RAVEN6 w Gołębiu czyli figura św. Jana Nepomucena z Wydawnictwa WEKTOR w skali 1:16.

RAVEN6 w Gołębiu czyli figura św. Jana Nepomucena z Wydawnictwa WEKTOR w skali 1:16.
 • Figurki

Witam! Na wstępie to się trochę tak nietypowo pochwalę, że wreszcie zdecydowałem się wystawić swoje modele na konkursie i ta oto - niedawno sklejona - figura została wyróżniona jako najlepiej sklejony model z Wydawnictwa WEKTOR! Pozwoliłem sobie zamieścić zdjęcie z Panem Stanisławem Śliwińskim (właściciel WEKTORa i projektant tego modelu), a samo zdjęcie też zrobił nie byle kto bo nasza forumowa koleżanka, Pierwsza Pancerna Kartonowa Dama III RP, Beata :-) No i troszkę więcej prywaty bo i fotka synka przed oryginalną figurą w Gołębiu się mi zamieściła... Ps. Jakby co to tuż za figurą w Gołębiu jest restauracja NEPOMUCEN - polecam - pyszne jedzenie, zwłaszcza żeberka. A teraz wracamy do modelarstwa sensu stricto - sam model dosyć prosty, bardzo miło się mi sklejało. Większościowo klejony na BCG, retusz murów zrobiony zwykłym ołówkiem, ogrodzenie zakupione, dedykowane, wycięte laserem i malowane przeze mnie czarną farbą w spray-u ModelMaster. Wykonanie w standardzie poza czapeczką (malowana) i krucyfiksem (sam wyciąłem z dwóch warstw tekturki, opiłowałem, szpachla, szlif i malowanie). Pierwszy raz w życiu sklejałem figurkę - w sumie fajne doznanie. Model warty polecenia.

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:
Dziękuję bardzo!

Komentarze

 1. peter2018-12-10 11:45:58

  Bardzo ładnie wykonana figurka.

 1. NIUNIA2018-12-06 09:02:14

  Reven6 prawda na żywo prezentuje się super i jeden i drugi model. Tak był mój Lanz i ciężarówka, która niebawem będzie w galerii.

 1. MARES2018-12-05 22:57:51

  Cześć. Fiata obejrzałem sobie bardzo dokładnie i śmiało mogę powiedzieć, że jedynka na podium w pełni zasłużona. Perfekcyjne sklejony model. Moje gratulacje. A co do zabytków to kościół chyba nie jest taki straszny w budowie. Domek Loretański zaś wymaga erraty. bez niej nie ma nawet co zaczynać. Jeśli nie ma w zestawie ( w moim nie było) to trzeba zgłosić się do wydawcy. Na pewno doślą.

 1. RAVEN62018-12-05 21:41:21

  Bardzo mnie cieszy, że ten nietypowy model spotkał się z tak ciepłym przyjęciem. Od siebie mogę tylko dodać, że w rzeczywistości model wygląda dużo fajniej niż na zdjęciach. To samo zresztą jest z modelem wykonanym przez Autora - na okładce modelu (z tyłu) wygląda niezbyt atrakcyjnie, a w rzeczywistości jest dużo ładniejszy. Moje wnioski - Nepomucen jest mało fotogeniczny ;-) @ NIUNIA - mam nadzieję, że się zgodzisz, że na żywo ten model wygląda lepiej? Ps. Chyba też Twojego Lanza widziałem? - Jakby co robił świetne wrażenie! @Zygfryd - może trzeba pomyśleć o przeprowadzce? ;-) A tak serio to ja do Gołębia miałem z domu równo 266km w jedną stronę. Też nie był to rzut beretem niestety... @Jacek-KP - dzięki! Tak przy okazji to bardzo fajnie się bawiłem. @Manio89 - niestety póki co nie wybieram się nigdzie. Oprócz widocznego na zdjęciu syna (5,5 roku) mam jeszcze małą córkę (1,5 roku), oboje z żona pracujemy więc z czasem jest ciężko, a i budżet domowy takie wyjazdy nieco osłabiają. No i póki co nie mam nic nowego i fajnego do pokazania...@Zbyszek001 i tulipan740i - Panowie, bardzo miło mi to czytać! Dziękuję. @And Di - krucyfiks może minimalnie jest pod innym katem, ale tragedii nie ma. Fakt, że o dobre zdjęcia oryginału było trudno. A na wycieczce to już była musztarda po obiedzie, a nawet i po deserze ;-) @MARES - na konkursie były dwa Nepomuceny - jeden mój (ten nieco ciemniejszy sklejony z wydrukowanego w offsecie modelu) i jeden Pana Śliwińskiego (ten ciut jaśniejszy - drukowany zapewne jako testowy z atramentówki) . Twoje modele widziałem - super się prezentują. A wiesz, że od właściciela WAKu kupiłem tam kartonowe Zabytki Gołębia? Ten Domek Loretański zapowiada się ciekawie. Kościół jest - jak na moje oko - masakrycznie trudny. Również gratuluję zasłużonych nagród! Ps. ja pochwalę się też I miejscem w samolotach tłokowych w grupie senior za Fiata G.55 Centauro z proArte (tu na kartonówkach jest jego galeria). Pozdrawiam!

 1. MARES2018-12-05 14:57:00

  Ale niespodzianka! Miałem okazję obejrzeć Twój model w Gołębiu, a nie zrobiłem tego, będąc przekonanym, że to modelik sklejony przez Stasia to znaczy projektanta p. Stanisława, którego modelik widziałem wielokrotnie nawet w czasie jego budowy. Na szczęście mamy Kartonówki ;-). Bardzo fajnie skleiłeś swoją figurkę. Skoro zabytki Gołębia, to może teraz tamtejszy, przepiękny kościółek lub chociaż Domek Loretański!? Ja planuję jego budowę w bardzo nie odległej przyszłości. (Domek już mam). Szkoda, że nie wpadliśmy na siebie w czasie konkursu, chociaż widzieliśmy się na pewno. Gratuluję zdobytych nagród i uznania. Przy okazji pochwalę się nagrodą Grand Prix konkursu za Mitchella. Pozdrawiam.

 1. AndDi2018-12-05 11:42:51

  Bardzo fajna figura z otoczeniem. Jestem pod wrażeniem jak żeś Jana skleił, a i pręty ogrodzenia też pięknie wykonałeś. Trzeba przyznać, że ładnie wydana wycinanka, świetna imitacja elementów kamiennych. Zauważyłem, że krzyż jest inaczej trzymany niż w oryginale, ale pewnie nie widziałeś pomnika jak kleiłeś.

 1. tulipan740i2018-12-05 08:00:51

  Kolejny piękny nietuzinkowy model. Fantastycznie wykonany. Robota pierwsza klasa. Jestem pod dużym wrażeniem.

 1. Zbyszek0012018-12-05 07:41:51

  Wybitny kunszt modelarski. Podziwiam, Kapitalny temat, gratulacje, Efektowne wykonanie, szacunek. Jestem na serio pod głębokim wrażeniem. Bardzo mi się podoba i gratulacje. Widać nie tylko ja mam takie zdanie.

 1. Manio892018-12-04 23:46:29

  Gratulacje za model i za dyplomik od Stasia. A że tak zapytam będziesz w Tarnobrzegu.

 1. Jacek-KP2018-12-04 23:00:03

  Brawo, brawo! Bardzo ładnie sklejony pomnik z figurką, a właściwie minidiorama.

 1. Zygfryd2018-12-04 22:38:13

  Dlaczego wszystkie wydarzenia modelarskie dzieją się jak najdalej ode mnie? :/ Nie mniej gratulacje. Jak widać te prostsze modele też trzeba umieć sklejać :)

 1. NIUNIA2018-12-04 21:32:23

  Nie chwaląc miałam przyjemność oglądać Twój model na żywo i robi wrażenie - super sklejony. Gratulacje:)

Rezultaty 0 - 12 z 12 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie