DOLPHIN HH65A

DOLPHIN HH65A
 • Samoloty, śmigłowce, szybowce, rakiety
 • Waloryzacja

Witajcie Koleżanki i Koledzy. Pora zakończyć stary rok nowym modelem. Mam nadzieję, że Wojok już nie powie, że kleję same pokraki.... Według mnie ładny helikopter.Opracowanie Emila Zarkova- oryginał w skali 1 do 48 jako Virgin. Model bez szyb i wnętrza. Posłużył mi jako baza do stworzenia wersji Coast Guard w skali 1 do 33 i z szybami, wnętrzem i oświetleniem, którego jasność można regulować.. Dostałem oficjalną zgodę autora na przemalowanie tej maszyny . Ze swojej strony dołożyłem trochę szczegółów jak wciągarka, kosz ratunkowy i oświetlenie kabiny. Mam już przygotowaną wersje policyjną ()fotka w kuchni). Bałem się, że nie uda się wykonać oszklenia z powodu bardzo wąskich ramek okien, ale jakoś poszło lepiej niż myślałem. Nie uniknąłem kilku "boboli" jak to bywa zawsze gdy się klei coś co nie wiadomo czy wyjdzie. trzeba uważać na silnik. Dach kadłuba nie jest płaski, więc podobnie należy pasować elementy silnik, który ma przylegać do dachu. Mnie wyszedł trochę za płasko i musiałem używać siły do przyklejenia. I tak nie udało się do końca. Nie mniej jednak jestem zadowolony z tego modelu. Zapraszam do oglądania. ( 2 ostatnie fotki przedstawiają prawdziwego Delfina w locie nad Jeziorem Michigan w Chicago). Przy okazji życzę wspaniałego Nowego 2019 Roku, dobrego kleju, kartonu i zapału dla tego wspaniałego hobby.

 • Wykonanie:
 • Skala trudnosci:
 • Prezentacja:
Nad Jeziorem Michigan Na tle wieżowców Chicago
Budowa wnetrza Oszklenie kabiny Oszklenie Budowa kabiny Budowa kabiny Tablica przyrządów Kabina Kabina Wnętrze Wnętrze Oświetlenie Usterzenie pionowe ogona tak ma być. To nie jest złe wykonanie. Kompensuje siłę wirnika schowanego w ogonie i stabilizuje . Budowa silnika Budowa silnika Reflektor Wciagarka Kosz ratunkowy platforma Police Maryland Oryginalny w skali 1 do 48 -baza przeróbki

Komentarze

 1. tulipan740i2018-12-31 14:25:40

  Mnie tak się podoba. Może jest kilka niedociągnięć ale nie wpływają one w znacząco na moją ocenę. Widać duży nakład pracy tego pięknego śmigłowca. 3 maxy dam.

 1. Kilminster2018-12-31 13:46:28

  Ogólny wrażenie bardzo fajne, zbliżenia pokazują jednak kilka niedokładności, tak jakbyś gdzieś się spieszył...

 1. Zygfryd2018-12-31 12:02:36

  Wygląda, że ten tydzień należy do śmigłowców. Dolphin jeden z moich ulubionych. I ekstra sklejony, ale przyzwyczaiłeś już nas, że Twoje modele inne być nie mogą :)

 1. szaman2018-12-31 11:37:16

  Te kilka nieostrych fotek to skutek padania mojego aparatu. Nie zawsze wciśnięcie przycisku do połowy włączało autofocus, a tego nie było widać na podglądzie. Wyszło później. Na razie wyrzuciłem te kilka nieostrych a dodałem kilka nowych..

 1. AndDi2018-12-31 11:30:56

  Bardzo ładny model i ładnie wykonany. Udał Ci się. Dał bym maksy, ale z powodu nieostrych zdjęć nie mogę. Wywal je albo zrób nowe, bo wstyd :(

 1. szaman2018-12-31 10:53:04

  W zasadzie to Masz rację, to prawie nowy model, dlatego jak zobaczył go projektant to od razu dał mi zgodę na przemalowanie jego modeli i umieścił go na swojej stronie dla pokazania innym. Wersja policyjna z Maryland jest jeszcze ładniejsza kolorystycznie i dołozyłem dodatkowe drzwi z lewej jak ma oryginał. Dzięki za miłe słowa, ale jak wspomniałem to był dość udany eksperyment z mojej strony. Widziałem i nagrałem tą maszynę w locie nad jeziorem Michigan na tle wieżowców Chicago. Filmik można zobaczyć na mojej stronie FB.

 1. Zbyszek0012018-12-31 10:48:06

  Uuuuu… Edwardzie cuda wpaść wyczyniasz. A ten Śmiglak to majstersztyk. Do tego w dużej mierze projekt własny. Pochylam łysy łeb z szacunkiem. Nie wiem czemu ale kilka zdjęć w galerii nieostrych. Może to jakaś sztuczka 3D czy inne wygibasy, ja tego nie ogarniam. Mamy 2 śmigłowce w dniu dzisiejszym i obydwa mocna kandydatura do MT. Toć to szok panie kochany.

Rezultaty 20 - 27 z 27 pozycji

Zaloguj się aby podzielić się swoimi komentarzami z innymi.

Nie posiadasz konta na Kartonowki.pl? - Zarejestruj się i zostań jednym z Nas! Logowanie