Hurricane MK I. RF- F , numer kodowy V6684, Dywizjon 303

Hurricane MK I. RF- F , numer kodowy V6684, Dywizjon 303
 • Samoloty, śmigłowce, szybowce, rakiety
 • Waloryzacja
Model tygodnia 2018/40

Zainspirowany ostatnimi filmami o Dywizjonie 303 postanowiłem sobie zbudować Hurricana, na którym latali nasi lotnicy w tym Dywizjonie. Wykorzystałem opracowanie Kartonowej Kolekcji w opracowaniu Pana Mistewicza. Tutaj byłem raczej spokojny o opracowanie. Kłopot w tym, że model opracowany był w barwach 306 Dywizjonu więc musiałem go przemalować praktycznie całego. Trochę było kłopotów z oznaczeniami,(więcej w relacji) ale jakoś wybrnąłem. Starałem się jak najlepiej potrafię wykonać ten model waloryzując i tak szczegółowe wyposażenie kabiny i dorabiając światła lądowania i pozycyjne na skrzydłach. Z tym też było trochę zabawy, bo musiałem przemyśleć w jaki sposób poprowadzić przewody i zainstalować diody, tak, aby wszystko pasowało. Myślę, że się udało bo efekt mnie zadowala.Najgorsze było wykonanie strasznie rozbudowanego szkieletu skrzydeł, tym bardziej , że nie korzystałem z laserów .Na niektórych fotkach brakuje anteny i lusterka nad owiewką, ale te elementy dodałem jak już część zdjęć było gotowe. Do kompletu dołożyłem mu Nissana GT-R NISMO w skali 1:32 (darmowa japońska prosta wycinanka), którego też przemalowałem na barwy i oznaczenia Dywizjonu 303. Na tym samolocie z oznaczeniami RF F i numerem kodowym V6684 latali między innymi: Witold Urbanowicz,Jan Zumbach,Zdzisław Henneberg i Lt. John A. Kent odnosząc zwycięstwa. Zapraszam do oglądania.

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:
Chłopaki się przeleciały pooglądac okręty wojenne...
Polscy piloci Dywizjonu 303 Jan Zumbach Zmienione śmigła Wnętrze kokpitu nieco waloryzowane Montaż oświetlenia skrzydeł. Drutologia Drutologia Spitfire Dywizjonu 303 nad Anglią. Witold Urbanowicz Zdzisław Henneberg John A. Kent

Komentarze

 1. Zygfryd2018-09-29 13:23:17

  No i w końcu jest :) Z beczką fajny pomysł. W świecących modelach problemem jest właśnie ukrycie zasilania. W większych maszynach, jak moje Agromodele jest na to miejsce, jednak w smukłym, zgrabnym samolocie to już problem. Ale jest i efekt piorunujący. Oświetlonego modelu samolotu jeszcze nie widziałem nigdy,więc na pewno zostaniesz zapamiętany

 1. szaman2018-09-29 11:58:03

  dzeja, dlatego trafiłem na książkę , której okładka jest w galerii i są tam zdjęcia z planu filmowego.Bardzo fajne wydanie.

 1. dzeja2018-09-29 11:52:44

  Świetnie kleisz, plus fachowiec od przekolorowywania, a o fotomontażach nie wspomnę. Za młodu z zapartym tchem czytałem A.Fiedlera "Dywizjon 303", a później do kina na "Bitwę o Anglię". Mam w planie wizytę w Muzeum Arkadego Fiedlera. http://www.fiedler.pl/news,pl,38.html. Do celów demonstracyjnych można do wnętrza włożyć zlutowane szeregowo dwie bateryjki litowe z mikrowyłącznikiem.

 1. szaman2018-09-29 11:36:18

  And Di. Może by i warto było inaczej zasilić światła, ale nie mam miejsca gdzie postawić samolot nie ,mówiąc już o podstawce. To tylko tymczasowo do zdjęć. Może rozwiążę to jeszcze inaczej.Mam taka dużą beczkę. Mogła by być na paliwo i w niej umieścić zasilanie a podłączyć przewodem tankowania do samoloty?.

 1. AndDi2018-09-29 10:45:29

  Całkiem fajnie Ci wyszedł ten model. Reflektory walą po oczach :)), a pozycyjne jak dla mnie wymiatają. Jedyne co mnie przeraża to ten kabel zasilający, trochę psuje efekt. Może było warto się pokusić o wykonanie styków na kołach i dodać jakąś podstawkę zasilającą.

 1. DarkDevil802018-09-29 08:30:28

  No i jest :-) Dobrze wyszedł, nie trza psuć. Fajnie wyglądają zwłaszcza foty z włączonymi reflektorami. Fotomontarze jak zwykle są, i o ile się nie mylę chłopaki z 303 mieli spotkanie z pancernikiem typu Littorio? ;-) Zawiało ich nad Mare Nostrum hi hi ;-) Całość prezentuje się OK. Dobrze że zrezygnowałeś z naklejanych liter kodowych. Co teraz na warsztat? :-)

 1. artekd2018-09-29 08:08:51

  Ładny "garbus" wyszedł. Oprzyrządowanie kokpitu - mega. Pozdrawiam!

Rezultaty 20 - 27 z 27 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie