelu. Ma to z realiami tyle co Boa w Polsce. Do tego w takim układzie sklejki na wrędze wyglądają jakoś dziwnie. Nie podoba mi się kołpak. Na pewno mógłbyś zrobić go lepiej i brzydko wygląda odsuwany element kabiny jakoś dziwnie wisi w powietrzu. Nie czepiam się na siłę. Model morze się podobać. Ale te elementy psują ogólny odbiór fajnego modelu.

 1. wings2018-07-29 22:55:12

  Jak mam odnieść się do modelu, w którym świadomie robisz coś źle bo tak ci się podoba? Ja myślę o T-34, ale ma za dużo kół, to zrobię tylko cztery bo tak mi się podoba :). Robisz fajne modele, ale muszą być one zgodne z oryginałem, przynajmniej dla mnie. Model bardzo ładnie sklejony, ale popraw jedną z lotek i będzie OK.

Rezultaty 0 - 9 z 9 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie